Olağanüstü yavaşlık %100 Disk %66 Bellek %40 Cpu problemleri

Bu konuyu okuyanlar

Burak Üstündağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım önceden aşırı ısınma probleminden dolayı servise gitti anakartı değişip geri geldi o gün bugündür ufaktan yavaşlamaya başladı adım adım ama artık bu yavaşlama herhangi bir tarayıcı açtığımda bile olmaya başladı. Bunun sebebi ilk önce %100 disk problemi idi ancak bu problem için bütün çözümleri denememe rağmen çözülmedi. Bunun yanında açılışta da bilgisayar %100 disk olarak açılıyordu ancak belirli bir uygulama yapmıyordu bu kullanımı sürekli uygulamalarda atlama yapıyordu. Bunun ardından CPU ve Bellek de sürekli dolu olarak göstermeye başladı uygulamadan uyulamaya geçişlerde dahi kasmalar ve fare hareketleri bile ağır çekim olmaya başladı. Bellek hiç bir şey açık değilken %66 yani tam olarak ekstra eklenen (8 GB) bellek boyutu kadarı dolu gözüküyor. İşlemcide aynı şekilde ortada bir şey yokken çok fazla kullanım gösteriyor bazen düşşede ortalama %40 oluyor.

Şimdi benim sorum bu sorunlar teknik bir arıza mı yoksa yazılımsal bir problem mi yada yalnızca virüs mü bu konuda düşüncelerinizi varsa önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca bilgisayarım ve özellikleri bunlar.
  • Marka Model : ASUS X550VX-XX147D
  • İşlemci : 6.Nesil Intel Core i7-6700HQ Processor 6MB Cache (2.6 GHz. up to 3.50 GHz)
  • Sabit Disk : 1 TB 7200 RPM HARD DISK
  • Ekran Kartı : 4 GB HARİCİ DDR5 128 BİT NVIDIA GeForce GTX950M
  • Bellek(RAM) : 12 GB DDR4 (4 GB DDR4 2133 MHz. + 8 GB DDR4 Kingston bellek)