Notebook harddiski okumada sorun yaşıyor

Bu konuyu okuyanlar

jamipey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, iyi günler. Dün harddiskimden bazı verileri siliyordum ve bir anda bağlantısı kesildi, ardından tekrar bağlamaya çalıştım ve bağlandı lakin bilgisayarımda sadece F: olarak gözüküyor ama harddiske dair hiçbir bilgi gözükmüyor. Ne kadar dolu, ne kadar boş gözükmüyor, aynı zamanda içine de girilmiyor ve bağlandıktan yaklaşık 20 saniye sonra donuyor ondan sonra da bağlantısı kesiliyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Harddisk.PNG
    Harddisk.PNG
    148.6 KB · Görüntüleme: 690

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
1- Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisi açın.
2- "chkdsk C:" temel komuttur.Buna eklenecek ilave komutlarla değişik işlemler yapılabilir.
Chkdsk aracını salt okunur modda çalıştırmak için, komut isteminde chkdsk yazın ve ENTERtuşuna basın.
Eğer C: dışında bir diskte hata denetimi yapmak istiyorsanız o diskin harfini yazın Örn:chkdsk E:chkdsk
  • C: /f : Birimdeki bozuk bölümleri taramadan hataları onarmak için, komut isteminde chkdsk birim:/f yazın ve ENTER tuşuna basın.
  • chkdsk C: /r : Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak ve okunabilen bilgileri kurtarmak için, komut isteminde chkdsk birim:/r yazın veENTER tuşuna basın.
  • chkdsk C: /i : Diski daha hızlı ama daha özensiz denetler.
  • chkdsk C: /c : Klasör yapısında ki döngülerin denetlenmesini atlar.
Kaynak: vista enpedi

jamipey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Cannot open volume for direct access" uyarısı alıyorum görseldeki gibi

---- Mesajlar birleştirildi ----

1- Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisi açın.
2- "chkdsk C:" temel komuttur.Buna eklenecek ilave komutlarla değişik işlemler yapılabilir.
Chkdsk aracını salt okunur modda çalıştırmak için, komut isteminde chkdsk yazın ve ENTERtuşuna basın.
Eğer C: dışında bir diskte hata denetimi yapmak istiyorsanız o diskin harfini yazın Örn:chkdsk E:chkdsk
  • C: /f : Birimdeki bozuk bölümleri taramadan hataları onarmak için, komut isteminde chkdsk birim:/f yazın ve ENTER tuşuna basın.
  • chkdsk C: /r : Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak ve okunabilen bilgileri kurtarmak için, komut isteminde chkdsk birim:/r yazın veENTER tuşuna basın.
  • chkdsk C: /i : Diski daha hızlı ama daha özensiz denetler.
  • chkdsk C: /c : Klasör yapısında ki döngülerin denetlenmesini atlar.
Kaynak: vista enpedi
Az önce komut isteminde yazım hatası yapmışım, sanırım şu anda doğru girdim bu sefer de "sistem belirtilen sürücüyü bulamıyor" hatası veriyor.

Ekli dosyalar

• 1523616746813.png
    1523616746813.png
    91 KB · Görüntüleme: 506
  • Komut İstemi 2.PNG
    Komut İstemi 2.PNG
    60.1 KB · Görüntüleme: 583
Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
"Cannot open volume for direct access" uyarısı alıyorum görseldeki gibi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Az önce komut isteminde yazım hatası yapmışım, sanırım şu anda doğru girdim bu sefer de "sistem belirtilen sürücüyü bulamıyor" hatası veriyor.
İçinde çok önemli bilgileriniz varsa profesyönel veri kurtarma merkezi var. Tabi fiyatlar dudak uçuklatıyor.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
CMD yi yönetici olarak başlattıktan sonra
chkdsk f: /f
komutunu girmeyi deneyin.

jamipey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır sorunu çözdüm farklı bilgisayarda gördü önemli bilgilerimi aldım biçimlendirdim şimdi benim bilgisayarımda da gördü teşekkürler hepinize