OnePlus 5T incelemesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Bence SDN'de bulunması gereken bir incelemeydi maalesef bu kadar önemli bir cihazı SDN incelemedi hazır almışken deneyimlerimi yazayım dedim.

images (1).jpeg

Cihazı 12 Şubat'dan beri kullanıyorum. 5T'ye 20 aydır kullandığım Samsung S7'den geçtim ağırlıklı olarak bu cihazla karşılaştıracak olsam da daha önceden az çok deneyimim olan Xioami Mi5S , Xioami Redmi Note 4 ve Samsung Note 5 ile de karşılaştıracağım.(Yazıp dururken kaptırıp unutmazsam)

Dediğim gibi 12 Şubat'ta elime ulaştı 37 günlük bir kullanımın doğru ve kapsamlı bir şekilde deneyimimi aktarma yeteceğini düşünüyorum. 1-2 günde telefonun herşeyini çözemeyiz öyle değil mi?

Tasarım

Cihaz yekpare metal kasa.

Açılabilir bir tarafı yok.

Cihazın suya dayanıklılığı yok.

İnce ve bence boyutlarına göre yeterince hafif zarif bir cihaz. İnceliğin akıllı telefonlarda bazı şartlarda bedelleri oluyor fakat cihazda OİS olmamasına(sonuçlarına kamera kısmında değineceğim) rağmen ciddi bir çıkıntı var demir 1 TL'nin yarısından biraz daha az bir kamera çıkıntısı var ki bence bu bir sorun. S7'de çıkıntı yok gibi bir seyken(S8 ve Note 8'de adeta yok ) Note 5'de de 5T gibi bir çıkıntı vardı fakat hatırladığım kadarı ile 5T çıkıntısı biraz daha az. Mi5S'de çıkıntı yok.

5T'nin arka tarafında Samsunglardaki gibi agresif bir şekilde olmasa da kenarlar yuvarlatılmış ve kavramayı kolaylaştırıyor.

Arka taraf sade IMEI yazan bir yer yok fakat alt tarafta Maden İn Taiwan( Taiwan üretimi değil ülkeye girmesi için yazılması gerekiyormuş bizimkiler yazıyormuş ) CE yazısı bir kaç yazı, çöpe atmayın sembolü var pek rahatsız edici bir görüntü mü? Ben dikkat etmiyorum fakat dikkat eden ve belki de rahatsız olan olacaktır.

Cihazda kulaklık girişi var.

Ekran

Ekran kasa oranı %80 civarı. Alt ve üst çerçeveler yeterince ince fakat birazcık daha olabilir miydi hissiyatı yok değil. Fakat ekran kasa oranı dediğim gibi yeterince etkileyici.

Ekran 6.0 İnç, 18:9, FHD+ Samsung üretimi Optic AMOLED bir ekran. Ekran deneyimi olarak gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Renk ve keskinlik gayet başarılı ha Note 8 ayarında bir ekran değil ama gayet tatmin edici bir ekran

Alan mutsuz olmaz. Ekran tarafında S7 kadar iyi değil fakat onun yokluğunu hiç hissettirmedi. Zaten sunduğu genel deneyim ile birlikte ekran tarafını önemsemiyorsunuz. Ha önemsemiyorsunuz dediğimden dolayı kötü bir ekran olduğu anlaşılmasın bu cihazın ekranı iyi.

Ekran çok parlak sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

Şuraya AİDA64 ekran görüntüsünü bırakayım.

Screenshot_20180319-140306__01.jpg

Batarya

3300 Mah ile sahip cihazla tamamen mobil veri kullanımında %30 - %50 civarlarında parlaklık ile 1 günde 6 saat ve üzeri ekran açık süresi veriyor. Genellikle 7 saat ekran süresi alıyorum bazen 8 saat oluyor bazen 6.5 saate düşüyor. Size şu kadar video izleme ile şu kadar şarj gidiyor diyemem genellikle Chrome kullanıyorum çoğunlukla Clash of clans ve az bir süre Clash Royale oynuyorum (hatta clash royale nadir Clash of Clans çok sık) YouTube'dan video izliyorum benim genel kullanımım bu Facebook ve Twitter gibi iOS tarafı için bile kanser olan uygulamalar yüklü değil WhatsApp ve Instagram yüklü. İnstagramı da bazen çok bazen az kullanıyorum. Batarya performansı eskimiş bataryaya sahip S7'nin 2 katı. Onun iyi zamanlarından da çok daha iyi Note 5 zaten Allah'a emanet. Mi5S'den de çok çok daha iyi.

Redmi Note 4 konusunda ise Redmi Note 4'ün batarya konusunda 5T'den daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim o cihaz bitmiyordu. Gerçekten batarya konusunda Resmi Note 4 çok çok başarılı bir model o cihazda 5T'den daha ağır bir kullanımla 11 saat ekran süresi aldığımı bilirim ( az çeken Wi-Fi altında ) Onun ekran İPS. Olmasına rağmen ve videoyu en az 5T kadar izlememe rağmen öyle bir performansı vardı.

Screenshot_20180319-002548.jpg
Screenshot_20180307-082047.jpg

Ben günde 6-7 saat telefon kullanan biriyim aşırı kullanıyorum. Bu cihaz çoğu kişiyi 1 gün çok çok rahat çıkarır.

Şarj olma konusunda çok çok hızlı şarj oluyor çok. Gerçekten hızlı şarj bu 10-90 1 saat sürüyor tam şarj 1.5 saat gibi birşey

Performans

Cihazin yıldızlaştığı noktalardan birisi burası sanırım. Burası konusunda pek bir yorum yapmaya gerek yok. Hafif uygulamaların çoğunu RAM'den çağırıyormuşçasına hiç bir bekleme olmaksızın açıyor diğerleri de çok çok hızlı. Bir kişinin bu cihazda en son şikayet edeceği şey performans olur büyük ihtimal.

RAM'de tutma konusunda da hiçbir sıkıntısı yok. Hiçbir sıkıntısı yok tekrar edeyim.

Performans olarak S7'den , Mi5S'den , Note 5'den çok çok daha üstün.

Redmi Note 4 fiyatına göre gayet performanslı bir cihaz fakat tabi ki SD625 ile 835 kıyas kabul etmez.

Bir kaç hız testini şuraya bırakayım. Durum daha iyi anlaşılır. Not olarak ben 8GB RAM olan versiyonu kullanıyorum fakat 6GB olan ile arasında bir hız farkı olacağını düşünmüyorum. RAM yönetimi kısmında tabi ki fark olur fakat biz kullanıcılar için bir önem arz etmez.

Arayüz

Sıkıcı.

SIKICI!!

Yazarken bile sıkılıyorum.

Touchwiz dışındaki arayüzler bana hep sıkıcı gelmiştir ( son zamanlarda o da sıkıyordu.) Özellikle iOS ve Saf Android. Gerek içinde gelen stok uygulamalar gerek arayüz tasarımı gerekse ek özellikler tarafında bu arayüzler sıkıcı. Touchwizde olmayan özellikleri barındıran arayüzler var ama hiçbiri touchwizdeki bütünlüğü sağlayamıyor (Touchwizin gömülecek tarafları yok değil. Hem de fazlaca var ve bence ciddi sorunlar )

OnePlus 5T'yi Android 7.1.1 ve Oxygen OS 4.7.6 üzerinde kullanıyorum cihazda yaklaşık 1-2 aydır 8.0 güncellemesi mevcut fakat pil ömrü tarafındaki mutsuzluğumdan dolayı daha geçenlerde 8.0'den 7.1.1e cihazın şarjı bitmeden döndüm.

Bu kadar boş bilgiden sonra Oxygen OS'a bir göz atalım.

Oxygen OS tam anlamıyla boş, tam anlamıyla saf bir Android değil. Kendi Galerisi , kendi kamera uygulaması, kendi dosya yöneticisi (çok başarılı olduğunu ifade etmeliyim ) kendi fotoğraf düzenleyicisi bulunuyor. Not olarak düşeyim cihazın üzerinde bulunan OnePlus Launcher Play Store üzerinden güncelleme alıyor. (Yine gereksiz bir bilgi. )

Arayüzü ekran görüntüleri ile size göstererek anlatmak sanırım daha iyi bir iş olacaktır.

Saf android ile çok benzer bir ayarlara sahip benzer dediğim neredeyse aynı işte
Screenshot_20180319-152119__01.jpg

İşaretlediğim yere dikkat. Çok çok nadir de olsa bazen böyle hatalar olabiliyor.

Şuraya dikkat edelim.

Screenshot_20180319-153321__01.jpg

Özelleştirme namına bir bölüm.

Burdan sonrasını ekran görüntüsü almaya üşendiğim için video ile göstereceğim. Ayrıca bu sayede cihazın hızı hakkında bir fikir verebilirim.

Google'ın (sanırım adı materyal tasarım anlayışıydı.) klasik tasarım anlayışına sahip olan cihaz üstte özellikle belirttiğim gibi sıkıcı bir arayüze sahip. Arayüz sunduğu deneyim arasında kaybolup gittiği için ben önemsemeyi bıraktım. Bana göre Samsung arayüzü kadar bütün bir arayüz yok. Huaweinin özellikl simgeler sıkıntı. OnePlus arayüzü zaten anlattığım gibi. HTC, Sony ha keza öyle. Miui desen simgeler cins arayüzde genel bir olmamışlık hissi var, iOS desen bir şeyi yapmak için iki gün uğraşıyorsun. LG arayüzü güzel özellikle V10 ve G4 zamanları bildirim çubuğu noktası dışında LG arayüzü güzeldi fakat G5 ile bildirim çubuğunu çözüp arayüzü batırdılar. V20 arkadaşımda var onun simgeler dışında arayüz güzel özellikle kamera yazılımı cidden ciddi bir ekibin elinden çıktığını üstüne basa basa belli ediyor. Bu kadar gereksiz bilgiden sonra OnePlus 5T'ye dönebiliriz.

Arayüz dediğim gibi sıkıcı saf android. Uygulamalara bir göz atsak daha güzel olur.

Dosya Yöneticisi

Dosya yöneticisi noktasında her zamanki gibi sade anlaşılır bir anlayış benimsenmiş.
Screenshot_20180319-203855.jpg

Görülebileceği gibi burda da küçük bir hata var APKs yazılmış. APK'lar yazılsaydı daha hoş olurdu. Kategorilendirme bu şekilde güvenlik kutusu diye bir olay var dosya gizlemeye yarıyor sanırım ben kullanmadım birinden saklayacak bir şeyim yok valla. 

Dosya yöneticisinin File Dash adlı bir özelliği var. Wifi Direct özelliğinden çok hotspot üzerinden paylaşım şekli. Siz paylaşmak istediğiniz dosyaları seçiyorsunuz sonra hotspot açıyor o hotspota bağlanan kişiler one.plus linkinden istediği dosyayı indirebiliyor. Bluetooth'dan kat kat daha hızlı. Abartısız şekilde kat kat hızlı saniyede 6-10 MB arası bir aktarım hızına sahip. Android tarafında bir sorun yok. iOS tarafında ise indirme seçeneği yok mesele film diyelim onu safaride açıyor ve onu izleyebiliyorsunuz.

Galeri

Galerisi ekstrası olan bir galeri değil düz galeri. Burda daha çok bahsetmek istediğim şey fotoğraf düzenleyicisi video düzenleyicisi zaten yok.

Fotoğraf düzenleyici günü kurtarır nitelikte. Play Store'da bir sürü fotoğraf düzenleyicisi var. Snapseed'i deneyebilirsiniz. Video düzenleyici kısmında ise Adobe Premiere Clip var olanaklar açısından güzel gözüküyor fakat Premiere'nin yavaş olduğunu düşünüyorum. Apple'ın İmovie, Samsung'un kendi video düzenleyicisi+Exynos işlemci uyumu yok gibi geliyor belki de ben kuruntuluyum denemek serbest 835 var kurcalamak meraklısına kalmış. Şahsen ben video düzenlemiyorum illa ihtiyacım olursa bilgisayardan Davinci Resolve(lite versiyonu tavsiyemdir ücretsiz çok elit bir program) ile birşeyler yapmaya çalışırım.

Kamera uygulaması

Cihazın hakkaten zayıf uygulamalarından birisi yavaştan gömmeye başlasam iyi olur zaten. Öve öve bitmez bu konu.

Bu cihazın kamera uygulamasını LG V serisi kamera uygulaması ile Samsung kamera uygulaması ile karşılaştırmak aynı kefeye koymak bile bir hata LG V20'yi örnek alıyorum. Bitrate ayarı, Manuel video, orantılı yakınlaştırma, sinematik 21:9 Full HD kayıt, FPS ayarı sesin ne taraftan ne kadar baskın geleceğini ayarlama daha hatırlamadığım bir çok manuel ayarı ile birlikte V20 kamera uygulaması OnePlus'un kamera uygulamasını top sektirir gibi sektirir gerçekten arada ciddi bir fark var.

Samsung uygulaması ile kıyasladığımızda Samsung'un manuel tarafı LG'nin yanında baya tırt kalsada oyuncaklar bakımından OnePlus ve LG tarafından bence daha üstün hele OnePlus tarafı cidden mukayese kabul etmiyor. Bastım çeksin basayım video çeksin işim gücüm olmaz benim ayarlarla tarzı kullanıcılar için bir kamera uygulaması var fakat bunun bir kötü tarafı var. Bu kameranın bazı durumlarda desteğe ihtiyacı var. Kamera uygulamasında bir diğer sıkıntı EIS'in kapatılamaması. Mesela Tripoda geçip sabit video çekecekseniz EIS'e ihtiyacınız yok kapatayım açı daralmasın diyorsunuz ama böyle bir ayar yok. EIS'in çalışmadığı FHD 60 FPS video'yu kullanmak zorundasınız.

Kamera performansı

Kamera performansı bu cihazın ortalamayı tutturamayan belki de en zayıf noktası. Burdaki zayıflık kamerasının kötü olmasından değil. Cihazın sunduğu batarya ve hız noktasının oluşturduğu beklentiyi kamerasının bence o kadar da karşılayamaması. Bilmiyorum ben mi fazla cinsim ama fotoğraf ve video örneklerini sunayım kararını siz verin.

Ben fotoğraf zevki olan biri değilim. Dümdüz bir adamım zaten fotoğraf çekmeye kalkışınca etrafın cins bakışlarından çekinip vazgeçiyorum. Fotoğrafları tam boyutlu olsun diye Flickr'a yükledim. Fotoğraflarının sanatsal tarafının zayıflığı konusunda affınıza sığınıyorum. Ayrıca buraya fotoğraf yüklemeye devam edeceğim. Profildeki fotoğrafların çoğunluğu OnePlus 5T'nin olsa da kıyaslama yapmak amacıyla 3 tane LG V20 ile fotoğraf çektim (yanımdaki arkadaş çekti aslında )

S7 ve OnePlus 5T ile çıkıp aynı kareleri yakalamayı düşünüyorum. O yüzden arada sırada profile bakarsanız yeni fotoğrafları görebilirsiniz.

Murat Burç

Burdan sonra yorum yapmak gerekiyor.
Gündüz fotoğraf performansının çok başarılı olduğunu söyleyebilirim kimsenin mutsuz olmayacağını söyleyebilirim. Mağazada Mate 10 Pro ile kısa bir karşılaştırma yaptığımda arkadaşlarımın ve benim mağaza ışıkları altında porte ve normal fotoğraf olarak 5T'nin daha üstün olduğuna kanaat getirdik. Ama ben Mate 10 Pronun gece daha iyi olacağını düşünüyorum.

Gece demişken
Cihazın kamerasının ciddi bir ISO'ya yüklenme problemi var.

Bu ISO problemi gece veya gündüz fark etmiyor.

Şöyle örnek vereyim.
OnePlus stok kamerası ile ışık kaynağına tutarak ve ışığa netleyerek aldığım İSO 500 şaka değil 500 bu çok çok anormal bir değer oda içinde gezdirdigimde 320-250 ISO seviyelerine indiği oluyor fakat durum bu.
Fakat fotoğrafta bir sorun olmadığını söyleyebilirim.

Bu arada aynı pozisyon Google kamera ile
400 ISO bu arada Google kamera demişken.

Buraya atacak kadar örnek çekmedim ama özetleyecek olursak iki kamerada da HDR otomatik veya açık olduğunda Google kameranın ters ışık performansının ve düşük ışık performansının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Google yazılımı daha iyi kirlilik temizliyor. Bunun yanında OnePlus stok kamerada HQ modu açıldığında düşük ışık performansının arttığını söylemeliyim. Yalnız burada bir prüz var.

HQ modu süper düşük ışıkta bir işe yaramıyor çünkü süper düşük ışıkta cihaz zaten HQ modunun niteliklerinde çekim yapıyor. Ayrıca süper düşük ışıkta exif dosyasına baktığımda 20 MP'lik ikinci kamera ile çekim yaptığını gösteriyor.

Süper düşük altında
Otomatik HDR Stok kamera

Stok kamera HQ modu

Gördüğünüz gibi HQ modu ile oto HDR arasında fark yok. Süper düşük ışık altında dediğim gibi fark oluşmuyor ışık biraz geldiği vakit HQ modu ile HDR arasındaki fark açılıyor.

Google ise ayrı bir dünya
Pozlama süresi daha uzun ISO ise oneplus kameranın yarısı
Duvara bakın dümdüz yazılım farkı Google bariz daha iyi İSO kirliliği temizlemiş.

Burası biraz üşengeçliğime geldi ama takip edin doğru dürüst fotoğraflar yükleyeceğim inşallah. HDR vs HQ modunun daha düzgün karşılaştırılması S7 vs 5T vb.

Kamera güzel bir kamera, yazılımı biraz daha iyilestirilirse ( olmadı Google kamera ile idare edin ) çok daha güzel olur. Fotoğraf kalitesi gündüz çok çok iyi ama gece S8, U11 veya Mate 10 Pro seviyesinde bu cihaz diyebileceğimi sanmıyorum. Fakat verdiğiniz fiyata göre ciddi derecede iyi bir performansı var.

OIS'in yokluğu hakkında konuşmak gerekirse
Eli titreyenler için fotoğraf konusunda biraz sıkıntı şöyle bir durum var.

Düşük ışık performansının iyileştirmek için HQ modunu açıyorsunuz cihaz pozlama süresini uzatıp ISO'yu azaltıyor ama OİS olmadığı için elinizin titremeleri fotoğrafa daha rahat yansıyor durum bu.

Video tarafına bakarsak şöyle söyleyeyim.
Benim gözlemlerime göre süper düşük ışıkta S7'ye kıyasla videoda kirlilik olarak fark edilir derecede geride. Gündüze geçersek OİS yokluğu videolarda kendini hissettiriyor diyelim. Cihaz OİS olmadığı için EİS ile video sabitliyor fakat 1080P 60 FPS'de EİS çalışmıyor. 4K ve 1080P 30 FPSde ise EİS büyük sallantıları engelleme konusunda çok başarılı fakat küçük küçük ince titremeler var ve bence biraz rahatsız ediyor
Osmo Mobile 2 geliyor veya Zyin Smooth Q var bu gimballar 500-700 arası fiyatlara sahip/sahip olacaklar. Video tarafi için ayriyeten bir gimbal alarak sıkıntıyı kökünden çözebilirsiniz. Video kalitesi görüntü olarak tatmin edici.
Şöyle bir örnek video vereyim.

Bir şey daha gece video stabilizasyonu biraz daha başarısız.

Bu konu medya konusunda tamamlanmış bir konu dedim ya üşengeçlik. Medya paylaştığım platformlara daha ekleme yapacağım büyük ihtimal.

Kamera kısmını toplamak gerekirse.
Gündüz fotoğraf çok iyi

Gece fotoğraf iyi fakat yazılımın kirlilik temizleme ve ISO'ya yüklenme konularının mutlaka ve mutlaka geliştirilmesi gerekiyor.
Söylemeden geçmek olmaz pro modunda ISO konusu çözülebilir.

Gündüz video gayet tatmin edici iş görür
Gece video iyi fakat dediğim gibi S7'nin gerisinde
Video için gimbal alınması düşünülebilir ama zaten bugün Note 8 için bile gimbal gerekebiliyor. S9 ile kıyaslandığında.
Ama gerçekten S9 bu işin zirvesi uç noktası. Çok iyi bir video stabilizasyonu var. Neyse gereksiz bilgiye gerek yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dikkat edilmesi gereken sorunlar.
Netflix ve Amazon Prime gibi servislerde HD yayın.

Bunun gibi servislerde cihaz yazılımsal olarak gerekli olan bir sertifikaya sahip olmadığı için bu yayınlarda en fazla 480P izleyebiliyorsunuz. YouTubeda sorun yok.

VoLTE
VoLTE cihazda açılamıyor.
VoLTE 4.5G şebekesi aktif ise ses kalitesini artıran ve görüşme geldiğinde görüşmeyi 4.5G şebekesi üzerinden yaptıran bir teknoloji bu sayede görüşme sırasında mobil veri 4.5G'den 3G'ye geçmiyor. Şahsen çok mühim bir sorun değil.

GARANTİ MESELESİ
Güncel dijital ve diğerleri
Aslında kendimi doldurmuşturm ama kısa ve öz yazacağım. Arkadaşlar güncel dijital garantisi ile gelirse açmayın kutuyu geri gönderin.
Bu bir dost tavsiyesi arkadaşlar uzak durun. Bunlardan hiç bir şey olmaz. Cidden çok müşteri hizmetleri ile uğraştım ama gerçekten merdiven altı olduklarını göklere kadar belli ediyorlar bakın ciddiyim gelirse AÇMAYIN GERİ GÖNDERİN.

Son sözler.
Üzerindeki bir nevi sorumluluktan kurtulduğum için mutluyum. Artık yatabilirim. :D

5T gerçekten özel bir cihaz. Performans ve batarya olarak zirve kamerası bu iki kritere ulaşamasa da. Çok iyi bir kamerası olduğunu ifade edebilirim. Bu fiyat bandında en alınabilir modellerden biri.

Son düzenleme:

Jubei

Doçent
İlk önce hayırlı olsun güle güle kullanın, aklınıza, elinize, emeğinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. :)

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Yönetici
Moderatör
Emeğine sağlık çok uğraşmışsın teşekkür ederiz :) bizimkilere sorayım sabite alabiliriz belki bu konuyu

Güzel ve detaylı bir şekilde incelemişsiniz. Emeğinize sağlık. :)

Bir sorum var. MIUI ve Oxygen OS arasında kısa da olsa karşılaştırma yapabilir misiniz?
Miui daha islevsel, Oxygen daha hızlı ama ben 821li cihazda miui kullandım az çok onun etkisi olabilir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Emeğine sağlık çok uğraşmışsın teşekkür ederiz :) bizimkilere sorayım sabite alabiliriz belki bu konuyu
Biraz bencillik gibi mi olacak bilmem ama facebook sayfaya atılması lazım burada erir gider.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Eline sağlık .EIS 60 fps dar açı ve sıkıcı arayüze değinmen güzel olmuş. V30 beklerken ara çözüm olarak aldım bu telefonu ve face unlock'a ciddi alıştım. Otomatik parlaklık ayarı başarılı değil hep manuel de kullanıyorum. Samsung da ki dikey SS almanın yanında keşke çoklu kopyalama pano özelliği olsaymış yada en azından yazılım kısmında advanced mod kısmına CM mod seçenekler eklense çok daha güzel olurdu. Söylediğin gibi gerçekten hızlı şarj oluyor ve şarj olurken cihaz ısınmıyor.(dash charge) Bakalım yaz sıcaklarında telefon ne kadar ısınacak göreceğiz inşAllah.
OP5de olan yazılım desteği sanki 5t de yok gibi yada 6 ya uğraşıyorlar. Büyük konuşmayayım ama bu cihaz ölçüleri açısından benim için sınır boyutta ki uzun süre Note 4 kullanmış biri olarak. Kararsız olanlara iyi rehber olmuş.

Eline sağlık .EIS 60 fps dar açı ve sıkıcı arayüze değinmen güzel olmuş. V30 beklerken ara çözüm olarak aldım bu telefonu ve face unlock'a ciddi alıştım. Otomatik parlaklık ayarı başarılı değil hep manuel de kullanıyorum. Samsung da ki dikey SS almanın yanında keşke çoklu kopyalama pano özelliği olsaymış yada en azından yazılım kısmında advanced mod kısmına CM mod seçenekler eklense çok daha güzel olurdu. Söylediğin gibi gerçekten hızlı şarj oluyor ve şarj olurken cihaz ısınmıyor.(dash charge) Bakalım yaz sıcaklarında telefon ne kadar ısınacak göreceğiz inşAllah.
OP5de olan yazılım desteği sanki 5t de yok gibi yada 6 ya uğraşıyorlar. Büyük konuşmayayım ama bu cihaz ölçüleri açısından benim için sınır boyutta ki uzun süre Note 4 kullanmış biri olarak. Kararsız olanlara iyi rehber olmuş.
Root serbest olduğu için isteyen Xposed modülleri ile istediğini ekler ben uğraşamam valla. Bir tane gerekirse Gimbal alır (video çekmiyorum bunlar hep açgözlülük ) 2 sene kullanırım bunu.
Değinmedegim bazı şeyler var daha yazacaktım ama yanlışlıkla açtım konuyu dedim eklemeleri yapıp bırakayım.

Root serbest olduğu için isteyen Xposed modülleri ile istediğini ekler ben uğraşamam valla. Bir tane gerekirse Gimbal alır (video çekmiyorum bunlar hep açgözlülük ) 2 sene kullanırım bunu.
Değinmedegim bazı şeyler var daha yazacaktım ama yanlışlıkla açtım konuyu dedim eklemeleri yapıp bırakayım.
Bankacılık uygulamaları kullandığım için root işlerini bıraktım oneplus cydia gibi kendi xposedını yapsa da kullansak :)

Bankacılık uygulamaları kullandığım için root işlerini bıraktım oneplus cydia gibi kendi xposedını yapsa da kullansak :)
Cydia ne oluyor ki? Valla baya uzak kaldık en son Xposed ile uğraşmıştım daha da bakmadım hiç oralara belki aynı şey onu bile bilmiyorum.
Pano meselesi can sıkıcı ama swiftkey falan ile çözülmüyor mu?

Cydia ne oluyor ki? Valla baya uzak kaldık en son Xposed ile uğraşmıştım daha da bakmadım hiç oralara belki aynı şey onu bile bilmiyorum.
Pano meselesi can sıkıcı ama swiftkey falan ile çözülmüyor mu?
Her kafadan bir ses çikiyor kafam karişik. Bu iki cihaz arasinda kalmiş bulunmaktayim. Benim için kamera,ses,video kalitesi,görüntü kalitesi,akici arayüz ve en önemlisi pil performansi önemli. Sizce benim tanimima hangi cihaz uyuyor? Öyle çok oyun manyaği değilim lakin atiyorum bir oyun beğendim onu oynarkende rahatca oynuyabileyim istiyorum Sizin önerileriniz nedir? Hocam Objektif olursanız sevinirim. Bizimkileri zor bela ikna ettim yok ben buna niye para verdim diyip pişman olmamak için sizce hangisi?

Bir şey soracağım. Telefon uyku modundayken saat gösteriyor mu? Bir de Mi Note 3'le arasındaki fark ne? Yani iyi bir fark var mı? Arada 1000tl var da.
Çok güzel bir tanıtım olmuş bu arada. Elinize sağlık.

Bir şey soracağım. Telefon uyku modundayken saat gösteriyor mu? Bir de Mi Note 3'le arasındaki fark ne? Yani iyi bir fark var mı? Arada 1000tl var da.
Çok güzel bir tanıtım olmuş bu arada. Elinize sağlık.
Always on display yani sürekli açık ekran meselesi yok. Ha bunu bir şeyler karıştırıp da açanlar var ben uğraşamam S7'de kullanmiyordum. Mi Note 3den farkı ondan daha performansı olması ekranın daha iyi olması (muhtemelen 5T ekranı daha iyidir diyorum ) tasarım kamera belki batarya (belki diyorum burası zayıf bir ihtimal )

Always on display yani sürekli açık ekran meselesi yok. Ha bunu bir şeyler karıştırıp da açanlar var ben uğraşamam S7'de kullanmiyordum. Mi Note 3den farkı ondan daha performansı olması ekranın daha iyi olması (muhtemelen 5T ekranı daha iyidir diyorum ) tasarım kamera belki batarya (belki diyorum burası zayıf bir ihtimal )
Bence de gereksiz özellik. g8'de vardı fotoğraf gösteriyordu, ayarları biraz karışık olduğu için kolay kolay kapatamamıştım.
bana arada 1000tl olması biraz garip geldi. Sonuçta biri Xiaomi , Türkiye'de daha tanınmış Oneplus'a göre. ayrıca kağıt üstünde de 1000tl'lik fark göremedim. Telefona para yatırmayı mantıklı gören biri olsam, android olarak oneplus 5t alırdım galiba.

Bence de gereksiz özellik. g8'de vardı fotoğraf gösteriyordu, ayarları biraz karışık olduğu için kolay kolay kapatamamıştım.
bana arada 1000tl olması biraz garip geldi. Sonuçta biri Xiaomi , Türkiye'de daha tanınmış Oneplus'a göre. ayrıca kağıt üstünde de 1000tl'lik fark göremedim. Telefona para yatırmayı mantıklı gören biri olsam, android olarak oneplus 5t alırdım galiba.
Arada kesinlikle 1000 TL'lik fark var. Basit bir cihaz değil bu (mi Note 3e basit demiyorum ) ben S7'den geçtim kamera kısmını bir kenara bırakırsak farkını hissettiriyor düşünün onda 820 var ki performans olarak da gayet iyiydi 660 ile mukayese kabul etmez. (diyenler olacak miui arayüzü şöyle stabil böyle stabil birisi 821li(mi5s 4GB) iki tane miui cihazı kullanmasam belki derdim. Miui arayüzü daha işlevsel (oxygenden) orası inkar edilemez tabi

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
S OnePlus 5
Murat Burç OnePlus 9
smnfrkn OnePlus 9
S OnePlus 0
E OnePlus 2