Otobüs yolculuğu ve mide bulantısı

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ben eczacı kalfasıyım kardeş git eczaneden metpamid tablet al otobüse binmeden yarım saat önce iç bulantını alır fiyatı 1.25 falan cabuk ol eczaneler kapanacak nöbetci bulursun bu saatlerde...
bi kaç ay geç kaldın sanırım :D ama tavsiyen yolculuğa çıkacaklar için iyi bi kaynak olucak...

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bulantı hapları var eczanelerde binmeden önce yut bi tane tamamdır

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
eskiden bendede böyle bir sorun vardı ama bir kaç kere hap kullandıktan sonra böyle bir sorunum kalmadı allaha şükürler olsun umarım seninde bu sorunun bir an önce geçer..

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
anti-m isimli ilacı al otobüse binmeden yarım saat önce yut.şoför gibi gidersin gözler fıldır fıldır hiçbişey olmaz.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Naneli birşeyler ye ya da eczaneden mide bulantısına karşı hap almanı öneririm.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Yolculuk esnasında sürekli olarak yandan izlemeyin dışarıyı mümkünse hep ileriyi izle yandan baktığın zaman olduğun yerde dönerken nasıl çevrendeki herşey yandan geçiyor gibi oluyorsa otobüstede aynı belli bi süre sonra baş dönüyor ve mideye otomatik kusma komutu yolluyor

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yolculuktan önce hafif şeyler atıştır.
Kitap oku, müzik dinle, uyu.Mide bulantısı aklına getirmemeye çalış :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki neden olur bu mide bulantısı? özellikle kitap okurken

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Beynine hareket halinde olduğunu hissettirmen gerekiyor ;oturdugun zaman koltuğun müsait ise bacak bacak üstüne at ve bacağını Sürekli salla ve sabit bir noktaya bakma .

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
peki neden olur bu mide bulantısı? özellikle kitap okurken

beyin ile gözlerin gördüğünün çakışmasından kaynaklanıyor. eğer giderken camdan bakarsan gittiğini beynin algılar ve kabullenir, böylece miden bulanmaz. ama cep telefonu ve kitap gibi sabit bir şeye bakarsan beyin bu işte bir terslik olduğunu anlıyor ve afallıyor. aynı şey gemide de geçerli.

ben otobüsteyken telefonuma gelen mesajı bile okuyamıyorum. maksimum telefona 5 saniye bakabiliyorum. sürekli sağa sola bakmalıyım :)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
beyin ile gözlerin gördüğünün çakışmasından kaynaklanıyor. eğer giderken camdan bakarsan gittiğini beynin algılar ve kabullenir, böylece miden bulanmaz. ama cep telefonu ve kitap gibi sabit bir şeye bakarsan beyin bu işte bir terslik olduğunu anlıyor ve afallıyor. aynı şey gemide de geçerli.

ben otobüsteyken telefonuma gelen mesajı bile okuyamıyorum. maksimum telefona 5 saniye bakabiliyorum. sürekli sağa sola bakmalıyım :)

aynen bu konuda çok hassasım yolda hastalandığım çoktur. arabada sıkıntı olmaz ama otobüs hele ki istanbul izmir arası beni bitirir .o yüzden son yıllarda uzağa döndüm sıkıntısız git gel eziyet oluyor yoksa

murad22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kuru fasulyeyi pişirmeden yut 2 tane
sonra bide hapın varsa al yoksa da sorun değil :D ciddi söylüyorum

ben bu yöntemi manisa-antalya arası 7 yaşındaki oğluma uyguladım başarılı oldu. ben ve oğlumu araç tutmasının nedeni aracın içinin sıcak olması ve karnımızın aç olması. araç içi serin ve karnımız tok olduğunda araç bizi tutmuyor.. kardeşim ve annemde ise tam tersi aç karnına araç tutmuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blush:16 yasındayım ve 16 seneden beri her yaz tatilinde Sivas'a gidiyorum. 16 saatlik yol. Psikolojik oldu herhalde ki İstanbul ve Bolu'yu geçtikten sonra içim rahatlıyor ve mide bulantım duruyor. Şuanda da bulanıyor arabalarda,otobuslerde... Çok kötü birşey. İnsanı halsiz bırakıyor.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
dışardan al o zaman illa otobuste verılenı yemek zorunda değilsin canın ne ıstıyosa D:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Yıl olmuş 2013 şimdiki otobüslerde mide mi bulanır yazacaktım..

Konu tarihini gördüm,
Sonra dönüp hortlatana baktım...
Sonra da tıs tıs gülerek konudan çıktım.. :)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Yıl olmuş 2013 şimdiki otobüslerde mide mi bulanır yazacaktım..

Konu tarihini gördüm,
Sonra dönüp hortlatana baktım...
Sonra da tıs tıs gülerek konudan çıktım.. :)
senden şüphelerim var abi :D ve mesela otobüste ters koltuklara oturunca mide bulantısı oluyor bazen :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sanırım bu sorunu en çok yaşayanlardan biriyim hepsini okudum bide benden bi çözüm göbek deliğinin üzerine çapraz şekilde 2 yara bandı yapıştır. bide hap al gerçekten çok işre yarıyor. tabi seninde buna inanman lazım birazda kafanda bitireceksin durumu..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
.ya bende su an yarım saat sonra yola cıkıcam mersin anamur a gıdıyorum . Aynı sorun bndede v1ar eczaneden Anti-em aldık bakalım işe yarıcakmı.
sanki otobuse bınınce hamıle kalıoz bas agrısı mıde bulantısı faln.. :hammer::clap: