Okulda cool erkek nasil olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar giyim kuşamımı değiştiriyorum,aksesuar alıyorum(saat bileklik vs),saç modelimi değiştiriyorum,1,2arkadaşımla okulda açık alanlarda duruyorum çoğu tenefüs(hatta çoğunlukla kulaklıkda takıyorum) daha ne yapabilirim? Nasıl ben burdayım havası verebilirim?Nasıl farkedilebilirim?(birde doğru düzgün sınıf arkadaşlarım dışında çevrem falanda yok)Cevaplarınız için teşekkürler.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bu tür şeyler yapacağına kendini sosyal alanlarda geliştir futbol maçlarına git bilardo salonuna git bilardo öğren masa tenisi öğren resim kursuna yazıl veya müzik kursuna yani kendini farklı alanlarda geliştir ki o alanda olan insanlarla bağın olsun.O zaman arkadaşın da olur hem yeni şeyler de öğrenirsin aynı zamanda stres de atarsın.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Çok asosyellik de iyi değil çok sosyal olmak da.
"Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol" demiş Mevlana. Eğer kendi karakterine ait hissetmediğiniz davranışlar yaparak arkadaş toplarsanız, arkadaşlıklarınız uzun süreli olmaz. Ama eğer kendiniz olursanız emin olun az ama öz arkadaşlarınız olur.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Kendinizi illa bakın ben burdayım diye göstermeye gerek yok. Doğal olun yeter. Herşeye maydanoz olan tiplerden olmayın yeter. Hâl ve hareketlerde çok önemli sırf bu yüzden insanlar sizden uzaklaşabilir. Cool olmak değilde efendi olmak daha iyidir.

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Haklısın ama cool olunca okulda seni tanımayan birisi bile ismini mutlaka ama mutlaka bir yerde duyar.Ama evet cool olmayıda fazla kaçırmayacaksın biraz efendiliğini koruyacaksın.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Aslında şu zamanda kimse tanımasa da yeter. Sahte kalabalıklar insanı gereğinden çok yorar. bu yönden yola beraber çıkabileceğiniz dostlarınız olsa size kat kat yeter. Çünkü zamanla bu cool'lüğün ne yazık ki zararını görüyorsunuz... yani gerek yok. Ama yine de bu sizin düşünceleriniz tabiiki de nasıl olmasını istiyorsanız.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Bence arkadaşın dediği gibi bileklilkle olacak iş değil.
Biraz sosyalleş onların sana gelmesini bekleme sen onlara git.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Eğer efendi biri olursan benim gibi birde dürüst herkesin sevdiği ama kimsenin aramadığı umursamadığı biri olursun eğer fırlama olursan ortam adamı olursan kimsenin pek sevmediği ama aynı zamanda aranan adamı olursun seçim senin bunun ortasını tutturmak da ciddi zeka gerektirir diye düşünüyorum.

mobiluzman26

Asistan
Reaksiyon puanı
94
krdsm aluyosun jöleyi saçlarini da ceymıs mont gibi yapiyosun
sinifa moonwalk yaparak giriyosun, diger tenefüs yanina 10 arkadas gelmezse beni bul
Bak bu yöntem en etkilisi

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
İnsanların gözünün önünde olmanın çok eksi yönleri var tavsiye etmem.

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar tüm cevaplarınızı okudum.Neredeyse hepiniz coolluktan ziyade efendiliğe önem veriyorsunuz onu anladım ama diğer insanlar sizin gibi iyi değil maalesef

---- Mesajlar birleştirildi ----

O da Derin'den çaldı :)
Derin kim bilmiyorum ismail abiyi sevdiğimden onun fotoğrafını koymak istedim

Son düzenleme:

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
krdsm aluyosun jöleyi saçlarini da ceymıs mont gibi yapiyosun
sinifa moonwalk yaparak giriyosun, diger tenefüs yanina 10 arkadas gelmezse beni bul
Bak bu yöntem en etkilisi
Rayban gözlüğü unutmuşsun kardeş birde Tofaş ve arkada çalan "At kendini diskolara" şarkısı. :D [emoji14]

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar tüm cevaplarınızı okudum.Neredeyse hepiniz coolluktan ziyade efendiliğe önem veriyorsunuz onu anladım ama diğer insanlar sizin gibi iyi değil maalesef

---- Mesajlar birleştirildi ----

Derin kim bilmiyorum ismail abiyi sevdiğimden onun fotoğrafını koymak istedim
Ben efendi biri olmaktan memnun değilim bana hiçbir katkısı olmadı şimdiye kadar dediğim gibi gittiğin yerlerde ne kadar sevilen biri olsan da emin ol eksikliğini kimse hissetmiyor bile.

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ben efendi biri olmaktan memnun değilim bana hiçbir katkısı olmadı şimdiye kadar dediğim gibi gittiğin yerlerde ne kadar sevilen biri olsan da emin ol eksikliğini kimse hissetmiyor bile.
Ve tahmin edeyim kimse size işi düşmediği sürece aramaz bile?

mobiluzman26

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Son düzenleme:

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Yanlış anlamazsan bir şey sormak istiyorum neden farkedilmek istiyorsun? Youtubeda böyle okulda nasıl cool olunur diye videolar bile gördüm yani neden insan dikkat çekmek kıyafetiyle ayakkabısıyla burdayım demek ister? Anlam veremiyorum merak ediyorum yani arkadaşın mı yok da böyle bir şey istiyorsun?

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Baştada belirttiğim gibi eski sinifim ve simdiki sinifimdakiler disinda toplasan 10 15 kisi filan taniyodurum ve cool gibi gezinenler oldukca ne biliyim iste insan keske onlar gibi populer olsam diye demeden edemiyo

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Gençlikte yapacağını yap sonra istesende yapamıyorsun o yüzden artık gençlerin cool olma isteğine hak veriyorum.Arkadaş çevren olsun kız arkadaşın falan olsun mutlaka hoşuna giden herşeyi yap hiçbişeyden geri kalma sana tavsiyem.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Değişik bir istek popüler olursan çevrendeki kimse kaliteli insanlar olmayacak sadece senin popülerliğinden faydalanacak kişiler olacak yanında böyle tipler görmek istiyorsan eyvallah hadi kızları bir nebze anlıyorum diyelim dikkat çekmek göze batmak fıtratlarında var ama erkekler için aşırı garip geliyor bunun yerine kendini tatmin edecek futbol basketbol ya da ne bileyim okulda ne varsa onlara yönelirsen yeteneğini falan keşfedersin belki böylece uğraşmana gerek kalmaz zaten ilgi görürsün

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aynen haklısın galiba cool olursan çok fazla ama menfaatçi arkadaşların olacak ama normal biri olursan seni tarzınla saçınla kendine özgü hayat felsefenle yani kısa seni sen olduğun için sevecek.Arkadaşlar konu bence kapanabilir.Ben çünkü olayları anladım cool olmak belki popülarite getiriyo olabilir ama gerçekten seni sen olduğun icin seven arkadaş getirmez.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Kısaca ismail abi gibi samimi olursan mecnun gibi yavuz gibi arkadaşların olur bir sürüde sevenin kendin olmamak yorar zamanla

Reaksiyon puanı
5,171
Cool olmakla zibidi olmak bence karıştırılmamalı...

Elbette bakımlı olmalısın ama belli bir noktadan sonrası insanlarda sanki ilgi çekmeye çalışıyormuşun algısı yaratır...

Ha bide orta yerde kulaklıkla beklemekle cool olunmaz. Onun yerine bir sporla ilgilen en azından birilerinin ilgisini çekersin;)

Sjajaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kısaca ismail abi gibi samimi olursan mecnun gibi yavuz gibi arkadaşların olur bir sürüde sevenin kendin olmamak yorar zamanla
Aynen yoksa karabasan gibi sırf paran ve popülariten için yanında olan ama iki özelliğinden biri yokolsa seni anında terkedecek adamlarla dolar taşarsın demi?