Nubia x alınırmı?

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Güzel bir cihaz gg3 ekran hariç rakipleri gg5 kullanıyor hatta oneplus 6t gorilla glas6 ile çıktı.
Ücret limitiniz nedir ne kadarlık bir şey istiyorsunuz?

Fatih3484

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güzel bir cihaz gg3 ekran hariç rakipleri gg5 kullanıyor hatta oneplus 6t gorilla glas6 ile çıktı.
Ücret limitiniz nedir ne kadarlık bir şey istiyorsunuz?
3.500 ama telofonun. özelliklerine pek takılmadım farklı tarzı çok hoşuma gitti

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefon....ilginç. İki ekranlı. Bildiğim kadar şu an ikincisi sadece arka kamerası ile selfie çekerken kendini görebilesin diye ama belki başka şeylere yarayabilir. Fakat geliştiricilere bakıyorum da bunun olma ihtimali fazla diyemem.

Gorilla glass 3 olması dünyanın sonu değil. cam koruma İle desteklenebilir. Genel olarak güzel bir telefon. Ama bazı yerleri ucuzlatmışlar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İlgi çekici yerleri var ama süs müs boş işler kırılsa bitti bence burdan bir cihaz bakmak daha mantıklı sonuçta 3500'de az para değil belki öyle bir cihaz için az diyen olur ama aklıma televizyonlu çinli cihaz alanlar geldi onlarda özelliğe çok bakarlar bence dayanıklılığı öne çıkartan modellere yönelmek daha mantıklı birazda... iş güç sıfır çerçeve oldu.

Fatih3484

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Telefon....ilginç. İki ekranlı. Bildiğim kadar şu an ikincisi sadece arka kamerası ile selfie çekerken kendini görebilesin diye ama belki başka şeylere yarayabilir. Fakat geliştiricilere bakıyorum da bunun olma ihtimali fazla diyemem.

Gorilla glass 3 olması dünyanın sonu değil. cam koruma İle desteklenebilir. Genel olarak güzel bir telefon. Ama bazı yerleri ucuzlatmışlar.
Mesala ne ucuzlatılmış

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Mesala ne ucuzlatılmış
Ekranı. Ön tarafı LTPS LCD. Gg3 kullanılmış. Belki de kasa tasarımı bile olabilir. Telefon sağlam mı yoksa kırılgan mı onu bilemediğimden bir şey demeyeceğim. Bundan dolayı telefon sadece 3500₺. Yoksa daha pahalı yaparlardı.

Bence güzel bir telefon ama ona çok yaklaşırım da diyemem çünkü ben kendimce bu tip telefonları prototip sayıp ikinci jenerasyonunu beklerim.

Fatih3484

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekranı. Ön tarafı LTPS LCD. Gg3 kullanılmış. Belki de kasa tasarımı bile olabilir. Telefon sağlam mı yoksa kırılgan mı onu bilemediğimden bir şey demeyeceğim. Bundan dolayı telefon sadece 3500₺. Yoksa daha pahalı yaparlardı.

Bence güzel bir telefon ama ona çok yaklaşırım da diyemem çünkü ben kendimce bu tip telefonları prototip sayıp ikinci jenerasyonunu beklerim.
İkinci jenarasyonu bekliyecek vaktim yok ne önerirsin onun haricinde

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İkinci jenarasyonu bekliyecek vaktim yok ne önerirsin onun haricinde
İkinci jenerasyonu tercih eden benim. Sen istersen bunu hemen alabilirsin. Fiyatına göre
iyi bir telefon ve ilginç olması onu daha iyi yapabilir.

Yalnız önerim ona bir koruyucu tam takmak.....

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu cihaza gelene kadar
Oneplus 6/6t
Lg g7
Meizu 16th
Xiaomi mi8 gibi bilindik cihazlara bakabilirsiniz arkadaşın dediği gibi bazı yönlerden kısmışlar g7 veya meizu 16th mesela güzeldir kamera+ses kalitesi ve ekran yönünden bu cihaz bir bilinmez muamma. Kamera+ses+yazılım vs gider bu donanımsal olarak iyi ama geriye kalan yönler bilinmiyor telefonu ele alıp kurcalamak yada kullanıcı yorumlarını bilmek gerek mesela yukarda önerdiğim cihazların kullanıcı kitlesi var ama nubia marka olarak yok burda illa değişik bir şey olacaksa oppo find x veya vivo nex s'de bakılabilir oppo zaten oneplus aynısı vivo hakkında iyi şeyler duydum ama nubia??? O da zte alt markası zannedersem ama kalite olarak nasıl bilmiyorum, belki siz bilirsiniz ;)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Oppo find x kötü bir fikir olabilir. 1000$’lık telefona göre yapı tasarımı kötü. Biraz bükülürse telefon foş. Birde mekanizma sadece kamerayı değil,diğer şeyleri de taşıyor. Yani o mekanizma bozulursa 3D yüz tarama ve kameralar kullanışsız olacak.

Vivo nexe göre mekanizması benzer dayanıklılıkta ama nex sadece bir kamera sensörünü taşıyor. Yani daha hafif ve bozulursa sadece selfie kamerası kullanışsız oluyor.

Fatih3484

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu cihaza gelene kadar
Oneplus 6/6t
Lg g7
Meizu 16th
Xiaomi mi8 gibi bilindik cihazlara bakabilirsiniz arkadaşın dediği gibi bazı yönlerden kısmışlar g7 veya meizu 16th mesela güzeldir kamera+ses kalitesi ve ekran yönünden bu cihaz bir bilinmez muamma. Kamera+ses+yazılım vs gider bu donanımsal olarak iyi ama geriye kalan yönler bilinmiyor telefonu ele alıp kurcalamak yada kullanıcı yorumlarını bilmek gerek mesela yukarda önerdiğim cihazların kullanıcı kitlesi var ama nubia marka olarak yok burda illa değişik bir şey olacaksa oppo find x veya vivo nex s'de bakılabilir oppo zaten oneplus aynısı vivo hakkında iyi şeyler duydum ama nubia??? O da zte alt markası zannedersem ama kalite olarak nasıl bilmiyorum, belki siz bilirsiniz ;)
Oppo fınd x bu kamera motorunun iyi olmadığını ve bi zamandan sonra kameranın haznesinin sallandığını gördüm yabancı youtuberlerden
Zaten markanın bilinmesini falan geçtim tasarımı hoşuma gitti.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
3500 e g7 veya mi 8 ve mi mix 2s alınır

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Oppo fınd x bu kamera motorunun iyi olmadığını ve bi zamandan sonra kameranın haznesinin sallandığını gördüm yabancı youtuberlerden
Zaten markanın bilinmesini falan geçtim tasarımı hoşuma gitti.

Haklısınız o kötü bir fikir oldu kusura bakmayın :), ama bence vivo nexs s cihaz bayağı iyi olmuş sadece ihtiyaç dahilinde ordan çıkan küçük şirin bir ön kamera çerrevesiz ekran tasarımının varabileceği en mantıklı nokta yanlız benimde hoşuma giden color os oppo'da :D gerçekten çok iyi bir tasarım ios vari ama ondanda ileri gitmiş.
Oneplus7 yada 6t düşünebilirsiniz yine tasarım benzer performans kaygısı olmayan modeller inşallah op7'yi yine kaydıraklı yapmazlar pek umudum yok ama oneplus serisi oppo'nun uygun fiyatlı serisi oluyor düz bar yapabilirler. Birde aklıma lg v40+ geldi iyi bir indirim yakalansa ve yurt dışından alacak olsam bu cihaza ve sony'nin xz2 pre ve xz3 cihazlarında bakılabilir donanımları iyi oluyor( evet ses çipi ilgi alanıma giriyor) zaten öyle fantezi donanım derdin yoksa oneplus bir tanesini al geç performans garanti ;)

Son mesajlar