Opera ve Gmail

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar opera ile gmaile girdiğimde daha önce görünen resimler operada görünmüyor firefoxda açıyorum görünüyor ancak operada görüntü yazıyor sadece bunun sebebi ne olabilir operanın ayarları ile hiç uğraşmadım.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende hiçbir sorun yok, tabi ben haftalık derlemeyi yüklemiştim ondan olabilir (9.6)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Opera kullanmak için bilgisayrınıza Opera'dan kurulması gereken ilk program "Adobe Flash Player" 'dır. Zaten İE için kurulu olması gereken bu programın Opera, Firefox ve diğer tarayıcılar için üretilmiş özel versiyonu mevcuttur. Bunu kurarsan sorun çözülecektir.
İndirmek için buraya tıklayabilirsin.

Birde Java'nın her zaman en son sürümünü kullanmanı tavsiye ederim. Her zaman Opera'lı günler. ;)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hmm, açıkçası Gmail ile flash player'ın ne alâkası olduğunu çözemedim. Bildiğim kadarı ile Gmail Ajax tabanlı çalışıyor?

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Hmm, açıkçası Gmail ile flash player'ın ne alâkası olduğunu çözemedim. Bildiğim kadarı ile Gmail Ajax tabanlı çalışıyor?

Zaten onlarda bir sorun yoksa Opera'da bir sorun yoktur. ;)

Özellikle 9.50 sürümleri ve sonrası için artık web siteleri ile uyumsuzluk sorunları neredeyse tamamen çözülecek en azından umut vaad ediyor. Zaten şuanki sürüm bile iyicene uyumluluk konusunda kendini belli etti.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Editörlerimizden Alengirli ve Saner Apaydın da Opera hastası. Onlar da bana bahsetmişlerdi Google servislerinden bazılarında problem var diye ama sanki ben Google Takvim diye hatırlıyorum.

Dilersen kendilerinden bir yardım almayı dene.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Editörlerimizden Alengirli ve Saner Apaydın da Opera hastası. Onlar da bana bahsetmişlerdi Google servislerinden bazılarında problem var diye ama sanki ben Google Takvim diye hatırlıyorum.

Troy haklısın bazı Google servisleri kullanılamıyor ama Google o noktada hemen "This web browser is not supported." uyarısı ile uyarıyor. Mesela Opera ile Google Dökümanlar hizmetinde yeni bir Exel tablosu oluşturamıyoruz. Burada sorun Google Mail'de veya Opera'da değil bence. Sadece içerik açılamıyor. Arkadaş bir dediğim şeyleri yaparsa sorun çözülecektir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Ben de aslında bir haber yazıyorum. Uzaktan da olsa bu konu ile alakalı. Google, Mozilla ile olan anlaşmasını 2011'e kadar uzatmış. Keşke Opera'ya da destek verse.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Keşke verse. Aslında Opera resmi sitesinde Google ile anlaşmalı firma olarak görünüyor ama ben pek anlaşma veya Google'ın destek verdiğini görmedim.

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Ayrıca birde googlepages olayında eksikleri var Opera'nın umarım bunu da gelecek versiyonlarda halledecektir,
Googlepages'de sayfa oluşturucuyu kullanırken dediği gibi
"This web browser is not supported."
diye uyarı veriyor

Opera: Eksiklerini bilen browser ;) (ya da google sayesinde böyle bi uyarı veriyor herneyse artık :D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
İyice şüpheci oluyorum galiba yoksa operaya komplo mu bu? Firefoxa google tamdestek operaya hep köstek :) Sorun bir süre sonra kendiliğinden kayboldu artık açılıyor teşekkürler bilgiler için.