Notebook çalışıyor, ekranı çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

bypurposeless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar.
Yeni aldığım Lenovo İdeapad120S imde bir sorunla karşılaştım. Power tuşuna basıyorum bilgisayar çalışıyor yani power tuşunun ledi yanıyor fakat ekrana hiçbir şekilde görüntü ya da bir aydınlanma gelmiyor. Yani ekran tam anlamıyla çalışmıyor. Yaklaşık 3-4 dk içinde geri kapanıyor. İçinde statik eletrik birikmesinden şüpheleniyorum. Çünkü biraz yıpranmış bir USB Kablosu takmıştım sonrasında bu sorunla karşılaştım. Fakat bildiğiniz üzere İdeapad ler sabit bataryalı yani bataryayıda çıkaramıyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi? Veya sabit bataryalı notebook ta statik elektriği nasıl boşaltabiliriz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ürünü yeni aldıysanız kapağını açmak büyük ihtimalle garantisini bozacaktır. Bilgisayar ekranı açılmadığı için yazılımsal bir şey de yapamayız bu sebeple iade veya değişim talep edebilirsiniz.

bypurposeless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni aldım dediğim yaklaşık olarak 1 aydır sorunsuz kullanıyordum. Büyük ihtimal garantiye göndericekler ve uzun birsüre kullanamayacağım. Kapağını açmadan statik elektiriği boşaltamam değil mi? Eğer kapağını açmam şart ise mecburen ben açmam ve garantiye vericeğim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Arkadaşlar merhabalar.
Yeni aldığım Lenovo İdeapad120S imde bir sorunla karşılaştım. Power tuşuna basıyorum bilgisayar çalışıyor yani power tuşunun ledi yanıyor fakat ekrana hiçbir şekilde görüntü ya da bir aydınlanma gelmiyor. Yani ekran tam anlamıyla çalışmıyor. Yaklaşık 3-4 dk içinde geri kapanıyor. İçinde statik eletrik birikmesinden şüpheleniyorum. Çünkü biraz yıpranmış bir USB Kablosu takmıştım sonrasında bu sorunla karşılaştım. Fakat bildiğiniz üzere İdeapad ler sabit bataryalı yani bataryayıda çıkaramıyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi? Veya sabit bataryalı notebook ta statik elektriği nasıl boşaltabiliriz?
Servise verin hocam.