Nvidia ekran kartı güncelleme sonrası oyunlarda fps düşüklüğü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba, bilgisayarımda ekran kartı güncellemesi yaptıktan sonra oyunlarda kasmaya başladı, daha önceden rahatça oynadığım oyunlar artık kasıyor, bilgisayara format attım, eski ekran kartı driverlerini yükledim ama sorun çözülmedi. Nasılç çözebilirim bu sorunu? ekran kartı: 940m

Umut YAZGAN

Güvenlik&Linux
Yönetici
Moderatör
Gönderinin tamamını okuyunca ekran kartı ile alakalı bir kasma oluştuğunu düşünemedim. Öyle ki eski sürücüyü yükleyip denediğinizi hatta format attığınızı söylüyorsunuz. Ekran kartının sürücüsünden dolayı bir problem meydana gelseydi, bu yöntemlerle çözüme ulaşması gerekirdi. Farklı bir durum var gibi.

Bende anlamadım ama ekran kartı güncelledikten sonra bu sorun ortaya çıktı.

Geforce experience üzerinden. Ama eski driverleri yükleyince tekrardan nvidianın sitesinden indirip kurdum.

utkuversus

Cem Karaca Hayranı
Yönetici
Moderatör
Format attıktan sonra diğer sürücüleri nasıl yüklediniz?

dostum bak şimdi fps düşmesi bikere ekran kartı ile alakalı değil sana onu bi söyliyim.Ekran kartı sana o fps i verdikten sonra gerisi işlemciye düşer.Ekran kartın zaten görevini yapmış.Sen ekran kartını güncellediğinde belkide oyunlar için yaptığın 3d performans ayarların bozulmuştur.Onları düzeltebilirsin.Gforce experince kullanıyorsan eğer arayüzüne girdiğinde görürsün orada oyun için ayar yapma kısımları var.Sen oraya hiç dokunmadıysan hep yüksek ayarlarda oluyor.Oyuna girdiğin zaman full hd + yüksek 3d çözünürlüklerinde ve yüksek gölge kalitesinde açıyorsun oyunu.Bu yüzden fps 60 ı geçemiyor bazen.O ayarları tek tek elle ayarla uygun bir şekilde düşür.
bunlarda denetim masası ayarları:

nvidia denetim masasına aç 3 d ayaların altındaki 1. sekmeye bas ve sağ taraftan ortada olan gelişmiş 3 d ayarlarını kullanı seç. ondan sonra 3d ayarlarını yönetme sekmesine gir.Program ayalarına gir pubg yi oradan ekle ve verdiğim bu ayaları yap.Sana tavsiyem normal yüksek performans ayarlarınıda böyle ayarla.Çünkü oyunları genelde launcher üzerinden açtığı için yeni sistemler bazen bu ayaları görmeyebiliyor.Oyunun içinden syncy seceneğini kesinlikle kapat.
Bağlantılı Optimizasyon : kapalı
Bilgisayar performansı için Optimize et : Kapalı (DÜZENLENDİ)
Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma : Kapalı
Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma : Tek ekran performans modu
CUDA – GPU’lar : Genel ayarları kullan(Tümü)
Doku süzme – Kalite : Yüksek Performans
Doku süzme – Eşyönsüz örnek optimizasyonu : açık
Doku süzme – Negatif LOD tercihi :İzin ver
Doku süzme – Trilineer optimazsyon :Açık
Düşey senkronizasyon:kesinlikle kapalı olacak bu yoksa fps 60 dan yukarı cıkmaz(aynı şekilde oyunada sync yazan yeri kapatacaksın)
Eşyönsüz süzme:Kapalı
Gölgelendirici önbelleği : Açık
Güç yönetimi modu :Max performansı tercih et
Kenar Yumuşatma – Ayarlar: Genel ayarları kullan(hepsini kapatınca buda kapalı olur yok yazar)
Kenar Yumuşatma – FXAA: Kapalı
Kenar Yumuşatma – Gama düzeltmesi : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Mod : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Saydamlık : Kapalı
Ortam Kapatma : (Bu uygulama için desteklenmiyor)
Önceden oluşturulan max kare sayısı:1
Önceden oluşturulmuş Sanal gerçeklik kareleri:Genel ayarları kullan (1)
Üçlü ara bellekleme:Genel ayarları kullan (Kapalı)

Son düzenleme:
Dediğin ayarları yapınca fps azda olsa yükseldi, teşekkür ederim, ama açıkçası sanki eski performansı elde edemiyormuş gibi hissediyorum.

Xharex

Üyecik
Dediğin ayarları yapınca fps azda olsa yükseldi, teşekkür ederim, ama açıkçası sanki eski performansı elde edemiyormuş gibi hissediyorum.

Aynısının tıpkısı bende de var.Gtx 1050 ti ekran kartı 399.07 driverini yükledim Cs:go 250 fps'den 100'e düştü, Pubg oynanmıyordu.Tekrar eski driveri yükledim sorun devam etti, ondan da önceki driveri denedim yine devam etti.Nasıl çözeceğiz bu sorunu?Yeni driveri mi beklemek zorundayız?

Aynısının tıpkısı bende de var.Gtx 1050 ti ekran kartı 399.07 driverini yükledim Cs:go 250 fps'den 100'e düştü, Pubg oynanmıyordu.Tekrar eski driveri yükledim sorun devam etti, ondan da önceki driveri denedim yine devam etti.Nasıl çözeceğiz bu sorunu?Yeni driveri mi beklemek zorundayız?
Ben öyle yapacağım mecbur denemediğim şey kalmadı.

Merhaba konuyu hortlatmış gibi olacağım.Bendede gtx 1060 var ve son 4 5 aydır fpslerde düşüş var.Sorununuzu çözdünüzmü acaba

stat counter