Orta fiyatta fotoğraf makinesi

Bu konuyu okuyanlar

Siyaset

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kendime orta fiyatlı bir fotoğraf makinesi almak istiyorum photoshop için resim çekmeye.
Ama fotoğraf makineleri hakkında bilgim yok.
çokta pahalı olmayan bir fotoğraf makinesi önerebilirse herkes lütfen kimin ne kadar bilgisi varsa işte. Benim kafamda Cannon Eos 750D varda o iş görürmü yada siz önerin
Geçenlerde s9+ aldım fotoğrafçılık için ama bakıyorum telefonla olacak işler değil lens felan almak gerek de o zaman bir dslr kameranın parasını harcamam gerekecek.

Birde ne tür lensler işimi görür . Ne tür lensler almam gerekecek

Siyaset

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yokmu cevap yazacak biri

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben aynasız taraftarıyım o yüzden aynasız makine öneririm. Olympus em10 mark 2 oldukça iş görür bir makine öneririm video ile işiniz yok ise.
Video ile işiniz var ise sony a6000 alınabilir. D750 modeli ise dslr olarak güzel ürün ama ben d760 modeline daha sıcak bakıyorum üst ekrandan dolayı.

Siyaset

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben aynasız taraftarıyım o yüzden aynasız makine öneririm. Olympus em10 mark 2 oldukça iş görür bir makine öneririm video ile işiniz yok ise.
Video ile işiniz var ise sony a6000 alınabilir. D750 modeli ise dslr olarak güzel ürün ama ben d760 modeline daha sıcak bakıyorum üst ekrandan dolayı.
Abi şu dslr le aynasız arasındaki fark nedir.

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kitabımın ücretsiz bölümünde ayrıntılı olarak yazdım ayrıntı için orayı okuyabilirsin. Kısaca özeti ise aynadan yansıyan ışık odaklama merkezine düşer iken aynasızlar'da odaklama ile sorumlu yer sensör'ün içine taşınmıştır. Buda boyutlarda küçülmeye yol açar ve kararlılığı arttırır. Kararlılık kısmına gelirsek aynadan seken ışık olmadığı için odak yeteneğinin çoğunu video tarafında kaybeden dslr yanında performansından ödün vermeyen aynasızlar var diyebiliriz. Ayrıca çoğu aynasız sistemde gövdeden titreşim engelleme sistemi vardır ve önemli bir özellik.