NVIDIA ekran kartı sorunum

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bende harici olarak NVIDIA 840M ekran kartı var.
Ekran kartını aktif edince oyuna giriyorum oyun ekranında karıncalanma oluyor.
NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakınca karıncalanma gidiyor ama iyi performans alamıyorum.
Tahminime göre ekran kartı bozuk olsa masa üstü internet gibi yerlerde de karıncalanma olur ama sadece oyuna girdiğimde bu sorunla karşılaşıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim. :(

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
GPU uçmuş. Isıtma yöntemi avr ama oda geçici.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
gpu 3d oyunlarda çalışmayacak derecede zarar görmüş, 2d internet ve videolarda çalışıyor ama... overclock yaptınız mı hiç?

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gpu 3d oyunlarda çalışmayacak derecede zarar görmüş, 2d internet ve videolarda çalışıyor ama... overclock yaptınız mı hiç?
overclock nedir bilmiyorum ve 1 haftadır nvidianin driverini silip geri yükleme gibi şeyleri denedim olmuyor malesef

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bilgisayarı ikinci el mi aldınız ? ne zaman ve hangi işlemden sonra böyle bir hata vermeye başladı?

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarı ikinci el mi aldınız ? ne zaman ve hangi işlemden sonra böyle bir hata vermeye başladı?
Hayır sıfır aldım ve yaklaşık 3. yılı falan geçtiğimiz haftalarda pes 2018 yükledim ve leptobu çok ısıtmaya başladı ondan sonra karıncalanma başladı oyunlarda ve overclock'a baktım şimdi onu yapmadım.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bilgisayarın hava kanallarını hiç temizlediniz mi? bilgisayarda ısı çok arttı mı oluyorsa yani aşırı ısınma varsa da böyle bozukluklar olabilir... sebebi ramler aşırı ısıya karşı dayanıksızdırlar, özellikle ekran kartı ramleri... hava kanallarını temizleyiniz ama termal macun filan yenilemeyiniz, o sonraki aşama...

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
hdmi yi anakarttaki veya gpu uzerindeki başka slotlara takın

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarın hava kanallarını hiç temizlediniz mi? bilgisayarda ısı çok arttı mı oluyorsa yani aşırı ısınma varsa da böyle bozukluklar olabilir... sebebi ramler aşırı ısıya karşı dayanıksızdırlar, özellikle ekran kartı ramleri... hava kanallarını temizleyiniz ama termal macun filan yenilemeyiniz, o sonraki aşama...
Şimdi leptop olduğu için hava kanallarını temizlemeyi düşünmedim yapamam diye peki temizlesem leptop rahatlasa o karıncalanma olayı düzelirmi

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
eğer ısıdan kaynaklanıyorsa düzelmesi umulur, eğer tümden yanmamışsa... hava kanalındaki o ince metal levhalar arası içeriden çok tozlanmış ve kapatmışsa hava deliklerini içeriye sıcak hava hapsoluyor demektir. bu da ekran kartı ramlerinin aşırı hassasiyetine yol açar.

dizüstünün garantisi bitmiş olmalı, siz bir arka kapak fotosu atabilir misiniz veya tam model marka yazabilri misiniz?

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
eğer ısıdan kaynaklanıyorsa düzelmesi umulur, eğer tümden yanmamışsa... hava kanalındaki o ince metal levhalar arası içeriden çok tozlanmış ve kapatmışsa hava deliklerini içeriye sıcak hava hapsoluyor demektir. bu da ekran kartı ramlerinin aşırı hassasiyetine yol açar.

dizüstünün garantisi bitmiş olmalı, siz bir arka kapak fotosu atabilir misiniz veya tam model marka yazabilri misiniz?
evet garantisi bitti markası casper nirvana

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
SENİN MODEL mi tam bilmiyorum ama yani benzerdir en azından... yapacağın işlem vidaları açıp içine bakman... kullanmadığın bir diş fırçası ile tozları temizleyebilirsin :D

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SENİN MODEL mi tam bilmiyorum ama yani benzerdir en azından... yapacağın işlem vidaları açıp içine bakman... kullanmadığın bir diş fırçası ile tozları temizleyebilirsin :D
hallederim saol :D Bilişim teknolojileri lisesinden bu sene mezun oldum ama benim dalım web tasarımı ve programlama teknik servis bilmiyorum o yüzden çok sıkıntı çekiyorum :D

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
hallederim saol :D Bilişim teknolojileri lisesinden bu sene mezun oldum ama benim dalım web tasarımı ve programlama teknik servis bilmiyorum o yüzden çok sıkıntı çekiyorum :D
ben de web tasarım için uğraşıyorum ama henüz bi halt olamadım :D sabır işi gerçekten...

Batuhan585

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben de web tasarım için uğraşıyorum ama henüz bi halt olamadım :D sabır işi gerçekten...
Bak yaşım 18 senin kaç bilmiyorum ama benden tavsiye HTML kodunda kendinin çok geliştirmek istiyorsan bütün kodları metin belgesinden öğren hepsini ordan öğrendikten sonra yardımcı olan programa geç dreamweaver gibi program yani bizim okuldaki hocalar ilk HTML kodunu metin belgesinden başlattı temel bilgileri öğrendikten sonra programdan yaptırmaya başladı şimdi hepsini metin belgesinden yapmak için uğraşıyorum herşeyi metin belgesinden mantığını çözerek öğrendikten sonra program kullanıp site kurmaya başlicam :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bende de casper var 3 yıl oldu alalı temizlemem gerekirmi bi sıkıntısı olmadı ama son aylarda fandan ses gelmeye başladı model bu

CASPER CN-VSM4210X CORE İ5 4210M 2.6GHZ-4GB-500GB HDD-15.6''-2GB -W8.1 NOTEBOOK
Temizle kardeşim garantisi bittiyse zaten arka kapağı açmakta özgürsün ben temizlemedim şimdi pişmanığını yaşıyorum :D

Son düzenleme: