Oppo Reno Z

Bu konuyu okuyanlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Telefonun özellikleri sizce nasıl? Helio p90 falan ?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Çevremde bir kaç tane Oppo kullanıcı var. Gayet memnunlar. Batarya ömrü, ısınma, donma konusunda sınıfında gayet başarılı olduğunu söylüyorlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Mtk işlemci dışında iyi

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Helio P serisi çok iyi bir seri bence. Hele ki 90 Üst altı segmentin en iyisi.

MTK işlemcilere hemen b*k atmayın. P ve X serisi ile biraz kendini değiştirdi ve geliştirdi Mediatek

MediaTek Helio P90

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Telefon türkiye'ye gelecek mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Helio P serisi çok iyi bir seri bence. Hele ki 90 Üst altı segmentin en iyisi.

MTK işlemcilere hemen b*k atmayın. P ve X serisi ile biraz kendini değiştirdi ve geliştirdi Mediatek

MediaTek Helio P90
?

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Oppo kullanmadım fakat çok kaliteli marka olarak biliniyor genellikle. MTK işlemci de kullanmadım fakat iyi yorumlara da pek denk gelmedim. Cihazın özellikleri gayet iyi görünüyor, fiyatı da 210 dolar. Ülkeye uygun fiyata sokarlarsa çok fazla satarlar diye düşünüyorum. Bu zamana kadar Oppo fiyat politikasında kötüydü, umarım bu cihazla bir nebze düzeltirler. Ülkeye giriş fiyatı beklemeye değer, güzel cihaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu değilde k3 gelseydi iyiydi mediatek riskli bir işlemci ve bunu kullanan her firma iyi bir yazılım optimizasyonu yakalıyamıyor, açıkçası oppo'nun bu konudaki becerisini bilmiyorum yazılım olarak iyiler ama bu başka bir konu... birde p60 kötü bir işlemci değil gayet güzel burada a50 işlemcisine iyi deyip buna laf etmemek lazım aynı ayarda ama ben yine bu cihazı boş yere beklememek lazım diye düşünüyorum min. 2500 civarı gelir hali hazırda rx17 neo var, lg v30+ var, g7, a70, birde gelirse oppo k3 var sd660 almayı bile ben 2000tl üzeri mantıklı bulmuyorken p90 süper performans vereceğini sanmıyorum eğer oppo sever değilseniz.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Oppo kullanmadım fakat çok kaliteli marka olarak biliniyor genellikle. MTK işlemci de kullanmadım fakat iyi yorumlara da pek denk gelmedim. Cihazın özellikleri gayet iyi görünüyor, fiyatı da 210 dolar. Ülkeye uygun fiyata sokarlarsa çok fazla satarlar diye düşünüyorum. Bu zamana kadar Oppo fiyat politikasında kötüydü, umarım bu cihazla bir nebze düzeltirler. Ülkeye giriş fiyatı beklemeye değer, güzel cihaz.
Bu cihaz ülkemize gelecek mi bir bilginiz var mı ?

Bu cihaz ülkemize gelecek mi bir bilginiz var mı ?
Aslında 1 sitede türkiye'ye geleceği yazıyor. Ama doğru mu bilmiyorum.

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Gelebilir. Oppo resmi olarak TR'de. Ürün gamı da az getirirler muhtemelen.

Ama dayarlar 3999 TL fiyatı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Gelebilir. Oppo resmi olarak TR'de. Ürün gamı da az getirirler muhtemelen.

Ama dayarlar 3999 TL fiyatı.

Bunun gpu'da sd660 ayarında galiba birde bu çin telefonlar niye bu kadar pahallı. Hangi çinli marka baksan bir acayiplik var kendide gelse biri distribütörde olsa. :/

Ops pardon anti google meizu reis var uygun ama o da zannedersem vazgeçti türkiyeden böyle iş yaparlarsa iş yapmaları hayal meizunun.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bunun gpu'da sd660 ayarında galiba birde bu çin telefonlar niye bu kadar pahallı. Hangi çinli marka baksan bir acayiplik var kendide gelse biri distribütörde olsa. :/

Ops pardon anti google meizu reis var uygun ama o da zannedersem vazgeçti türkiyeden böyle iş yaparlarsa iş yapmaları hayal meizunun.
Gpu'su kötü mü sizce?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Valla SoC
CPU= MTK Helio P90
GPU=PowerVR GM9446

Muhtemelen SD660 ayarında. 675'i zorlayamamış.

Çinli arkadaşlar artık kâr etmek istiyor. Bu kadar borç para ile yatırım yaptılar (çiftlikbank gibi para topladılar) ve insanlar şimdi ortak olduğu sistemin içerisinde para kazanmak istiyorlar açıkcası

Ha bizim vergi sistemimizin berbatlığı da tuz biber.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
AnTuTu puanı 162861 diyor bütün siteler.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
AnTuTu puanı 162861 diyor bütün siteler.

İyi değil o işte orta segment alınırmı dersen a50'den daha mantıklı ama o paraya çıkan adam lg g7, v30+, mi9t, mi8, birde gelirse oppo k3 bakabilir ama yine bununda gideri var diyebilirimde şahsen ben almam onuda net söyleyeyim.

Gpu'su kötü mü sizce?

Eh işte bildiğin sd660 ayarında oyunda yüksek grafik vermez ama genel kullanım iyi olabilir yinede bir kaç kullanıcı yorumu görülmeli.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
İyi değil o işte orta segment alınırmı dersen a50'den daha mantıklı ama o paraya çıkan adam lg g7, v30+, mi9t, mi8, birde gelirse oppo k3 bakabilir ama yine bununda gideri var diyebilirimde şahsen ben almam onuda net söyleyeyim.

Eh işte bildiğin sd660 ayarında oyunda yüksek grafik vermez ama genel kullanım iyi olabilir yinede bir kaç kullanıcı yorumu görülmeli.
Cihaz yurt dışında satılıyor mu ? Çünkü youtube'de Reno Z ile ilgili ne kutu açılışı ne de inceleme bulabildim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Büyük ihtimal ilk parti çıktı sattı ve bitti. Ondan olabilir.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Oppo'nun bazı telefonlarında sar değerinin yüksek olmasının sebebi çift hatlı olduğu için deme ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Oppo'nun bazı telefonlarında sar değerinin yüksek olmasının sebebi çift hatlı olduğu için deme ?

Onu bilemem tam olarak ama onunda artısı var sar artışında sonuçta her şeyi tam çalıştırınca ortaya çıkan değerler veriliyor zannedersem.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bence Oppo Reno Z'nin satış fiyatı 3000'i bulacak. Çünkü Reno 499 dolara satışa sunuldu. Buna vergileri eklersek tam türkiye'de satılan satış fiyatini buluyoruz.(bir telefona uygulanan vergiler toplamı 1800 tl civarı birşey) Reno Z'yede aynısını yaparsak 3000 tl civarı birşey oluyor.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Bence Oppo Reno Z'nin satış fiyatı 3000'i bulacak. Çünkü Reno 499 dolara satışa sunuldu. Buna vergileri eklersek tam türkiye'de satılan satış fiyatini buluyoruz.(bir telefona uygulanan vergiler toplamı 1800 tl civarı birşey) Reno Z'yede aynısını yaparsak 3000 tl civarı birşey oluyor.
Bir telefona uygulanan vergi miktarı telefonun çıkış fiyatıyla alakalı. Bütün telefonlara 1800 lira vergi koymuyorlar kardeşim. Genellikle cihazın kendi fiyatının %95'i kadar vergi koyuyorlar fakat bazı markalar ülkemizdeki vergileri ve alım gücünü göz önünde bulundurarak telefonu daha uygun fiyata Türkiye'ye getiriyor. Misal Samsung A50 yurt dışında 1900/2000 liraya satılıyorken bizde 2300 lira. Buna bakınca da 300 lira vergi ödüyoruz mu diyeceğiz? Oppo Reno Z modelinin yurt dışı çıkış fiyatı şu an 1100/1150 lira civarında. Oppo fiyat politikasında Xiaomi gibi itlik çakallık yapmazsa çok rahat 2000 liradan satışa çıkar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bir telefona uygulanan vergi miktarı telefonun çıkış fiyatıyla alakalı. Bütün telefonlara 1800 lira vergi koymuyorlar kardeşim. Genellikle cihazın kendi fiyatının %95'i kadar vergi koyuyorlar fakat bazı markalar ülkemizdeki vergileri ve alım gücünü göz önünde bulundurarak telefonu daha uygun fiyata Türkiye'ye getiriyor. Misal Samsung A50 yurt dışında 1900/2000 liraya satılıyorken bizde 2300 lira. Buna bakınca da 300 lira vergi ödüyoruz mu diyeceğiz? Oppo Reno Z modelinin yurt dışı çıkış fiyatı şu an 1100/1150 lira civarında. Oppo fiyat politikasında Xiaomi gibi itlik çakallık yapmazsa çok rahat 2000 liradan satışa çıkar.

Oppo yapar meizu dışında ucuza burda satan yok.

Çinliler arasında yani.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Oppo yapar meizu dışında ucuza burda satan yok.

Çinliler arasında yani.
Ne yazık ki öyle dostum. Meizu'nun güncelleme sıkıntıları çözülse Xiaomi tüy kalır. Cihazları çok kaliteli, özellikleri gayet iyi, fiyatları da piyasaya göre gayet iyi ama güncelleme kısmı herkeste olmasa da ben dahil birçok kişide geri adım atmamıza sebep oluyor. Meizu 16th modelinde bir nebze çözülmüş diye de duydum güncelleme olayları ama emin de değilim. Oppo Reno Z modelini kendi fiyatıyla bile getirse 2000 liradan satması lazım burada, kendileri fazladan kar etmeye kalkarsa anca o zaman daha pahalıya satışa çıkar.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ne yazık ki öyle dostum. Meizu'nun güncelleme sıkıntıları çözülse Xiaomi tüy kalır. Cihazları çok kaliteli, özellikleri gayet iyi, fiyatları da piyasaya göre gayet iyi ama güncelleme kısmı herkeste olmasa da ben dahil birçok kişide geri adım atmamıza sebep oluyor. Meizu 16th modelinde bir nebze çözülmüş diye de duydum güncelleme olayları ama emin de değilim. Oppo Reno Z modelini kendi fiyatıyla bile getirse 2000 liradan satması lazım burada, kendileri fazladan kar etmeye kalkarsa anca o zaman daha pahalıya satışa çıkar.
Ya ne zaman gelecek bu cihaz bekle bekle gelmiyor. Youtube'de de hiç Reno Z ile alakalı video yok zaten. Inceleme videosuda yok hiç

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Oppo konusunda düşünceleriniz nelerdir(geleceği için)İphone ve Samsung'a rakip gelebilir mi sizce?Veya İphone ve Samsung'a rakip gelebilecek bir telefon var mı sizce ?

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Oppo Reno Z'nin 5 temmuzda Avrupa'da satışa çıkacağı söyleniyor. Fiyatı ise 349€ olarak belirlenmiş. Tahmini fiyatı da 3799 tl olması bekleniyormuş. İnşallah öyle olmaz.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Oppo Reno Z'nin 5 temmuzda Avrupa'da satışa çıkacağı söyleniyor. Fiyatı ise 349€ olarak belirlenmiş. Tahmini fiyatı da 3799 tl olması bekleniyormuş. İnşallah öyle olmaz.
Oppo Reno modelidir dostum o. Reno Z modeli yarı fiyatına çıkmıştı piyasaya, avrupa için o kadar fiyat artışı olacağını sanmıyorum.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Son düzenleme: