Online Kitap Paylaşımı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

too_late

Profesör
Günümüzde çok şeyin olduğu gibi kitap okumakta artık bilgisayar başında.Durum böyle olunca çok çeşitli alternatifler çıkabiliyor karşımıza.Okuduğunuz online kitap sitelerini, tavsiye ettiklerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

İlk ben başlayayım :)

İçerisinde yeni çıkan kitaplardan klasiklere, oyundan magazine çok şeyi bulabileceğiniz bir site "Sanal kütüphane"

Ulaşabileceğiniz link :
http://www.sanalkutuphane.net/sanal/anasayfa.asp

Bilgisayardan kişisel gelişime, Dini hikayelerden şiire çok şeyi bulabileceğiniz farklı bir site

Ulaşabileceğiniz link :

http://www.ekitap.org/index.php

Sadık Yalzıuçanlar - Hiç

http://www.limk.com/golimk.php?lid=116858

RuNaL

Dekan
Onursal Üye
gerceği gibi olmaz ama gene de paylaşım için tşkler :)

stoje

Üyecik
kesinlikle katılıyorum gercegi gibi olmaz ayrıca gözler için de çok zararlı olabilir fakat sesli kitap bence daha ideal biraz tembellik ama olsun

too_late

Profesör
İllaki gerçeği gibi olmaz :) Ben alternatif dedim zaten :) Herşeye o kadar alıştık ki klavye tuşları ile ulaşmaya; bu seçenekte onlardan birisi :)

yaa eline kitap alıp okumak bambaşka bir duygu bunun teknolojiye yenik düşüp kaybolmaması dileğiyle...

belki yıllar sonra bu amcada amma geri kafalıymış diyen gençler çıkcaktır ama onlar ellerine alıpta kitap okumanın zevkine varmamış genç nesil olacaktır :S ...

iol99

Profesör
Elbette eline kitap alıp okumanın tadını, zevkini vermez. Malesef ben de bilgisayardan okuyorum çoğu kez. Aynı kitaplar evimde bulunmasına rağmen. Bahanem de şu oluyor ki, madem vakti şu zımbırtının karşısında geçiriyorum, iki satır bir şey okuyayım.

Şu da tespitimdir ki, anlama bakımından da elime alıp okuyunca anlama kat sayısı da artıyor.

Bilgisayardaki kitapların tek avantajı anahtar kelime ile aratıp istediğiniz bölümü bulabilmeniz... Veyahut sözü/paragrafı olduğu gibi dostlarınıza anında gönderip paylaşabilmeniz.
Ama Gözlerinizden kaybettikleriniz de eksi yönleri tabiki.

GVZ Berna gibi programlar ne kadar gelişsede :p Kitabı eline alıp sayfaları karıştırmanın verdiği huzur yok.

Bu arada "e-kitap" paylaşmı derken bilgisayarımda yasal-kayıtlı bulunanları paylaşabilirim miyim? Çünkü konularda sadece kitabların içeriklerinin anlatıldığını gördüm. E-kitap' a denk gelmedim.

(cevap lütfen)

tertunc

Dekan
Onursal Üye
Yasal olmadığını nerden anlıyacağız baya ben internetten kitap indirdm :)

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
Cyb3r_K1ng Kitap 0
Creative Kitap 7
Toretto55 Kitap 7
Y Kitap 0
Cyb3r_K1ng Kitap 32