Odin Fail Hatası

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 3)

S

SDN Okuru61

SDN Okuru
arkadaşlar bu sorunun çözümü için 4 saatimi harcadim. Sonunda buldum.
Telefonu bilgisayara taktiğinizda ekrana gelen usb seçeneğinin "mtp" olmasi gerekmektedir.
Ben uğraştim siz uğraşmayin..

Merhaba arkadaşlar Odin ile Stock Roma dönecektim daha önce laptop ile birçok kez dönebildim ancak masaüstü bilgisayarımda aynı işlemi yaparken hata alıyorum hata şu;

<ID:0/003> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> DefaultCalDataWithBoot_S5830iXXLB1_REV00.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Set PIT file..
<ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> BcmBoot.img
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

XP ile yaptığımda bu hatayı alıyorum ve bilgisayar reset atıyor. Windows 7 ile yaptığımdada aynı hatayı aldım ama reset olayı olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum Telefonum Samsung Galaxy Ace s5830i Android: 2.3.6
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonu bilgisayara taktiğinizda ekrana gelen usb seçeneğinin "mtp" olmasi gerekmektedir.
Kesin cozumunu buldum.bunun icin andoid mideline uygun olarak repair firmware indirmelisin. Sonra odin 3.10.7 versiyonu ile kurlamisin.bendede ayni sorun vardi simdi hall ettik ve her kes yapsin diye paylasiyorum.sitenin linkini verecem ordan kendi telefonunuza uygun olan repair firmware indirin kurun.Samsung Full Firmwares | 4Files Firmwares (PDA,AP,Modem,Phone,CP,BL,Bootloader,CSC,PIT Files) youtub linkinide verecem bakin oyle yapin www.youtube.com/watch?v=4jzhAdvWqN0.kolay gelsin
--- Gönderi Güncellendi ---

Kesin cozumunu buldum.bunun icin andoid modeline uygun olarak repair firmware indirmelisin. Sonra odin 3.10.7 versiyonu ile kurlamisin.bendede ayni sorun vardi simdi hall ettik ve her kes yapsin diye paylasiyorum.sitenin linkini verecem ordan kendi telefonunuza uygun olan repair firmware indirin kurun.Samsung Full Firmwares | 4Files Firmwares (PDA,AP,Modem,Phone,CP,BL,Bootloader,CSC,PIT Files) youtub linkinide verecem bakin oyle yapin www.youtube.com/watch?v=4jzhAdvWqN0

Arkadaşlar benim telefonum sm-a7100. Ben bu cihaza türkiye romu yani sm-a710f romu atmak istiyorum. Sizce böyle birşey mümkün mü?

odin fail hatası alıyorsanız ki bende alıyordum yapmanız gereken tek şey başka bir firmware indirmek..kesin çozum budur..
ben pakistanınkini indirmiştim olmuştu ..sizdde deneyin olmassa başka başka deneyin

Merhaba arkadaşlar Odin ile Stock Roma dönecektim daha önce laptop ile birçok kez dönebildim ancak masaüstü bilgisayarımda aynı işlemi yaparken hata alıyorum hata şu;

<ID:0/003> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> DefaultCalDataWithBoot_S5830iXXLB1_REV00.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Set PIT file..
<ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> BcmBoot.img
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

XP ile yaptığımda bu hatayı alıyorum ve bilgisayar reset atıyor. Windows 7 ile yaptığımdada aynı hatayı aldım ama reset olayı olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum Telefonum Samsung Galaxy Ace s5830i Android: 2.3.6
ben de aynı sorunu yaşadım aynı yerde sürekli hata alıyordum bu arada telefonum samsung j 7 prime . Kardeşim bu hata sadece yanlış stock rom yüklemenden kaynaklanıyor.Bilgin olsun.Bir hafta sonra çözebildim.

stat counter