Otobüs yolculuğu ve mide bulantısı

Bu konuyu okuyanlar

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar. Akşam saat 9'da İzmir'den İstanbul'a yolculuk yapacağım. Midemin bulanmaması için ne yapmam lazım? Sonra otobüsün içinde servis yapıyorlar. Cola,çay, kahve falan vs.. Bunlardan yemelimiyim?

Uçakla gidin demeyin çünkü yükseklik korkum da var :crying:

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tuzlu bir şeyler ye bende küçükken trenle yolculuk yaparken midem bulanırdı o zaman şurup içerdim bulanmaması için.

steinmetz

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar. Akşam saat 9'da İzmir'den İstanbul'a yolculuk yapacağım. Midemin bulanmaması için ne yapmam lazım? Sonra otobüsün içinde servis yapıyorlar. Cola,çay, kahve falan vs.. Bunlardan yemelimiyim?

Otobüs içindeki ikramlar hiç sağlıklı değil

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22

öncelikle hayırlı yolculuklar.18 yıl boyunca istanbul hatay arası defalarca otobüs yolculuğu yaptım.ve önceden bende de aynı problem vardı.zamanla alıştım.:)
nacizane önerilerim şunlar

-eczanelerde bunun için özel bir hap satılıyor.adını hatırlamıyorum.ama işe yarıyor.ezcazıya durumu anlatırsan yardımcı olur.

-nane aromalı şeker,sakız vb. gıdaların da faydası oluyor.

-otobüslerde vardır mutlaka ama her ihtimale karşı yanında poşet bulundurman iyi olur.

-cola,çay vb. içeceklerin olumlu ya da olumsuz etkisini görmedim ben.(hepsini denedim çünkü)
-pencere kenarında oturacaksan daha az sıkıntı çekersin.Çünkü araç tutmasının nedenini bir pskiyatrist arkadaşıma sormuştum.araç hareket ettiği halde beyin algılamadığı için oluyormuş.yani dışarıyı sürekli gördüğün durumda araç hareketini algılmak daha kolay oluyor.

tekrar hayırlı yolculuklar.

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Haplar var bulantıya karşı hemen gidip eczaneden kap bi tane:)

Ayrıca naneli şeker olabilir fakat sakızı kesinlikle önermiyorum..Daha kötü yapıyor insanın ağzı köpürmeye başlıyor zamanla:D

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Kişiden kişiye değişen tedaviler mevcut. Kimisi hap kullanıyor, kimisi uyuma yöntemini kullanıyor, kimisi mp3 player kullanıyor, kimisi sürekli yanındaki ile konuşuyor yorulunca da uykuya dalıyor, kimileri de ne otobüste ne de yolculuğa başlamadan önce ağzına hiç bişey almıyor...Bunları deneyin hala mı olmadı bir de şunu deneyin (gerçi bu akşam gidecekmişsiniz bu ihtimal zor gibi görünüyor)...
İnşallah geçer..Şimdiden hayırlı ve bulantısız yolculuklar..:)

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Mümkünse en ön koltuktan bilet almaya çalış olmadı cam kenarı olsun. Bu otobüs tutmasının en büyük nedeni gözümüzle ufuk çizgisini takip edemediğimiz için beynimizin hareketi algılayamamasıymış. Onun için en ön koltuk her zaman en iyi tercih bu gibi durumlarda. İlaç yardımı da alabilirsin.

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar. Cevaplar için sağolun. Cam kenarı aldım zaten. Belki ilaçta alırım eczaneden.

Otobüs içindeki ikramlar hiç sağlıklı değil

Neden sağlıksız olsun? Ben ürünlerin son kullanma tarihlerine hep bakarım.

findukfaresi_

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
metklopramid al otobüse binmeden 20 dk önce bi tane al. gerekirse yolculuk sırasında da alırsn

ilacın ticari adı "metpamid"

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
kuru fasulyeyi pişirmeden yut 2 tane
sonra bide hapın varsa al yoksa da sorun değil :D ciddi söylüyorum

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kestirme yöntemi sölim:) Yolculuktan önce bir gün hiç uyuma, Otobüse bininde koy kafayı uyu. İstanbulda gözünü acarsın. Cok güzel oluyor. Mümkün olduğunca uykusuz kal dediğimi anlarsın. Yol hemen bitiyo:D

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yumurtayı kır, sarısıyla beyazını ayır birşeyin kalmaz :) cemyılmaz kocakarı yöntemlerini tiye alırken anlatıyordu o aklıma geldi.
bende de araba tutma sorunu vardı eczaneden ilaç kullanıyordum ismi : antiem dir. araca binmeden yarım saat önce alınır.

MuratSelim

Doçent
Reaksiyon puanı
15
öncelikle hayırlı yolculuklar.18 yıl boyunca istanbul hatay arası defalarca otobüs yolculuğu yaptım.ve önceden bende de aynı problem vardı.zamanla alıştım.:)
nacizane önerilerim şunlar

-eczanelerde bunun için özel bir hap satılıyor.adını hatırlamıyorum.ama işe yarıyor.ezcazıya durumu anlatırsan yardımcı olur.

-nane aromalı şeker,sakız vb. gıdaların da faydası oluyor.

-otobüslerde vardır mutlaka ama her ihtimale karşı yanında poşet bulundurman iyi olur.

-cola,çay vb. içeceklerin olumlu ya da olumsuz etkisini görmedim ben.(hepsini denedim çünkü)
-pencere kenarında oturacaksan daha az sıkıntı çekersin.Çünkü araç tutmasının nedenini bir pskiyatrist arkadaşıma sormuştum.araç hareket ettiği halde beyin algılamadığı için oluyormuş.yani dışarıyı sürekli gördüğün durumda araç hareketini algılmak daha kolay oluyor.

tekrar hayırlı yolculuklar.
Güzel bir yorum arakdaşın söylediklerine katılıyorum. Ayrıca sabit durman birşey okumaman fazla sallanmaman tuzlu birşeyler yemen iyi olacaktır çok kötü bir durum Allah kolaylık versin.

lenalee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende izmirde okuduğum için istanbuldan gidiyorum ve aynı sorun bende de var metpamid kullanıyorum ama geçen aralıkları az olarak içtiğim için ilacı sanırım yan etki yaptı midem daha fazla bulandı bence anti-em diye bir ilaç var o daha iyi onu öneririm

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Ön koltuklardan birinde git bence arka koltuklar bulandırır yada dedikleri gibi uyku hapı falan al...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Beyninden midene 'bulanmama''komutu yolla miden bulanmaz..

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Geçmiş olsun.Yeteri kadar öneri almışsın :)
İnşallah yolculuk iyi geçer.Hayırlı yolculuklar :)

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
insanın agzı boş kaldımı otobüste mide bulantısı çok oluyo kendimden biliyorum
sakız çiğnemek çok iyi geliyo
aç kalma aç kalınca mide bulantısı çok oluyo yumurta falan yeme agzı kokan birinin yanıa kesinlikle oturma ııyyk berbatoluyo
cam kenarı işe yarıyo gercekten
benim bırak şehirler arası şehir iindeki otobüs ve minübüslerde özel araçlarda bile iki dk. gecmeden midem bulanıyodu sonra zamanla alıştım müzik dinlioyrum artık araçlarda kafam meşgul oluyo buda işe yaıyo
bide ilaç demiş arkadaş onu hiç denemedim ama yarıyodur herhalde

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
hapların tek yaptığı uyutmak! zamanla alışıyorsun ama sakız falan çiğnersen iyi o

stajer

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
valla ben tatlı sakız çiğniyorum
first-sensations-1.jpg

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
7.ayın konusu :D:D Yolculukmu kaldı :D:D

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben eczacı kalfasıyım kardeş git eczaneden metpamid tablet al otobüse binmeden yarım saat önce iç bulantını alır fiyatı 1.25 falan cabuk ol eczaneler kapanacak nöbetci bulursun bu saatlerde...

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91

on tarafta oturursan bısey olmaz.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaş gitmiş gelmiştir bile..:D