Opera' dan Oyun Tarayıcısı: Opera GX Yayınlandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

TEGİN

Profesör
72804

Opera dünyanın ilk oyuncu tarayıcısını / oyuncular için tasarlanmış tarayıcısını, Opera GX' i yayınladı. Oyuncular için tasarlanan bu yeni tarayıcı ile ilgilenenler aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilir ve indirebilir.

Opera GX İndir

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Ram ve işlemci sınırlayıcısı on numara olmuş. Opera'yı kullanmak yerine bunu kullanabilirsiniz. Sadece birkaç ekleme yapılmış tema, özellik vb.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
60.0.3255 sürümünde olan Opera GX tarayıcıyı, bugün 62.0.3331.96'ya güncelledim; ayarlardan GX Corner'ı sol kenar çubuğuna taşıyabiliyorsunuz. Bu ayar ne zamandır var açıkçası pek dikkat etmedim lakin kaldırınca güzel oldu.

opera://settings/manageSidebar

yolundandan kenar çubuğu ögelerini düzenleyebilirsiniz. Gaming Corner'ı devre dışı bıraktım. Opera GX takdirimi kazandı. 😊

The Undertaker

Doçent
60.0.3255 sürümünde olan Opera GX tarayıcıyı, bugün 62.0.3331.96'ya güncelledim; ayarlardan GX Corner'ı sol kenar çubuğuna taşıyabiliyorsunuz. Bu ayar ne zamandır var açıkçası pek dikkat etmedim lakin kaldırınca güzel oldu.

opera://settings/manageSidebar

yolundandan kenar çubuğu ögelerini düzenleyebilirsiniz. Gaming Corner'ı devre dışı bıraktım. Opera GX takdirimi kazandı. 😊
Önerirmisiniz hocam güzel mi tarayıcı ?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Sürümünüz LVL 1 (core: 62.0.3331.96)
62.0.3331.117 sürümüne güncelleştirmek için Opera'yı yeniden başlatın.
Önerirmisiniz hocam güzel mi tarayıcı ?
Opera GX'in Chrome'a kıyasla (RAM) kullanımı %10-%15 kadar daha yüksek; lakin CPU kullanımı nispeten daha düşük ve kararlı.
Opera'da, Uygulama Programlama Arayüzü (API) gerektiren uzantıların desteklenmiyor oluşu nedeniyle (bazı eklentileri kullanamıyorum) Opera GX'i ancak ikinci sıraya koyuyorum. Konu başlığında oyun tarayıcısı olarak geçiyor ama oyun oynayan birisi de değilim. :)

kaanm55

Dekan
çıktığı günden beri kullanırım. chrome eklentileri yüklenebiliyor. patates bilgisayarlar için ram sınırlama imkanımız var.
ben beyaz tema ile kullanıyorum. gece modu gibi oluyor, çok hoş. ekran görüntüsü:
1566052670211.png
puanım 10/10

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Opera sağlam tarayıcı. Normal dağıtımını kullanıyorum. Bu dağıtımını diğerinden ayıran en önemli özelliğinin donanım kullanım sınırlandırması olduğunu düşünüyorum. Bu durumda büyük tasarruf edilebilir. Görünümü için konuşursak ben şatafatlı görünümlerden pek hoşlanmam. Daha sade olmasını tercih ederim. Tabi işin içine gaming girdiği zaman bu tip tasarımlar kaçınılmaz :)

stat counter