Olympus Pen için Lens Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

himgil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar,
birkaç hafta önce olympus pen e-pm1 aldım. oldukça güzel, kullanışlı bir makine. fakat kısa bir süre içinde makine ile birlikte gelen kit lens isteklerimi karşılamaz oldu (14-42mm, f3.6-5.2). tavsiye edeceğiniz, kullanımı eğlenceli, elimdeki makineye uyumlu ve bütçe dostu (~100-150TL) lensler var mı? gerekli adaptör seçeneği ile birçok farklı modeli\markayı kullanabileceğimi biliyorum, o yüzden sanırım geniş açılı lensleri daha çok sevdiğimi söylemem faydalı olacaktır.
teşekkürler şimdiden :)

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
hayırlı olsun [MENTION=284726]himgil[/MENTION] . paylaşırsın burada artık fotoğraflarını :)
yanılmıyorsam micro 4/3 tarzı cihazlarda lens için ortak bir standart var. yani adaptöre gerek kalmadan diğer markaların lenslerini de kullanabiliyorsun. bu bakımdan baya zengin bir lens seçeneği mevcut. bu arada kit lens hangi konuda seni memnun etmemeye başladı?

himgil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler [MENTION=12097]tuskilidi[/MENTION] :) kit lens hem macro çekimlerde hem de manzara\sokak fotağrafları konusunda biraz eksik kalıyor. başlangıç için harika bir lens (keskinliği, hızı ve netliği açısından) ama biraz daha eğlenebileceğim, özellikle geniş açılı lensler bakmaya başladım. dediğin gibi micro 4/3'lerin de geniş bir yelpazesi var ama türkiye'de fiyatlar maalesef ateş pahası. belki ikinci el + adaptör ile yelpazemi genişletirsem bütçeme uygun bir şeyler bulabilirim diye düşünüyorum :)