Nvidia GeForce GTX 1070 İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Nvidia GeForce GTX 1070 İnceleme

Nvidia GeForce GTX 1070 incelemesi ile karşınızdayız! Pascal mimarisii ile hem performans hem de güç tüketimi anlamında çok güçlü olan model bakalım bizlere neler sunuyor?

NVIDIA GeForce GTX 1070'in performansını nasıl buldunuz?

Son düzenleme:

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Güzel inceleme olmuş. Devamı gelir umarım donanım incelemelerinin. :)

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ps4 ile karşılaştırmışsınız da o sistemi kurmak monitörle beraber 7000 civarı falan. Ps4 artı iyi bir tv maksimum 3.500 tl
Tabi ki bilgisayarcıyız ama gaming artık pahalı bir sektör oldu

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bir tane karşılaştırmalı test koymadan ekran kartı incelemesi yapmak. Üstüne de Titan X'den "çok ciddi anlamda daha hızlı" diye ahkam kesmek. Founders edition şöyle overclock için uygun böyle güç devreleri var deyip ne overclock uygulamak, ne kartın çalışma sıcaklıklarına değinmek. Süper inceleme(!)

@capuldinyo AMD RX 480 çıkıyor bu ay, hem 5.5Tf gücüyle konsolları kaça katladığını hesap et hem de 200$ Zaten konsolcular şimdiden elden çıkarıyor yeni konsollar duyurulduğundan beri...

Son düzenleme:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Kerem arkadaş hep GTX 980, Titan X diyor. 980 Ti demek istiyor sanırım çünkü 980 bunların zaten çok gerisinde.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bir tane karşılaştırmalı test koymadan ekran kartı incelemesi yapmak. Üstüne de Titan X'den "çok ciddi anlamda daha hızlı" diye ahkam kesmek. Founders edition şöyle overclock için uygun böyle güç devreleri var deyip ne overclock uygulamak, ne kartın çalışma sıcaklıklarına değinmek. Süper inceleme(!)

@capuldinyo AMD RX 480 çıkıyor bu ay, hem 5.5Tf gücüyle konsolları kaça katladığını hesap et hem de 200$ Zaten konsolcular şimdiden elden çıkarıyor yeni konsollar duyurulduğundan beri...

200 dolar diyorsun da 1080 de 500 dolar ama TR 'de 3000 tl. RX 480 nin de en az 1500 tl olmasını bekliyorum ben. Keza yine gaming sistem toplamak 5.000 Tlnin altında değil .
Sadece çalıştırmaktan bahsetmiyorum tabi akıcı bir oyun deneyiminden bahsediyorum.
Ben de AMD kullanıyorum fakat nvidia pahalı ama çok daha ileride diyebilirim. Intel gibi. AMD biraz anı kurtarmak gibi :))

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
200 dolar diyorsun da 1080 de 500 dolar ama TR 'de 3000 tl. RX 480 nin de en az 1500 tl olmasını bekliyorum ben. Keza yine gaming sistem toplamak 5.000 Tlnin altında değil .
Sadece çalıştırmaktan bahsetmiyorum tabi akıcı bir oyun deneyiminden bahsediyorum.
Ben de AMD kullanıyorum fakat nvidia pahalı ama çok daha ileride diyebilirim. Intel gibi. AMD biraz anı kurtarmak gibi :))

Öncelikle GTX 1080 500$ değil, seni kandırmışlar :) Baz versiyonu 600$ Nvidia'nın Founders adı altında sözde seçme GPU lardan özel artistik görünümlü ama işe yaramaz soğutucusu ile kaktırdığı referans tasarım kartlar ise 700$. Şu an piyasada FE. var 2700 civarı satılıyor mağazalarda, çok geliyorsa yurtdışı sitelerden +%20 gümrük ödeyip alabiliyorsun ama TR garantisi sıkıntı ürün için aradaki farka değmez. Ay sonuna doğru özel soğutuculu modeller piyasada olur. Şu an sınırlı stok olduğu için tuttuklarabildiklerine kakalıyorlar, stok olduğunda burdan da bakabilirsin:

EVGA - Products - Graphics - GeForce 10 Series Family - GTX 1080

619$'dan EVGA alınır mesela :) 3 yıl yurtdışı garantili. Sistem olayına gelince 5 yıl önce topladığım i7 2700K işlemci 2*8GB dual ram 750W power corsair kasa bugün hala biraz overclockla güncel i7lerin yaptığı işi ziyadesiyle yapıyor, ekran kartını güncellesem yeterli.