OnePlus 5T mi - Xiaomi Mi MIX 2 mi

Bu konuyu okuyanlar

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Evet bir de biz soralım.... geçenlerde birileri "sen sakın alma ha" dediğine göre bir ışık gördüm sanki :D soralım dedik belki bizden daha iyi biliyorlardır .OnePlus 5T özellikleri ve ekranı ile kendisine çekerken uzun zamandır kullandığım sistem olan Miui arayüzü olan bir modele aklım gitmiyor da değil hanii. Bu tercihte Xiaomi Mi MIX 2 güzel bir seçenek gibi duruyor ne dersiniz ?

sdn oneplus5t.PNG

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
OnePlus 5T efsane :) onu alın Bütün amiral gemilerine kafa tutuyor
--- Gönderi Güncellendi ---
yüz tanıma sistemi bile çok hızlı çalışıyor

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
OnePlus 5T efsane :) onu alın Bütün amiral gemilerine kafa tutuyor
--- Gönderi Güncellendi ---
yüz tanıma sistemi bile çok hızlı çalışıyor
Evet videoları izledim lâkin fotoğraf karşılaştırma yapılan bir kaç video izleyim bakacağım

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Evet videoları izledim lâkin fotoğraf karşılaştırma yapılan bir kaç video izleyim bakacağım

2500-3000tl bir fiyatı var bence çok iyi performans konusunda hiçbir dert yokta kamera konusunda gece çekimi dışında harika çekimler yapabiliyor

Son düzenleme:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Mİ MİX serisi olmadı. Yorumlarda Mi Max Efsanedir diye görüyorum hep. Daha ismini bile bilmeyen kitle destekliyor bu telefonu. OP5T her türlü alır.

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Op 5t bence. Diğerinin kamerası aşağıda olduğu için alışmak zaman alır ve çok rahatsız eder zamanla.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Evet bir de biz soralım.... geçenlerde birileri "sen sakın alma ha" dediğine göre bir ışık gördüm sanki :D soralım dedik belki bizden daha iyi biliyorlardır .OnePlus 5T özellikleri ve ekranı ile kendisine çekerken uzun zamandır kullandığım sistem olan Miui arayüzü olan bir modele aklım gitmiyor da değil hanii. Bu tercihte Xiaomi Mi MIX 2 güzel bir seçenek gibi duruyor ne dersiniz ?

5T bence daha mantıklı ve daha iyi.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Bu sabah GearBest de bir mağaza 5t 64GB lık versiyonu indirime sunmuş TL olarak 1879 Bulgaristan'a isteyecektim tam işlem yapacam tüüüü stok sizlere ömür gelsin gelsin ben yine bir kardeşimin vasıtasıyla alırım o telefonu :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu sabah GearBest de bir mağaza 5t 64GB lık versiyonu indirime sunmuş TL olarak 1879 Bulgaristan'a isteyecektim tam işlem yapacam tüüüü stok sizlere ömür gelsin gelsin ben yine bir kardeşimin vasıtasıyla alırım o telefonu :)
6 biraz erken çıkacak diyorlar beklemişken 6yi bekleyin bence

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Mi mix 2 kesinlikle 5t nin rakibi değil bence oneplus kendini aştı

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
herkes mi mix'i gömmüş.Mi Mix kötü bir telefon değil..Ama one plus 5t ile en çok ayıran özelliği kamerası.OP5T kamerası daha iyi bana göre.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
:D kamera konumundan daha baştan kaybediyor Mi mix

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Tasarımda Mi Mix 2 çok çok daha şık görünen bir telefon. İşlemci olarak zaten aynı, arayüz kişinin zevklerine göre değişir. Kamera konusunda 5T bariz üstün. Kameraya önem verilmiyorsa benim tercihim Mi Mix 2.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
İkisini yanyana incelemeden birşey söylemek zor. Özellikler aynı gibi. Mix2 23 gr. daha ağır çok az da mm bazında daha kalın ve cihaz şık duruyor. Öte yandan 5T nin eksiklikleri de yok değil. Navbar siyah tema da bile uygulamalar da beyaz olarak açılıyor. Hata mıdır yoksa burn-in amoled için mi öyle yaptılar anlam veremedim. Arama sırasında çift tıkla uyandırma yok.
Açıkçası Xiaomi'ye göre fazla stock bir cihaz olduğunu söylemem de mahzur yok. 5T de en çok neyi sevdin derseniz ekran uyanma süresi çok hızlı. Power düğmesine veya parmak izi okuyucuya dokunduğuz anda ekran uyanıyor bu açıdan çok başarılı buldum. Face unlock ciddi bir güvenlik sunmasa da karanlık da dahi orta ekran parlaklığında hızlı çalışıyor.
Kamera açısından malesef sıkıntıları var. Bokeh efekti kesinlikle başarılı. Yalnız fotoların keskinliği fazla smooth.
Foto için 4:3 FOV kamera açısı fena değil fakat 16:9 video çekerken ilk iphonelar gibi görüntü alanı uzağı yakın ediyor bunda EIS'in etkisi çok bu fark 1080p@60fps moduna geçince anlaşılıyor ( 60fps de EIS yok ) yani FOV açısı dar yakından çok alan sığmıyor. Bu Note 4 üm de yaşadığım sıkıntılardan biriydi. Ama çok da kafaya takmıyorum. 4K EIS de video içi titreşimler dışında sallanma yok,başarılı hele ki sabit duruyorsanız HDR 4K da görevini iyi yapıyor.
1- Ekran çok hızlı açılıyor (uyanıyor)
2-Parmak izi okuyucu çok hızlı
3-Face Unlock büyük rahatlık
4-Batarya hızlı şarj oluyor ve kullanılmadığında hemen azalmıyor
5-Amoled ekran tam beyaz , çok parlak ve gün ışığında çok net.