Notebooklar Hakkında Soru

Bu konuyu okuyanlar

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar;

şimdi benim laptopumda diskde sorun olduğu için oyun vs. yüklerken müzikler hep donuyodu fakat şunu farkettim sağlam notebooklarda benimki kadar olmasada oyuna girirken veya yüklerken müziklerde kasma donma oluyor 2 laptopdada denedim sorun yoktu onlarda sizce bu notebooklardan ben çok şeymi bekliyorum hdd 5400 olduğundan oluyo acaba veya başka birşeymi bunu öğrenmek istiyorum notebook kulanıcılarından

Teşekkürler.

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
varmı bir düşüncesi olan

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sorununu biraz daha açık belirtmelisin. diskte sorun olduğu için donuyor demişsin. sorunu da söyle de ona göre yardım edelim

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
şimdi benim pcmde sorun vardı o garantide zaten hdd bozuktu bad sectör vardı müzik + oyun yüklerken müzik hep donuyordu

benim sorum ise bunu başka notebooklarda yaptım 2 tane onlardada müzik + oyun arada sıra müzik donuyordu onlarda sorun yoktu bende diyorumki ben notebooklardan çok mu şey bekliyorum özellikle hdd 5400 rpm ya ondanmı donuyo yoksa başka bir bilmedğim sorun mu var

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bu bahsettiğin donmalar sadece hdd den olmayabilir.işlemcinin hızı ram lerin boyutu ve hızı hdd nin yazma ve okuma hızları +oynadığın oyunu yazan programcının yaptığı programın nekadar donanım kullandığı bunların hepsi birer etkendir sorunun notebooklardan kaynaklı olduğunu sanmam.

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ya özelliklerden sanmıyorum 2 notebookda denedim

biri

intel i 7 2720qm
1tb hdd
8gb ram
6650 ekran kartı

öbürü
i5 2430m
8gb ram
540m ekran kartı
500gb hdd

ya bence ben hdd lerden çok şey bekliyorum 5400 rpm yavaş kalıyo bana

[MENTION=71213]H SİZER[/MENTION] ya herhangi bir oyunu yüklerken müzikler donuyo oyun fark etmiyo bence hdd okuma yazma yetersiz kalıyo biraz araştırdımda 100 mb okuyo 5400 hddler yavaş kalıyo ve 5400 rpm olduğu için bence