O kadar marka içerisinden neden iPhone?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar, iphone 7 plus almak istiyorum, yaklaşık 6 ay iphone 6s 64gb kullandım, sonra iphone 6 ya dönmek zorunda kaldım o ara ios 11 geldi telefonum çekilmez hale geldi, şimdi samsung galaxy s8 plus kullanıyorum ve satıp iphone 7 plus a geçmek istiyorum, kime danışsam akıl almaya kalksam bi iphone düşmanlığı var, ben bence neden iphone onu düşünüyorum artılarıyla eksileriyle o yüzden kafam hep karışık, peki sizce neden iphone neden Apple ekosistemi ? Birde iphone de en çekindiğim nokta otg usb, benim laptopum felan yok , androdide otg yi bağlar telefonumdan istediğim dosyayı resmi alır arşivlerdim, iphone de bu mümkün değil gibi araştırıyorum ama bişey anlamadım, ve ben uzun yıllar aldığım cihazı kullanmak istiyorum bu iphone de mümkün gibi ama yine de kafam karışık.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Her türlü iPhone tavsiye ederdim, şu anda da iPhone X kullanıyorum ama laptop'ım yok dediğin için Android sana daha iyi gibi sanki. Dosya alıp, gönderme vs. işlemleri işine girince Android'i PC gibi kullanabilirsin.

Neden iPhone almalıyım dersen;
- Güvenlik kesinlikle önemli, markette saçma sapan virüslü uygulamalar vs. yok, telefonuna virüs bulaşma şansı da yok.
- Güncelleme desteği, telefonun ortalama 5 yıl güncel yazılım desteği alır.
- Maddi olarak daha az değer kaybetmesi
- Uygulama kalitesi. Hem iPhone da hem Android de bulunan aynı uygulamaya bakın. iPhone da olanın daha sorunsuz olduğunu göreceksiniz.
- Performans. Bugün iPhone 7 plus bile kendinden sonraki Galaxy S8 den çok daha hızlı. Apple'ın A serisi işlemcileri ve iOS ile iPhone lar inanılmaz güçlü.
- Kullanıcı deneyimi bana göre daha iyi. Bir şeylere daha hızlı, daha çabuk erişiyorsun. Menüler ve ekranlar arası geçiş çok hızlı. Kameradan çıkarken veya rehbere girerken Android cihazlarda saçmalamalar oluyor.
- Görsel tasarım. Tüm uygulamalar iOS'un tasarımına göre dizayn edilmiş. Android deki gibi bir ikon kare iken diğeri yuvarlak değil. Aynı şekilde uygulamaların içleri de tamamen iOS'a göre dizayn edilmiş. Android tarafında Samsung cihaz alıyorsun mesela. Samsung'un menüleri ile Android uygulamalarının renk tonları, geçişleri vs. birbirinden çok alakasız, uyumsuz olabiliyor. iOS daki uyum hiç birinde yok.
- Cihazların tasarımını beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama elinize aldığınız da premium bir cihaz kullanıyor hissi veriyor. Tamamen ucuz plastik cihazlar değiller.

Neden iPhone almamalıyım dersen;

- Kulaklık girişi yok, müzik dinlemek hep bir problem. Ben bluetooth kulaklık alıp sürekli şarj derdiyle uğraşmak istemiyorum. Arabaya aux dan bağlamak istesem dönüştürücü gerekiyor vs. çok saçma.
- Dosya alışverişi vs. çok sıkıntılı. PC'den resim atayım desen sıkıntılı. SD kart takılmıyor. 4K 60fps kamera özelliği var ama çekecek depolama alanın yok.
- Sadece Apple ekosistemindeki cihazlar ile tam uyumlu. TV ye veya farklı bir yere görüntü aktarayım desen illa Apple TV gibi bir cihaz istiyor.
- Kendi mp3 lerini yüklemek bile ayrı bir dert.
- Yüksek fiyatı

Yukarıda negatif özellikleri senin için bir önem arz etmiyorsa iPhone = Huzur demek. Alıyorsun kafan rahat. Canavar gibi cihaz :)

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Abi ayfon yeaa diyenlerin sayısı çok fazla oldukça neden iphone demenize gerek kalmıyor

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Merhaba arkadaşlar, iphone 7 plus almak istiyorum, yaklaşık 6 ay iphone 6s 64gb kullandım, sonra iphone 6 ya dönmek zorunda kaldım o ara ios 11 geldi telefonum çekilmez hale geldi, şimdi samsung galaxy s8 plus kullanıyorum ve satıp iphone 7 plus a geçmek istiyorum, kime danışsam akıl almaya kalksam bi iphone düşmanlığı var, ben bence neden iphone onu düşünüyorum artılarıyla eksileriyle o yüzden kafam hep karışık, peki sizce neden iphone neden Apple ekosistemi ? Birde iphone de en çekindiğim nokta otg usb, benim laptopum felan yok , androdide otg yi bağlar telefonumdan istediğim dosyayı resmi alır arşivlerdim, iphone de bu mümkün değil gibi araştırıyorum ama bişey anlamadım, ve ben uzun yıllar aldığım cihazı kullanmak istiyorum bu iphone de mümkün gibi ama yine de kafam karışık.
Güzel bir soru paran varsa sıkıntı Yok apple uyumlu usb bellek var sırf apple uyumlu diye mükemmel pahalı ıpad şarj aleti almanı öneririm yoksa şarj etmen işkance tabi o da çok yüksek bir Maliyet demek sonra kafan rahat bir şekilde kullanırsın

Reaksiyon puanı
11
Ben yurtdışında yaşıyorum, teknoloji biraz daha ucuz, alırsam i7+ ın 256 gb olanını alıcam, benim için tek sorun otg, o konuda sıkıntım var, ama onun haricinde arayüz, programların uyumluluğu, virüse karşı kapalı olması hepsi mükemmel özellikler, kamera açısından sadece ön kamera açısı dar, ama herşey gerçekçi.

Çagatay Keser

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşım kusra bakmada yani düşmanlık değil iphoneyi kötülemek çünkü cidden kötü kendin diyosun 6 64 gb takoz olmuş neden yine iphoneye takoz olucana bile bile o kadar para veresin kamerası kotu on kamera açısı dar ekran kötü batarya kötü sarj süresi kötü performansı geride tasarımı kötü yani bilmiyorum eskiden tamamda şuan neden iphone alınır iphone x te parmak izi bile yok inovasyon diye daha kötü yaptılar.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
11
Haklısınız son zamanda marka, iphone olarak sorun yaratmaya başladı, şuan samsung galaxy s8 plus kullanıyorum, samsungunda stablize, pil performansı gibi açılardan düzeldiğini söyleyemem, 3 haftalık cihaz ara ara donmalar kasılmalar durduruldu hataları sürüsüne bereket, 3500 mah batarya normal sıradan bi kullanıcıyım günde en az 2 şarj, iyi ki hızlı şarj var yoksa o açıdan çöp, gece uyumadan önce kenara koyarsın sabaha en az %15-20 kayıp, 4gb ram boş alan 1 gb, 64 gb hafıza kullanımda gelen 57-58 küsür gb, kaldırılamayan gereksiz uygulamalar, sürekli çıkan uyguluma reklamları, komple ekran kasa gürünüm mükemmel ama narin zarif, her yeri silikon özel folyo kaplı arkada silikon kab ile bile diz mesafesinden düştü çerçeve alimünyumundan tırnak ucu kadar parça soyuldu koptu, usb type c var süper bişey kabloyu yerine takıyosunuz şarj yeri langır langır sallanıyor, android platformunun en işe yarayan yönü dışa açık nfc ve bluetooth açısından, otg den usb ye veri al at, genellemicem ama samsung pişmedi, eskisi gibi değil ama fiyatına göre miğde bulandıran sıkıntılar var, note 8 alsak yine bi batarya sorunu gidiyor, iphone de de eksikler var gidip sony huawei lg gibi markalara bakmak lazım. Yada 3310 en azında yılan oyunu felan vardı.

Çagatay Keser

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Haklısınız son zamanda marka, iphone olarak sorun yaratmaya başladı, şuan samsung galaxy s8 plus kullanıyorum, samsungunda stablize, pil performansı gibi açılardan düzeldiğini söyleyemem, 3 haftalık cihaz ara ara donmalar kasılmalar durduruldu hataları sürüsüne bereket, 3500 mah batarya normal sıradan bi kullanıcıyım günde en az 2 şarj, iyi ki hızlı şarj var yoksa o açıdan çöp, gece uyumadan önce kenara koyarsın sabaha en az %15-20 kayıp, 4gb ram boş alan 1 gb, 64 gb hafıza kullanımda gelen 57-58 küsür gb, kaldırılamayan gereksiz uygulamalar, sürekli çıkan uyguluma reklamları, komple ekran kasa gürünüm mükemmel ama narin zarif, her yeri silikon özel folyo kaplı arkada silikon kab ile bile diz mesafesinden düştü çerçeve alimünyumundan tırnak ucu kadar parça soyuldu koptu, usb type c var süper bişey kabloyu yerine takıyosunuz şarj yeri langır langır sallanıyor, android platformunun en işe yarayan yönü dışa açık nfc ve bluetooth açısından, otg den usb ye veri al at, genellemicem ama samsung pişmedi, eskisi gibi değil ama fiyatına göre miğde bulandıran sıkıntılar var, note 8 alsak yine bi batarya sorunu gidiyor, iphone de de eksikler var gidip sony huawei lg gibi markalara bakmak lazım. Yada 3310 en azında yılan oyunu felan vardı.

Ben zaten tanıdıklarıma hiç samsung önermem hem pahalı hemde andoridin yüz karası ben şahsen axon 7 kullanıyorum 113 uygulama var uygulamaları kapat diyince bildirim geliyo 1.9 2 gb boş alan kalıyo tabi haliyle o boş miktar azalınca takılma kasılma oluyo ki malesef bu samsungun en kotu yani en yeni cihazda bile ram sürekli doluyo zamanla ve tabi o kasılma takılma donma uygulamadan atmanın samsungun arayüzünün yanında exynosun işlemcisininde büyük katkısı var bana kalırsa andoridin adını kötüleyen şeyler ilk android sürümleri az ram miktarı ve samsungun her sene çıkardığı 20 30 telefon modeli

Reaksiyon puanı
11
Ben zaten tanıdıklarıma hiç samsung önermem hem pahalı hemde andoridin yüz karası ben şahsen axon 7 kullanıyorum 113 uygulama var uygulamaları kapat diyince bildirim geliyo 1.9 2 gb boş alan kalıyo tabi haliyle o boş miktar azalınca takılma kasılma oluyo ki malesef bu samsungun en kotu yani en yeni cihazda bile ram sürekli doluyo zamanla ve tabi o kasılma takılma donma uygulamadan atmanın samsungun arayüzünün yanında exynosun işlemcisininde büyük katkısı var bana kalırsa andoridin adını kötüleyen şeyler ilk android sürümleri az ram miktarı ve samsungun her sene çıkardığı 20 30 telefon modeli
Kesinlikle öyle, 20-30 cihaz çıkarıyor ama bi taraftan kalite tuttururken bi taraftan eksiltiyor, cihaz samsungun ve google'ın silinemeyen uygulamaları içinde boğuluyor, kullanmadıklarımı durdurdum, cihazda yüklü olan uygulamalarımda standart whatsapp facebook Instagram youtube, bu 4 uygulamayı aktif kullanıyorum ve cihazım 3gb ramı dolu, malesef traji-komik, 4gb diye al gözün 1 gb görsün.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
bence iphone x al yurt dışındaysan

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Arkadaş yukarıda gayet güzel izah etmiş, Iphone' nin Plus modelleri her daim alınır. Alabiliyorsanız Ippone X alın rahat edin

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Samsung reklamı çok iyi yapıyor. bence alınması gereken android telefonlar xiaomi, meizu, zte ya da huawei olmalı

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84

Arkadaş güzel güzel yazmışsın eksiklikleri. iphone unda eksiklikleri var. Ama senin canını sıkan otg olmaması bence onun dışında batarya performansı bahsedilen gibi sürünmüyor 10 saat kullanımı rahat çıkartırsın. artık o kullanımı 24 saattemi tamamlarsın 36 saatte mi aktifliğine bağlı. Ön kamera dar ama güzel eğer yetmiyorsa arka ile çekilirsin sürekli, selfie çekilerek yaşıyorsan bilemiyorum o zaman go pro falan alsan daha iyi. Yani eksikiklerin seni ne kadar etkilediğini düşün sadece sorunsuz cihaz bulman imkansız çünkü %100 verim diye birşey yok.

Gorkem Ezizli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben 3 yıldır iPhone kullanıyorum. iPhone kullanmamım en önemli sebeplerinden biride Güvenlik. Apple gerçektende piyasadaki en güvenilir teknoloji markası.
2-ci sebep: Apple ekosistemi. Apple ekosistemini gerçektende çok kullanıyorum. Özelliklede öğrenciler için çok yararlı Apple ekosistemi. Ör. telefondan çektiyim bir vidoyu hemen iPad`de açıp montajlaya biliyorum

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Çünkü android 1 bilemedin 2 yıl güncelleme alıyor iphone en az 4 yıl alıyor sadece bu yüzden bile iphone alırım android yerine.

Thicc Boi

Asistan
Reaksiyon puanı
205
İos adamdr

Tabiki Android daha iyi saçmalama, bilmediğin yerlere girmezsen virüs mirüs bulaşmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü android 1 bilemedin 2 yıl güncelleme alıyor iphone en az 4 yıl alıyor sadece bu yüzden bile iphone alırım android yerine.
Hangi marka?

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
7 plus alma bence 8 plus al bence daha uzun kullanırsın apple fiyatları değer kaybetmiyor / güçlü / güvenli

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
İos adamdr

Tabiki Android daha iyi saçmalama, bilmediğin yerlere girmezsen virüs mirüs bulaşmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi marka?
Mesela huawei alt/orta segment olanlara 1 kere android güncellemesi veriyor, orta üst/üst segment olanlara 2 kere android güncellemesi veriyor.