Orjinal Windows 8'den korsan Windows 7'ye geçtim. Windows 8 lisans anahtarı?

Bu konuyu okuyanlar

berkorazor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar

Şu an Lenovo Z500 marka ve model dizüstü bilgisayar kullanmaktayım. Yaklaşık 2 senedir kullanmaktayım. Bilgisayarı ilk aldığımda üzerinde Windows 8 kuruluydu ve eski bir Windows 7 kullanıcısı olarak Windows 8'e alışamayarak yaklaşık 1 yıl önce korsan olarak Windows 7 kurdum. Fakat Windows 8'imi Windows 7'ye çevirirken BIOS ta gömülü olan lisans anahtarını almayı unuttum. Acaba şu an bu lisans anahtarını öğrenebilmemin bir yolu var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

rononoa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarın altında microsoft yazısının yanında oluyor genelde. sende yok mu?

berkorazor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bildiğim kadarıyla Windows 8 kurulu şekilde gelen bilgisayarlarda etikette lisans anahtarı yazmıyor diye biliyorum ve benimkinde de yazmıyor. Teşekkürler bu arada.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bilgisayarın altında yazmıyorsa bios'a işlenmiştir.

rononoa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biosa işlenmişse o sürümü kurduğunda kendiliğinden etkinleştirme olur değil mi? bulamaz

berkorazor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim cevaplar için. Şu an Windows 7 kullanmama rağmen BIOS ta Windows 8 gözüküyor ve oradan da lisans anahtarına ulaşabildim.
Bir sorum daha olacaktı. Şimdi Windows 7 kullanıyorum ve Windows 10 için güncelleme bir kaç hafta önce bildirim olarak geldi. Kullandığım işletim sistemi korsan Windows 7 ama elimde Windows 8 lisans anahtarım var. Korsan Windows 7 den Windows 10 geçsem bir sorun yaşar mıyım acaba?

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayarında mutlaka recovery bölümü vardır.Oradan geri döndürebilirsin sistemini bilgisayarın yanında lisans verilmiyor herhalde.Recovery yaparsın sonra istersen lisans yedeğini alırsın.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Teşekkür ederim cevaplar için. Şu an Windows 7 kullanmama rağmen BIOS ta Windows 8 gözüküyor ve oradan da lisans anahtarına ulaşabildim.
Bir sorum daha olacaktı. Şimdi Windows 7 kullanıyorum ve Windows 10 için güncelleme bir kaç hafta önce bildirim olarak geldi. Kullandığım işletim sistemi korsan Windows 7 ama elimde Windows 8 lisans anahtarım var. Korsan Windows 7 den Windows 10 geçsem bir sorun yaşar mıyım acaba?

Yaşarsın. Windows 10'u etkinleştiremezsin. Neden Windows 7'ye geçtin? Windows 10'a geçmek istiyorsan ilk önce Windows 8.1 yükleyip daha sonra bir kereye mahsus olmak üzere yükseltme yapman yeterli.

berkorazor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşarsın. Windows 10'u etkinleştiremezsin. Neden Windows 7'ye geçtin? Windows 10'a geçmek istiyorsan ilk önce Windows 8.1 yükleyip daha sonra bir kereye mahsus olmak üzere yükseltme yapman yeterli.

Windows 8' e alışamadığımdan Windows 7'ye geçmiştim. Birde nedense bilgisayardan tam performans alamıyormuşum gibiydi. O yüzden Windows 7'ye geçmiştim. Peki kullandıysanız Windows 10 tercih eder misiniz? Birkaç kez kullanabildim ama o sürede hoşuma gitti diyebilirim

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Windows 8' e alışamadığımdan Windows 7'ye geçmiştim. Birde nedense bilgisayardan tam performans alamıyormuşum gibiydi. O yüzden Windows 7'ye geçmiştim. Peki kullandıysanız Windows 10 tercih eder misiniz? Birkaç kez kullanabildim ama o sürede hoşuma gitti diyebilirim

Ön yargılarınızı kırın artık güncel yazılımlar her zaman daha iyidir. Kesinlikle ve şiddetle öneririm Windows 10 yükle zaten Windows 7 ile arasındaki farkı hissedeceksin.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Reaksiyon puanı
16,118
Ben buradan indirdiğim ISO ile sıkıntı yaşadım ve torrentten orijinal el değmemiş MSDN ISO indirip hash bilgilerini check edip yükledim şuan sorun yaşamıyorum.
ben ordan 32 ve 64bit indirdim sorun olmadı kardeşimin msi vr601'e kurduk etkinleşmedi benim antika 64bite fransız kaldı 32bit kurulup etkinleşti inmiyor mu? yoksa etkinleşmiyor?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
ben ordan 32 ve 64bit indirdim sorun olmadı kardeşimin msi vr601'e kurduk etkinleşmedi benim antika 64bite fransız kaldı 32bit kurulup etkinleşti inmiyor mu? yoksa etkinleşmiyor?
Etkinleşmesinde sıkıntı yoktu Windows'un kendisinde sıkıntı vardı hala biraz var ama güncellemelerle yavaş yavaş düzeliyor.