Ogün Sanlısoy - Akustik - 2012 Yeni Albüm

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ogün Sanlısoy - Akustik - 2012 Yeni Albüm

35388697406641443.jpg

12898697406641443-1.jpg

Şarkı Listesi:
Intro
Müzik: Ogün Sanlısoy
Dayanamam (Konuk: Özlem Tekin)
Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy
Bilmece
Saydım
Geçer zaman
Hadi Beni Güldür
Egeli (Enstrümantal)
Pencere
Düşmez Kalkmaz
Yukarıya Bak
Foça (Enstrümantal)
N’olur
Yalnız Gittin
Avunmak Zor
Duy (Enstrümantal)
Diyorlar
Yar Olmadın

Basın Bülteni:

Bugünlerde etrafımızdaki yüksek tonlardan ve kakafonik seslerden yorgunuz. Ogün Sanlısoy’un Akustik 2012 albümü bu karmaşık ses yumağı içinde çölde vaha gibi. Yorgun zihinleri dinlendirecek dinginlikte ve tatil yollarını kısaltacak kadar akıcı...

Ogün Sanlısoy’un 6. albümü “AKUSTİK 2012” Pasaj Müzik etiketiyle 19 Haziran’da raflarda yerini alacak.

Türk Rock müziğinin güçlü kadın vokali Özlem Tekin ile Ogün Sanlısoy "Dayanamam" şarkısında düet yaptılar. Ayrıca albümde "Geçer Zaman" adlı yeni bir şarkı ve 4 kısa enstrümantal parçanın yanı sıra ‘Saydım’, ‘Pencere’, ‘Hadi beni güldür’, ‘Bilmece’, ‘Avunmak zor’ gibi Ogün Sanlısoy hitlerinden 11'inin akustik versiyonları yer alıyor.

Bütün şarkı sözleri ve bestelerin Ogün Sanlısoy’a ait olduğu albümün müzik prodüktörlüğünü Volkan Başaran yaptı. Albümde Gündem Yaylı Grubu, Cengiz Ercümer (perküsyon) ve Çiğdem Erken (piyano) gibi usta müzisyenler konuk olarak yer alıyor. Erekli Tunç stüdyosunda kaydedilen albümün miksleri Ankara’da Mars stüdyolarında Mehmet Uğur Memiş, masteringi ise Los Angeles’ta Dave Collins tarafından yapıldı.

Albümde aynı zamanda bir ilk var. Kartonette tüm şarkıların gitar akor şemaları bulunuyor. Ogün Sanlısoy tarafından bizzat hazırlanan bu özel çalışma sayesinde gitar çalmaya yeni başlayan genç müzisyenler şarkıları albümü alır almaz çalmaya başlayabilecek.​