Nükleer Reklamına Çocukları Alet Etmek

Bu konuyu okuyanlar

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Seçimler yaklaşıyor ya iktidar partiyi karalayın durun.Senin beyenmediğin nükleer teknoloji ülkeyi her anlamda seviyesini yükseltecek..Siz konuşmaya devam edin .Daha çok konuşursunuz.Atı alan Üsküdar'ı geçti siz konuşun.Yine nal toplarsınız.
Kendin dedin her anlamda yükseltecek diye demekki radyasyonda yükselecek

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bir tercihin seçilmesi aşamasındayız.Evinde elektrikli ısıtıcı aircondantion bulunanlar fabrikalarda elektrikli makine çalıştıranlar ya bundan vaz geçecek yada yeni çevreye zararsız kaynaklar bulacak.
Nükleer enerji biraz pahalı emniyetsiz ancak benim gördüğüm hidroelektrik santralların çevreyi yok ettiği.Tabiat geri dönüşümü olmazsızın katlediliyor.
güneş enerjisi ileriye dönük bedava enerji kaynağı yanan kuşlardan kasıt üstüne konan kuşlarsa buna çözüm olabilir.Rüzgar gülleri zaten belli koridorlarda uygulanıyor.
Ancak çocukların reklamlarda kullanılması uygun değildir.Nükleer santralların tehlikeside yöre halkına bildirilmeli bir sızdırmaya karşı gereken önlem yıkım olmadan yapılmalıdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
spybot arkadaşım o adamı ben çok iyi tanıyorum. kendine şu soruyu sor. bu arkadaş niye hep dışarıdaki santrallere karşı çıkıyor? ayrıca bi tanesi çıkmış risksiz teknoloji diyor. sanki böyle bir şey varmış gibi. boş boş konuşanlara laf mı yetiştirelim bilgi mi verelim??? bu nükleer santral olan ülkeler zaten özürlü dolu 5 gözlü yedi bacaklı adamlar falan. saf saf konuşmayın. burada anlatıyoruz. nükleer santral için öyle dehşet sayıda personele ihtiyacınız yok. bu adamlar nükleer enerji mühendisliğini kazanmış kalbur üstü adamlar. ama ülkemizde rezil elektrik, inşaat mühendisleri görüldüğünden milletin aklında soru işareti kalıyor ama açın bakalım nerede nükleer enerji mühendisliği var. ezbere konuşmayın. biz bu teknoloji için geç kaldık ama hala nükleerin alternatifi yok.

Güneş enerjisi depolanmaz, kapalı havalarda elektriksiz kalmaya razı mısınız?? ki güneş enerjisiyle istanbul un yüzde 25 ni bile besleyemezsiniz.
rüzgar enerjisinden bahsetmeye bile gerek yok. günün 24 saati rüzgar alan yer bulmayı geçtim kaplayacağı yer bile muazzam.

Yalnız burada önemli bir konu. rüzgar ve güneş enerjisinden mümkün olan yerlerde yararlanılmalı ama unutulmamalı ki, ülkenin ihtiyacını bunlarla karşılayamazsın. ayrıca muhtemel bir savaş durumunda bunların yok edilmesi çok basittir. savaş durumunda enerjiniz olmazsa ne olacağını söylemeye gerek yok. kimse nükleer enerji santraline saldırmaya cesaret edemez. ayrıca nükleer enerji kullanmak demek diğer alternatiflere kapalı olmak demek değildir. ama nükleer enerjiyi görmezden gelmek tek kelimeyle sabotajdır. verimi en yüksek enerji nükleer enerjidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ashabulyemin, kendi konunda muazzam bir bilgin var ama bu konuda açıkcası yanlışsın. pahalı değil artı emniyetsiz hiç değil. burada defalarca yazdık lütfen biraz takip edin. nükleer santral maliyetinin yüzde 90 ı emniyete harcanmaktadır zaten. siz diğer santrallerin maliyetlerini ve verimini bir kontrol edin.

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Nükleer santral ciddi anlamda büyük risk, her ne kadar korusan bile olası bir doğal afette elinden bir şey gelmez ve milyonlarca insanın hakkına girersin. Ülke olarakta bunu yönetmeye ve korumaya hazır bir bilince ve güvenlik düzeyine sahip değiliz bence ayrıca olası bir terör saldırısı için direkt hedef haline geliyor. Sonuçta orada çalışacak bazı insanlar nazar boncuğunun bir etkisi olduğuna inanacak kadar saf(temiz kalpli) bunu ve elektrik kesintilerini de hesaba katınca hiç mantıklı gelmiyor. Reklamda çocuk kullanması bile ne kadar gaddarca ve duyguları sömürmeye yönelik olduğu aşikar Fukuşima'daki felaketin temel sebebini ne çabuk unuttunuz elektrik kesintisinden kaynaklanmıştı.

Fukuşima: http://www.greenpeace.org/turkey/tr...er-ve-elektrik-kesintileri-150405/blog/52516/

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Seçimler yaklaşıyor ya iktidar partiyi karalayın durun.Senin beyenmediğin nükleer teknoloji ülkeyi her anlamda seviyesini yükseltecek..Siz konuşmaya devam edin .Daha çok konuşursunuz.Atı alan Üsküdar'ı geçti siz konuşun.Yine nal toplarsınız.

Çocuğunuz özürlü doğunca arkalarından dua okursunuz :)

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bir tercihin seçilmesi aşamasındayız.Evinde elektrikli ısıtıcı aircondantion bulunanlar fabrikalarda elektrikli makine çalıştıranlar ya bundan vaz geçecek yada yeni çevreye zararsız kaynaklar bulacak.
Nükleer enerji biraz pahalı emniyetsiz ancak benim gördüğüm hidroelektrik santralların çevreyi yok ettiği.Tabiat geri dönüşümü olmazsızın katlediliyor.
güneş enerjisi ileriye dönük bedava enerji kaynağı yanan kuşlardan kasıt üstüne konan kuşlarsa buna çözüm olabilir.Rüzgar gülleri zaten belli koridorlarda uygulanıyor.
Ancak çocukların reklamlarda kullanılması uygun değildir.Nükleer santralların tehlikeside yöre halkına bildirilmeli bir sızdırmaya karşı gereken önlem yıkım olmadan yapılmalıdır
Türkiye ve önlem

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
4G yi atlayıp 5G ye geçelim demek ne kadar saçmaysa, nükleeri boşver rüzgara, güneşe gel demek de o kadar saçma. Dünyada yüzlerce santral aktif çalışırken, santraller yenilenip, yenileri yapılırken, patlar deyip geri durmak çok komik ayrıca. 1930 lu yıllarda da verem yapar diye yine benzer kafa asfalt yapılmasına karşı çıkmış Konya'da. Temeli atıldı, hayırlısıyla biter inşallah

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Asıl sorun nükleer santral de değil sormak lazım yakıt nasıl temin edilecek .Kendi topraklarımız daki uranyumu bile çıkarma yetkisini bile 2010 da yakıt bankası sözleşmesi ile batının ellerine verdiklerini neden anlatmıyorlar nükleer santral kurmak serbest lakin kendi topraklarındaki uranyumu vb radyoaktif maddeleri çıkarmak ve geliştirmek batının tekelinde .Yani santral kurulmasına karşı değilim yurt içindeki madenleri neden batının ellerine verildi .Yani bir ıran falan gibi uranyum geliştirmesi falan hayallerine mi kapıldıniz .

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Almanya nükleer santrallerini kapatıyor ama neden kapatıyor! Kurdukları nükleer santraller belli bir ömrü ve işleyişi tamamlıyor, tamamlamasına rağmen çalıştırılırsa evet risk doğuyor. Daha geçtiğimiz senelerde Türkiye'de Nükleer Santrale karşı çıkmak için protesto gösterisi yapan topluluğun en ön saflarında Fransız göstericiler vardı. Eğer bu göstericiler nükleer enerjiye çok karşıysa gitsinler kendi ülkelerinde protesto gösterisi yapsınlar. Burada nükleer enerjinin avantajlarını ve dezavantajlarını uzun uzun yazmayacağım. İsteyen açar google amcayı istediği şekilde araştırır. Gerçi bizim vatandaşın daha konu hakkında bilgi sahibi olmadan nükleer enerjiye karşı çıkmalarıyla Fransız göstericiler arasında pek bir fark kalmıyor ama neyse....
Almanya santralleri kapatıp, yerine santral açmıyor. Kapatıyor. Dediğimi lütfen saptırmayın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu tercih yapıldı ve ama bu tercih yanlış bir tercih. Öncelikle Nükleer enerji temiz midir sorusu var. Cevabı evet santralde bir problem çıkmadığı sürece tüm bu diğer enerji kaynaklarına göre çok daha temizdir ama sorun çıkarsa tüm bu kaynaklara göre kat be kat daha zararlıdır. Çernobil'in bilmem kaç km yakınına hala insan giremiyor biliyor musunuz? Akkuyu'yu Çernobil'i yapan firma ile aynı firmanın yapıyor olması ve yeni bir tasarımın ilk Akkuyu'da uygulanacak olması beni korkutuyor. Sizi korkutmuyorsa bilmem.

Benim bu konudaki referansım Almanya'dır. Almanya bu işten vazgeçebiliyorsa biz haydi haydi vazgeçebiliriz. Çünkü hem enerji ihtiyacımız Almanya kadar çok değil, hem de güneş enerjisi konusunda Avrupa'da en iyi durumdayız. Güneş enerjisinin tek başına cevap olmadığının farkındayım. Ama yeşil enerji miktarının arttırılması ile ve bu teknolojilerde bizim de uzmanlaşmamızla birlikte maliyetler aşağı çekilebilir. Akkuyu'yu bize milli olarak satmaya çalışıyorlar ama sözleşmesinde %51'in hep Rusya'ya ait olması şartı varmış. Ruslar yapıyor, Ruslar işletiyor, büyük ortak hep Ruslar, ama riski biz alıyoruz, öyleyse sadece riskler konusunda milli bir santralimiz oluyor. İlginç.

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Fukijima da adamlar k*clarını yırtıyorlar sızıntıları kapatabilmek icin. Tabi ki buna sebep olan depremi oensilvanyadan gelen emirle yaptilar. Cernobilde ki patlamayi da putin cani sıkıldı diye yaptirdi. Uzun uzun anlatacaktim bi seyler ama arada birisi cernobil olayina komplo demis canimi sıktı yav. Simdi sorsan der ki okumadik bilmiyoruz kendisi derin devlet ajani butun komploloru biliyor her seyin farkinda biz malız. Hic sevmiyom su tipleri ya

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
nükleermi aman canım sizde ne abartıyorsunuz evinizde kullandığınız tüpgazdan daha az tehlikeli korkacak birşey yok

bunu ben demiyorum zamanın başbakanı şimdiki cumhurbaşkanının sözleri

nükleer işi bu ülkeyi toptan zahmetsizce yok etme işinin temelidir kimse kimseyi kandırmasın ne enerji ihtiyacı ne dış borç hepsi hikaye santral yapılacak 5 10 yıl sonra patlatılacak hepimiz topumuz radyasyon yüzünden gebericez tabi şanslıysak şanssız olanlarımız kanser olup senelerce ızdırap çekecek

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Aslında nükleer santrala hayır diyenlere kızmak lazım ama
korkarımki yapı türkiş yapılacak ucuz malzeme pahalı diye kakalanacak güvenlik ihmal edilecek tek olumsuz yönü bu

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Patlar şimdi o. Kömürden elektrik üretmek varken hiç gerek yok.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,000
Patlar şimdi o. Kömürden elektrik üretmek varken hiç gerek yok.

Eski modum, senin hiç kendi fikirlerin yok mu Allah aşkına? Tayyip Erdoğan ne derse, ne yapsa onaylıyorsun. Başkanlık dedi başkanlık olsun tabi, nükleer dedi nükleer olsun tabi, şunu dedi o olsun bunu dedi o olsun. Biraz düşünmeye zorla kendini. Düşünmek çok basit bir şey.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Eski co-adminim, sen ve senin gibilerin zihniyetine göre zaten iktidar sempatizanlarının kendi fikirleri ve iradeleri olamaz. Onlar makarna ve kömürle güdülen halk sürüsüdür. Kendi kararları yoktur vs vs. Neyseki Yeni Türkiye'de biz bu kafayı 13 yıldır sandığa gömüyoruz. Bu kafayla giderseniz bir 13 yıl daha salya sümük, hakaretlerle ağlamaya devam edeceksiniz.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
nükleermi aman canım sizde ne abartıyorsunuz evinizde kullandığınız tüpgazdan daha az tehlikeli korkacak birşey yok

bunu ben demiyorum zamanın başbakanı şimdiki cumhurbaşkanının sözleri

nükleer işi bu ülkeyi toptan zahmetsizce yok etme işinin temelidir kimse kimseyi kandırmasın ne enerji ihtiyacı ne dış borç hepsi hikaye santral yapılacak 5 10 yıl sonra patlatılacak hepimiz topumuz radyasyon yüzünden gebericez tabi şanslıysak şanssız olanlarımız kanser olup senelerce ızdırap çekecek

attachment.php

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Almanya santralleri kapatıp, yerine santral açmıyor. Kapatıyor. Dediğimi lütfen saptırmayın.

Bu tercih yapıldı ve ama bu tercih yanlış bir tercih. Öncelikle Nükleer enerji temiz midir sorusu var. Cevabı evet santralde bir problem çıkmadığı sürece tüm bu diğer enerji kaynaklarına göre çok daha temizdir ama sorun çıkarsa tüm bu kaynaklara göre kat be kat daha zararlıdır. Çernobil'in bilmem kaç km yakınına hala insan giremiyor biliyor musunuz? Akkuyu'yu Çernobil'i yapan firma ile aynı firmanın yapıyor olması ve yeni bir tasarımın ilk Akkuyu'da uygulanacak olması beni korkutuyor. Sizi korkutmuyorsa bilmem.

Benim bu konudaki referansım Almanya'dır. Almanya bu işten vazgeçebiliyorsa biz haydi haydi vazgeçebiliriz. Çünkü hem enerji ihtiyacımız Almanya kadar çok değil, hem de güneş enerjisi konusunda Avrupa'da en iyi durumdayız. Güneş enerjisinin tek başına cevap olmadığının farkındayım. Ama yeşil enerji miktarının arttırılması ile ve bu teknolojilerde bizim de uzmanlaşmamızla birlikte maliyetler aşağı çekilebilir. Akkuyu'yu bize milli olarak satmaya çalışıyorlar ama sözleşmesinde %51'in hep Rusya'ya ait olması şartı varmış. Ruslar yapıyor, Ruslar işletiyor, büyük ortak hep Ruslar, ama riski biz alıyoruz, öyleyse sadece riskler konusunda milli bir santralimiz oluyor. İlginç.

Almanya vazgeçiyor diyerek kendinizi kandırıyorsunuz. Almanların çok tehlikeli kapatıyoruz diyerek açıkladıkları, tehlikeli dedikleri yerler 2022-2023 döneminde kapatılacak. Biraz daha dikkatli araştırınca, kapatacağız dedikleri santrallerin ömrü zaten 2022’de doluyor. Hepsi değil ama bazıları! Madem söyledikleri gibi çok sakıncalı, neden hemen kapatmıyorlar. Gerçek çok açık, söylenen doğru değil. Tamamen kendilerini "Yeşil Enerji" sevdalısı göstererek ve bunu manipüle ederek, Türkiye'nin enerji açığını kendisinin karşılamasından korkuyorlar. Almanya'nın yavaş yavaş Yeşil Enerjiye geçmesinin geçmişten gelen bir birikimi var. Onlarca nükleer santral zaten senelerdir Almanya'nın açığını kapatıyor. Bu birikim sayesinde pahalı, masraflı aynı zamanda çevreye ve insan sağlığına zararsız yenilenebilir enerjiye geçiş yapabiliyorlar. Dediğim gibi bunun için bile birikim olması gerekiyor. Ayrıca ben Almanların tamamen nükleer santrallerini kapatıp bir daha açmayacağına inanmıyorum. Belki kullanılan malzeme ve teknoloji değişir ancak enerji üretim şekli değişmeyecektir. Yaşayıp göreceğiz inşallah. Yeşil enerji diye bağırıp Türkiye'nin enerji piyasasını manipüle etmeye çalışanların, ileride ne kadar haksız olduğunu göreceğiz.

Ayrıca şu konuda arkadaşlara hak veriyorum. Güvenlik! Evet Türkiye'nin Nükleer Enerji ile ilgili ilk tecrübesi olacak ve bu tecrübe biz de ister istemez kaygı oluşturabiliyor. Devlet kesinlikle bu konuda her türlü ayrıntıyı gözden kaçırmamalı. Ancak Nükleer Enerji bu ülke için olmazsa olmaz artık.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Eski modum, senin hiç kendi fikirlerin yok mu Allah aşkına? Tayyip Erdoğan ne derse, ne yapsa onaylıyorsun. Başkanlık dedi başkanlık olsun tabi, nükleer dedi nükleer olsun tabi, şunu dedi o olsun bunu dedi o olsun. Biraz düşünmeye zorla kendini. Düşünmek çok basit bir şey.

Bu mesajım onaylanır umarım. KK'nın ağzıyla konuşup fikircilikten bahsetmek de ayrıca komik. Böyle tepeden bakma Jakoben kafayı 13 yıldır sandığa gömüyoruz. Sen ve senin gibiler bu kafayla gittiği sürece daha çok salya sümük hakaret edersiniz eski co-adminim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kestanceğim, sen bir şey bilmiyorsun diye başkalarını da kendin gibi görme. Putin ile çernobil in ne alakası var?? Duyan da Rusya yı Putin kurdu sanacak. Ya saçmalamayın gidin bilmiyorsanız konuşmayın. kimse sizi zorlamıyor. bu dünya da risksiz bir şey yoktur. o zaman risk almayalım hiçbir şey yapmayalım. amanın kaza yaparız birinin günahına gireriz. tövbe deprem falan yaparız nükleer santralleri patlatırız. arkadaşım daha depremi Allah dan başka yaratabilen çıkmadı. Manyak bir bilim adamı çıkmadıkça da çıkmaz. Ayrıca hangi terör saldırısından bahsediyorsun. hangi manyak nükleer santrali havaya uçuracak. tarih de ukrayna ile ciddi sorunları olan rus devleti dışında bunu yapan olmadı. zaten bunu da kimse ispatlayamıyor. ve rusya nın çernobille sınırı yok.

Ama haklı olunan noktalar var. Eğer santral Ruslara aitse bu kabul edilebilinir bir şey değildir. Ayrıca sadece santral yapmakla bu işler olmuyor. bu teknoloji ve hammaddeleri üzerine de çalışmalar ve yatırımlar yapılmalı. bu teknoloji zorunluluktur. ama kontratlar rusların lehineyse işte bu konu tartışılır. ama hala bilip bilmediğiniz teknolojiler hakkında atıp tutmayın.

ha ülkemizde gözü olan milletler nükleer santral kurup sonra patlatacak. sonra da hepimiz geberceğiz. kullandığınız laflara dikkat edin Türk milletini bunca zamandır kimler gebertemedi, sizin hurafeleriniz hiç gebertemez. haddinizi bilin. ya da gidin üfürükçülük yapın. bu kafayla anca onu yaparsınız. Kafanıza şunu sokun bu topraklarda gözü olan çok insan var. bu insanlar toprakların yok olmasına inan senden daha fazla karşılar. tabii sen de onlardan değilsen.

ayrıca modlar benim mesaj gönderdiğim lokasyonlara bakarlarsa senin gibi boş boş konuşmayacaklarını bilirler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
[video=youtube;Tpb-n22Y-sY]https://www.youtube.com/watch?v=Tpb-n22Y-sY&feature=youtu.be[/video]
telefonda kullanma lidyum-ion bataryalı hiç birşey kullanma onlarda patlar.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,000
Bu mesajım onaylanır umarım. KK'nın ağzıyla konuşup fikircilikten bahsetmek de ayrıca komik. Böyle tepeden bakma Jakoben kafayı 13 yıldır sandığa gömüyoruz. Sen ve senin gibiler bu kafayla gittiği sürece daha çok salya sümük hakaret edersiniz eski co-adminim

Hiç de onun ağzıyla konuşmuyorum. Zaten pek sevmem de kendisini. Ayrıca ben ve benim gibiler değil de sen ve senin gibiler bu kafayla gittiği için 13 yıldır iktidardasınız.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Almanya vazgeçiyor diyerek kendinizi kandırıyorsunuz. Almanların çok tehlikeli kapatıyoruz diyerek açıkladıkları, tehlikeli dedikleri yerler 2022-2023 döneminde kapatılacak. Biraz daha dikkatli araştırınca, kapatacağız dedikleri santrallerin ömrü zaten 2022’de doluyor. Hepsi değil ama bazıları! Madem söyledikleri gibi çok sakıncalı, neden hemen kapatmıyorlar. Gerçek çok açık, söylenen doğru değil. Tamamen kendilerini "Yeşil Enerji" sevdalısı göstererek ve bunu manipüle ederek, Türkiye'nin enerji açığını kendisinin karşılamasından korkuyorlar. Almanya'nın yavaş yavaş Yeşil Enerjiye geçmesinin geçmişten gelen bir birikimi var. Onlarca nükleer santral zaten senelerdir Almanya'nın açığını kapatıyor. Bu birikim sayesinde pahalı, masraflı aynı zamanda çevreye ve insan sağlığına zararsız yenilenebilir enerjiye geçiş yapabiliyorlar. Dediğim gibi bunun için bile birikim olması gerekiyor. Ayrıca ben Almanların tamamen nükleer santrallerini kapatıp bir daha açmayacağına inanmıyorum. Belki kullanılan malzeme ve teknoloji değişir ancak enerji üretim şekli değişmeyecektir. Yaşayıp göreceğiz inşallah. Yeşil enerji diye bağırıp Türkiye'nin enerji piyasasını manipüle etmeye çalışanların, ileride ne kadar haksız olduğunu göreceğiz.

Ayrıca şu konuda arkadaşlara hak veriyorum. Güvenlik! Evet Türkiye'nin Nükleer Enerji ile ilgili ilk tecrübesi olacak ve bu tecrübe biz de ister istemez kaygı oluşturabiliyor. Devlet kesinlikle bu konuda her türlü ayrıntıyı gözden kaçırmamalı. Ancak Nükleer Enerji bu ülke için olmazsa olmaz artık.

Almanya şu anda bir çırpıda nükleer santralleri kapatabilir mi? Elbette kapatamaz. Bunda şaşılacak birşey yok. Kocaman ülke bir enerji darboğazıyla karşılaşır. Bunu anlamıyor musunuz, anlamak mı istemiyorsunuz bilmiyorum. Bu bir. Almanya santralleri kapatıyor çünkü Türkiye'nin kendi enerji açığını kendisinin karşılamasından mı korkuyor? Almanya? Türkiye? Adamların cari fazlası bizim ithalatımızdan fazla, bunun farkında mısınız? Almanya bizim kendi enerji kaynağımızı (nasıl milli olduğunu yukarıda sormuştum. Aslında milli hiçbirşey yok.) üretmemizden duyduğu yoğun kaygı(!) Almanya'yı bizi kandırmak için ne yollara itmiş. Bunu duyunca çok şaşırdım. Hayal dünyasında geziyorsunuz.Ayrıca enerji konusunda Almanya ile hiçbir bağlantımız yok. Kendinizi iyi kandırıyorsunuz. Almanya'nın santralleri açmayacağına inanmıyorsunuz. İnanmayabilirsiniz, ben beyana inanınırım. Açarsa bana ne açmazsa bana ne, o ülkenin yaptığı ettiği o ülkenin vatandaşlarını bağlar. Bu da iki. Çernobil'i yapan firmanın yeni bir tasarımı Türkiye üzerinde denemesi üçüncü büyük problem. Sayın cumhurbaşkanı diyor ya 4G yerine 5G'ye geçelim, ben de farklı demiyorum aslında dünya madem nükleerden vazgeçiyor, yeni enerji kaynaklarında biz lider olalım, nükleer enerjiyi atlayalım, yeşil enerjiye geçelim. Nükleer enerji olmazsa olmaz değildir. Dünyadaki eğilimleri doğru yorumlayarak daha temiz enerji kaynaklarına yönelmeliyiz.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Sen ve senin gibilerin 80 yıldır yaptıklarını gördük. Sıfır icraat, darbeler, krizler, yokluk, kıtlık, kuyruklar, yasaklar, zulüm.. Ben ve benim gibi düşünen çoğunluk artık böyle yönetilmek istiyorsa canınız istese de istemese de saygı duyacaksınız. Bu kafanın miadı doldu. Anca darbeyle iktidar olursunuz bundan sonra

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çok fazla darbe demeyin beterböcek gibi tekrarlanırsa gelir teyzenin biri görür darbeye özendirme der...

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
http://www.ritm.gov.tr/guc/ritm_tr.html Bir bakın, izlenebilir res üretiminde üretim çoğu zaman yarıyı geçmiyor. Cep telefonundan yazıp da enerji depolamanın ne kadar sıkıntılı bilen arkadaşların da güneş enerjisini bel bağlayalım demesini de anlamıyorum ki güneş enerjisi rüzgar kadar sürdürülebilir bile değil. Ha Almanlar yapıyor, yapıyor da güneş rüzgar olmayınca elektrik havadan gelmiyor. Çernobil kazası da kaza bile değil, gidin Wikipedia da hem Türkçe hem ingilizce okuyun. Adamlar çalışan santralde deney yapmak için alarm sistemlerini kapatmışlar. Başarılı olsaymış bugün Fukushima nın adını bile bilmiyordunuz. Biri demiş ya oradan buradan okuyup başımıza uzman kesilşyorsunuz

http://www.ritm.gov.tr/guc/ritm_tr.html
Bir bakın, izlenebilir res üretiminde üretim çoğu zaman yarıyı geçmiyor. Cep telefonundan yazıp da enerji depolamanın ne kadar sıkıntılı bilen arkadaşların da güneş enerjisini bel bağlayalım demesini de anlamıyorum ki güneş enerjisi rüzgar kadar sürdürülebilir bile değil. Ha Almanlar yapıyor, yapıyor da güneş rüzgar olmayınca elektrik havadan gelmiyor. Çernobil kazası da kaza bile değil, gidin Wikipedia da hem Türkçe hem İngilizce okuyun. Adamlar çalışan santralde deney yapmak için alarm ve yedek sistemlerini kapatmışlar. Başarılı olsaymış bugün Fukushima nın adını bile bilmiyordunuz. Biri demiş ya oradan buradan okuyup başımıza uzman kesiliyorsunuz diye, arkadaşım biz senin gibi kulaktan dolma laflarla, izlediğin kime hizmet ettiği belli Tv kanalları ile fikir sahibi olmuyoruz, Okuyoruz ve doğruluğundan emin olmak için yine başka ve yabancı kaynakları okuyoruz. Nükleer sevdalısı değilim ama sürekli kesintisiz güç üreten tek altetnatifi olan fosil yakıtlardan da nefret ederim. Tabi çoğu bilmez, kömür santrali nükleerden 10 kat fazla radyasyon yayar(1 sene içinde birden fazla yabancı bilim dergisi yayınladı). Kömürü yakınca içindeki radyo aktif maddeler hava saçılır. Nükleer de en azından kapalı kapta... Azıcık mantık ;) Nükleer gelecekte tamamen rüzgara ve diğer yenilenebilir enerjilere geçmek için ara basamaktır. Bu basamağı avrupa çok önceden attıkları için bugün bu kadar yenilenebilir enerjileri var.

Enerjimiz yeterli diyenler, Bor minerallerimiz var diyenler... Daha borun yakıt olmadığını sadece bileşiği olan bor hidrürün hidrojen tutucu olduğunu, bu hidrojeni temin etmek için elektriğe ihtiyaç olduğunu bilmiyorlar ve düşünemiyorumlar bile. Ha şu iki senr içinde elektrik li araba geliştirdik geliştirdik, sonra bu tren de kaçacak. Ha elektrikli arabalar dedim dimi, 5 sene sonra elektrik bize yeter tabi. Dediydi dersiniz Elektrikli arabalar yayıldığında elektriğimiz yetmiyor diye ilk bağıranlar bugün elektriğimiz yeter diyenler olacak. Tabi o zaman nükleer dikelim deyince bir 5 yıl daha beklemek gerekecek. Bu da basit bir öngörü.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Sen ve senin gibilerin 80 yıldır yaptıklarını gördük. Sıfır icraat, darbeler, krizler, yokluk, kıtlık, kuyruklar, yasaklar, zulüm.. Ben ve benim gibi düşünen çoğunluk artık böyle yönetilmek istiyorsa canınız istese de istemese de saygı duyacaksınız. Bu kafanın miadı doldu. Anca darbeyle iktidar olursunuz bundan sonra
Cumhuriyetin her yaptığı doğrudur, hiç yanlış yapmamıştır demem. Ama şunu çok basit bir şekilde söyleyebilirim: beş sene, on sene ya da onbeş sene sonra ömrünüz yeterse bu dediklerinizden çok farklı düşüneceksiniz.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;1iN1RTLLQjo]https://www.youtube.com/watch?v=1iN1RTLLQjo[/video]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu video şom ağızlılığın dik alası başka birşey değil tamam karşıyım da bu resmen patlar inşAllah demek gibi Allah korusun yazdıysa bozsun demek mantıklı olan...
Cernobil deki kaza rutin testlerden birinin talihsizlikler sonucu kontrolden çıkmasının sonucu oldu ruslar nükleer denizaltı patlatmış bir kaç tane kaybetmiş k19 adlı olanı filme konu olmuş...
korkunun ecele faydası yok sonunu düşünen kahraman olamaz derdi rağmetli amca...