Önerdiğiniz İşletim Sistemi Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Menk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba SDN Ailesi,

Benim Elimde Monster V12.1 16Gb Ramli Modeli Bulunmaktadır,
Win 10 İşletim sisteminden Sıkıldım,hackintosh Kurdum bi Ara Ama Uyumsuz Oldugu İçin Geri win 10'a Dönüş Yaptım,Linux Kurmak istiyorum Sizce Öneriniz Nedir ?
Yazılım,ve Siber Güvenlikle Ugrasıyorum,Kali linux Kullan Demeyin Lütfen Kali linuxun Tasarımını Sevmioyrum Olmadı Kaliye Dönücem Öneriniz Nedir ?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Siber güvenlik deyince ister istemez akla Kali geliyor. Windows'tan geçişi kolaylaştırmak için Linux Mint Cinnamon'u önerebilirim. Öncesinde kurmadan deneyip ara yüze bir bakabilirsiniz.

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Windowsdan sıkıldığı için linuxa geçmek isteyen birine windowsa en çok benzeyen masaüstü cinnamon önermeniz :D:D:D

Görsel olarak bence en iyi masaüstü ortamları Deepin desktop environment, Pantheon desktop environment ve Gnome desktop environment

size linux dağıtımı olarak Pardus DDE sürümünü öneririm. Deepin masaüstü ortamını kullanır kararlı ve güzeldir. ekran görüntüsü aşağıda:

deepin-1-system.jpeg

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba @Menk, siber güvenlik için alternatif olarak şu dağıtımlardan herhangi birini deneyebilirsin... Backbox, Parrot Security OS, BlackArch, Bugtraq vb.

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
ek olarak kali linuxun tasarımını sevmiyorsanız başka bir masaüstü ortamıda yükleyerek yine kali linux kullanabilirsiniz. aşağıdaki linkte verilen kodları uygulayabilirsiniz. Pardus için açılmış konu olsada kali linuxta debian tabanlı olduğu için komutlar çalışacaktır.

Pardusa Diğer Masaüstü Ortamları Nasıl Kurulur?

Menk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba @Menk, siber güvenlik için alternatif olarak şu dağıtımlardan herhangi birini deneyebilirsin... Backbox, Parrot Security OS, BlackArch, Bugtraq vb.

Parrot Security OS Kuracagım Hepinize teşekkürler :)

Son mesajlar