Okullar Ne Zaman Kapanacak? Meb, Karnelerin Alınacağı Tarihi Duyurdu!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Baharın gelişi ve havaların ısınmasıyla beraber, milyonlarca öğrenci ve velileri '2019 Okullar ne zaman kapanacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Yaz tatili kapsamında planlarına yön vermeyi düşünen veliler, MEB tarafından karnelerin hangi tarihte alınacağı bilgisini öğrenmek istiyor. Google üzerinde de 'Bu dönem yaz tatili ne zaman başlayacak?' sorusu bir hayli öne çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu döneme ilişkin yayımladığı iş takvimi merak edilenleri duyurdu. Peki, 2019 Okullar ne zaman ve hangi gün kapanacak? İşte, 2. dönem yaz tatili süreci hakkındaki merak edilenler...
Bu dönem okullar ne zaman kapanacak? MEB, karnelerin alınacağı tarihi duyurdu! 2019 Yaz tatili hangi gün başlıyor?

Yoğun sınav dönemi geçiren öğrenciler, havaların da ısınmaya başlaması neticesinde aileleriyle ve arkadaşlarıyla geçirecekleri yaz tatilinin hayalini kurmaya başladı. Bu bağlamda, yurt genelkindeki milyonlarca öğrenci tarafından 'Bu dönem okullar ne zaman kapanıyor?' sorusunun cevabı bir hayli araştırılıyor. MEB, yaz tatili başlangıç tarihi hakkında bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan iş takvimi ile okulların ne zaman kapanacağına yönelik tarih bilgisi duyuruldu. Peki, bu dönem karneler ne zaman alınacak? 3 aylık yaz tatili ne zaman başlayacak?
2019 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

İşte, MEB ile 2019 yaz tatili tarihi sürecine yönelik merak edilen bilgiler;

BU DÖNEM NE ZAMAN BİTİYOR?

Okullarda ikinci dönem 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, ikinci dönem 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

YAZ TATİLİ HANGİ GÜN BAŞLAYACAK?

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 15 Eylül 2019 Pazar gününe kadar sürecek.

Bir sonraki eğitim öğretim dönemi ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

2019 RESMİ TATİL GÜNLERİ

• 1 Ocak 2019 Salı - Yılbaşı
  • 23 Nisan 2019 Salı - Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramı
  • 1 Mayıs 2019 Çarşamba - Emek ve Dayanışma Günü
  • 19 Mayıs 2019 Pazar - Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
  • 15 Temmuz 2019 Pazartesi - Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
  • 30 Ağustos 2019 Cuma - Zafer Bayramı
  • 29 Ekim 2019 Salı - Cumhuriyet Bayramı
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN "TATİL" AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tatil programlarında yapılması planlanan değişikliklere ilişkin bölgelere göre tatilin söz konusu olabileceğini belirterek, "Bu konuyla ilgili kısa zamanda bir açıklama yapacağız. Bunu Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak." dedi.

Kaynak: Sabah