ObjectDock (Harika bir Masaustu Araci)

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu program sayesinde masaüstünüz hiç olmadığı kadar güzel ve kullanışlı olucak...

Programın DOWNLOAD Linki
http://dw.com.com/redir?edId=3&...://www.download.com/3001-2341_4-10614600.html

Yapmanız gerekenleri resimli olarak ayrıntılı bir şekilde anlattım... ;)

AYARLAR BİTTİ...İŞTE MASAÜSTÜMÜZ

Aracın üzerine yeni bir simge eklemek istediğnizde sürükle bırak yöntemiyle ekleyebilrisiniz...Eğer aracın üzerindeki yok etmek istediğiniz simgeleri sürükle bırak yöntemiyle masaüstünün boş bir bölümüne bırakmanız yeterli...puff diye yok olacaktır :)

Yalnız masaüstündeki bir simgeyi sürükleyip aracın üzerine bıraktınız ve artık eski simgeye gerek kalmadı...eğer masaüstündeki simgeyi yok ederseniz aractaki simgeye tıkladıgınızda "uygulama bulunamıyor" benzeri bir pencereyle karsılasırsınız...
bu nedenle araca koymak istediğiniz simgeyi veya dosyayı C sürücüsü veya sizin istediğiniz bir sürücüye kes yapıstır yöntemiyle almanız ve ordaki simgeyi aracın üzerine bırakmanız gerekiyor...böylece her uygulamanız sorunsuz bir şekilde çalısabilir ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
süper bir program pcde mac havası estiriyor, isterseniz otomatik gizle de yapabilirsiniz :)

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3 boyutlu simgeler olmasını mı sağlıyor yani ?
Araba güzelmiş. ::)

Benim masaüstüm bazen çok dağınık oluyor. en basitinden bir resmi bile masaüstüne indiririm. Ama sonradan toparlarım 2-3 tane simge kalır. biri geri dönüşüm kutusu, biri de yeni klasör... ;) F.fox'a geçtiğimden beri böyle, exp. masaüstünde fazlalık yapmıyor, başlatta yer alıyor.

Program için teş. Eline sağlık.

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet güzel bir program. Sanırım bu freeware olanı. Objectdock Plusda yani shareware olanında daha fazla özellik var. Tab olayı felan. Ekrenın her bir yerinde farklı farklı dock kullanbilme gibi ekstra özellikleri var.

Linkte sol tarafta görünen Objeckt Dock Plus. 8)

http://img524.imageshack.us/img524/2002/macintoshpcgreyku5.jpg

Teşekkürler dostum paylaşım için. ;)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
rica ederim arkadaslar görevimiz ;) :)

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir eşy sorabilir miyimmmm ? :)

Bu programın arayüzlerine (skins) baktım ben, masaüstüne bir kaç tane eklemişlerdi. (seperator mü deniyor bilmiyorum. ) Örneğin bir tane üstte bir tane de sağda olmadı solda bir kaç tane eklemişlerdi. Bu nasıl yapılıyor ? acaba programı bir kaç kez mi kuruyorlar ???

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Aman dedi ki:

Bu programın arayüzlerine (skins) baktım ben, masaüstüne bir kaç tane eklemişlerdi. (seperator mü deniyor bilmiyorum. ) Örneğin bir tane üstte bir tane de sağda olmadı solda bir kaç tane eklemişlerdi. Bu nasıl yapılıyor ? acaba programı bir kaç kez mi kuruyorlar ???

dostum ne demek istediğini anlaymadım... ::)

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aman dedi ki:

Dostum oBsCuR HoMmE arkadaşımızın paylaştığı ücretsiz olanı. Ücretli olanı, yani ObjectDock Plus'ı kurarsan dediğin gibi masaüstünün heryerine ayrı ayrı koyabilirsin. Hem saga, hem sola, hem alta, hem yukarı, ortaya bile koyabilirsin. ;D Ama tabi dediğim gibi ücretli.

İki mesaj yukardaki SS'de solda görmüş oldugun ObjecktDock Plus. 8)

xtr07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarım, ağ bağlantılarım, İE ve çöp kutusuna sağ tıklayınca kes diyemiyoruz. c ye kesip kopyalamamızı tavsiye etmişşin ama nasıl yapabilirim?

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben bununla tanıştığımdan pcyi beri bunsuz kullanmıyorum :) benim indirdiğim bir vista temasının içinden çıktı böyle tek başına değildi :^) otomatik gizle kullanılmazsa pek anlamı yok tabi ;)

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
crx dedi ki:
ben bununla tanıştığımdan pcyi beri bunsuz kullanmıyorum :) benim indirdiğim bir vista temasının içinden çıktı böyle tek başına değildi :^) otomatik gizle kullanılmazsa pek anlamı yok tabi ;)
evet +1