Outlook da ost. dosyasını nasıl açarım ???

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sniperr_84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arşivlemediğim mail lerimi açmanın bir yolu var mı ??
yani ost dosyasını outlookda açmam mümkün mü ??

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
.pst demek istedin herhalde. Evet açabilirsin. Outlookta araçlar menüsünden Hesap Ayarları na gir oradan veri dosyası sekmesinden ekle diyerek istediğin pst uzantılı outlok veri dosyasını ekleyip görebilirsin.

sniperr_84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır arşivlemediğim için pst dosyası yok malesef.

aslında .ost yi .pst ye çevirmenin bi yöntemi varsa o daha güzel olurdu.

sniperr_84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malesef sizin önerdiğiniz ve nette araştırdığım bütün programlar sadece dosyayı gösteriyor. pst ye dönüştürmek istediğimde full versiyonu yükleyin diyor. ve en ucuz programın fiyatı benim bulduğum 99$ :(

yinede çok teşekkürler

thesercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben outlook kurulumunu bir türlü yapamıyorum bana yardım edebilir misiniz

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
*.ost exchange posta kutusu formatıdır. Exchange mail sunucusu kullanıyorsanız , posta kutunuz offline olarak ost dosyasında tutulur.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ost dosyasını kullanabilmek için, @SKYNET in dediği gibi Exchange kurulu bir sistemde mail kurulumu yapman gerekiyor.

Yalnız varolan ost dosyanı kurulum yaptığın outlook ekranındayken ufak bir ipucu vereyim; Bir oturumda yalnızca 1 tane Exchange hesap kurulur.

Kurulumdan evvel bir öncekini Denetim Masası / Mail / adımlarından profili silmen gerek.

Kurulumda iken " offline data " yanlış hatırlıyor olabilirm fakat buna yakın bir isimli butona tıklayıp ost dosyanı gösterdiğinde bir daha mailleri çekmekle uğraşmaz var olan ost deki mailleri görebilirsin.

Bu kurulumda oldukça basit, internet üzerinde Outlook Exchange Kurulum olarak aratıp bulabilirsin. Daha sonrasında Ost dosyasını açtıktan sonra;

File / Open / Export / Pst File olarak içerisinde var olan tüm mailleri pst dosyasına çevirip, outlook olan her yerden export ettiğin zamanki maillerine ulaşabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...