Note fe mi mi6 mı?

Bu konuyu okuyanlar

Rizaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki cihazın artı ve eksi yönlerini kullananlar yazabilir mi? Kararsız kaldım hangisini alsam diye.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Mi6 al. F/p açısından çok başarılı. incelemelere bakabilirsin.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kardeş son sürüm Oreo 8.1 senin dediğin Nougat 7 İyi araştır yanlış bilgilendime yapmayalım Oreo çıkalı 1 sene oldu nerdeyse yakın zamanda P 9 sürümü çıkacak

Reaksiyon puanı
602
M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok bilmişlik yapmayın mi6'da FE'de Oreo aldı ha 8.0 ha 8.1 kaldı ki hatırladığım kadarı ile ikisi de 8.1

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Mi 6 daha güncel , daha hızlı , rami fazla , parmak izi daha hızlı.

Note 7 nin kameraları daha iyi , kalemi var , ekranı daha büyük ve daha iyi , suya dayanıklı.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Ben note fe alırdım ihtiyacın hız ise mi6 al ancak note fe kamerası azımsanmayacak şekilde daha iyi

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
İki cihazın artı ve eksi yönlerini kullananlar yazabilir mi? Kararsız kaldım hangisini alsam diye.
Ben uzun süredir Note FE'yi inceliyorum. Bu cihaz, Note 7 modelinin batarya problemi sonucu piyasadan çekilince, tamamen yeni ve güvenli ancak daha düşük kapasiteli batarya ile donatılmış yeni sürümü. Samsung, Note 7 modelinden 5 milyar dolar zarar etti. Yerine gelen bu model ise başta batarya olmak üzere o kadar çok testten geçmiş ki kronik problemi neredeyse yok. Bu cihaz hakkındaki tek olumsuzluk forumda da daha önce belirtilen ekran kasa arasındaki tasarımdan kaynaklanan açıklık sebebiyle kenarlarda toz birikmesi...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
İkiside güzel cihaz
-Mi 6 artıları
-Sd835
-Çift kamera
-Kararlı yazılım
-Kullanışlı boyutlar

-Note fe artıları
-Gece kullanımda iyi kamera
-Kullanışlı s pen
-Suya dayanıklılık ip68
-Güzel tasarım

Mi 6 eksileri
-Suya dayanıklılık yok ip68
-Kameranın gece performansı pek iyi değil
-3.5mm kulaklık jakı yok

Note fe
-Şarj süresi iyi değil
-Tek kamera(uygulama ile bokeh efekti yapılabiliyor)
-İşlemci(kişiden kişiye değişir)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
FE'lerde batarya değişiminden dolayı kapak aralık kaldığı ve toz girdiği söylentileri çoğalmakta. eğer doğruysa suya dayanıklılık çöp demektir.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
FE'lerde batarya değişiminden dolayı kapak aralık kaldığı ve toz girdiği söylentileri çoğalmakta. eğer doğruysa suya dayanıklılık çöp demektir.
Yok hocam öyle birşey değil, aynı olay Note 7'de de var, FE bataryası zaten Note bataryasından daha küçük...

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Donanımsal olarak biraz Mi6 biraz daha iyidir. Ama öbürü de Note model bir cihaz. Note her zaman faklıdır, yeri ayrıdır. İkisinde de performans problemi yaşamazsınız. Note FE kamerada daha iyidir. Spen var, iris tarayıcı var. Şahsen Note FE alırdım. Ben S7 Edge kullanıyorum. RAM boyutu, işlemci aynı. 1,5 sene oldu. Performans problemleri yaşamıyorum. Hâlâ çok iyi çalışıyor. Her türlü oyunu oynatıyor. Kameraları da aynı. Kameramı hâlâ çok beğeniyorum. Çift kamera da olsa Samsung tek kamerada hallediyor o işi. Özellikle Mi6'dan gece çekimlerinde daha iyidir. Mi6'da daha güncel bir işlemci var, RAM boyutu daha yüksek avantajları bunlar. Ama dediğim gibi benim tercihim Note FE olurdu.

ikia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba.Aslında foruma pek yazmam ama, konuyu görünce yazayım da seçiminde yardımım olsun istedim...
Şu anda her iki telefona da sahibim.Mi6 6GB 128GB mavi modelini yaklaşık 8 aydır kullanıyorum.Bende Oreo Global Beta kurulu.Ayrıca Global sürüm de Oreo aldı.MIUI sürümü ise 9.
MI6 her şeyiyle çok güzel telefon.Tabi küçük ekran sevenler için.Performans üst düzeyde.Pili çok ahım şahım değil bana göre.Normal kullanımda günü çıkardığını söylemeliyim.Ancak, benim gibi Samsung tabanlı iseniz, kamera sizi memnun etmeyebilir.Lakin, asla kötü değil.Gece çekimleri hariç.Ben S7 Edge'den geçmiştim.Bu yüzden hep onun kamerasını aradım.
Gelelim Note FE'ye.İki gündür kullanıyorum.Pil yetersiz, ama normal kullanıcı iseniz günü çıkarıyor.Kameraya gelince...S7 Edge ile aynı olduğundan, evime dönmüş gibi oldum.Yazılım tarafında ise, Oreo yüklü şu anda, yeni kurdum.Tereddüt ederek almıştım ama, telefon harika her şeyiyle.Kamera önceliğim olduğundan ve telefondan genel anlamda çok memnun kaldığımdan, MI6'yı satmaya karar verdim.
Sonuçta tercih meselesi.Umarım seçiminde faydası olur.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
İkisi de paralel ithalat, biraz daha fazla donanım isteyen ( spen,kablosuz şarj,micro sd,2k HDR ekran) note fe tercih edebilir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Note FE tercih edebilirsin.

Talha_03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Selam! Arkadaşlar Note FE aldık diyelim ve günlük yaşantılarımız sonucu başımıza bi aksilik geldi ve istemeyerek telefonu düşürdük ekran kırıldı çatladı ne biliyim işte telefon arıza verdi yani bu sıkıntıyı nasıl çözeceğiz ? çünkü ben baya araştırdım yedek parça ve tamiratı güzel ülkemizde maalesef yok :( daha doğrusu ben ulaşamadım tamirat yapan birisine ve yedek parçalarına, sizler bu konu hakkında bilgi sahibiyseniz eğer beni de bilgilendirir misiniz? Yakın zamanda yeni bi telefon almayı düşünüyorum, Note FE tam istediğim ayarda ve ölçüde olduğu için aklıma yatmıştı fakat önerir misiniz bu telefonu? çünkü telefonun yanında gelen garanti kapsamında olduğunu belirten firma için hiç olumlu ve insanı ikna edici yorumlar videolar göremedim çok tedirginim bu konuda lütfen sizler de yardımcı olur musunuz! Teşekkürler şimdiden.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Selam! Arkadaşlar Note FE aldık diyelim ve günlük yaşantılarımız sonucu başımıza bi aksilik geldi ve istemeyerek telefonu düşürdük ekran kırıldı çatladı ne biliyim işte telefon arıza verdi yani bu sıkıntıyı nasıl çözeceğiz ? çünkü ben baya araştırdım yedek parça ve tamiratı güzel ülkemizde maalesef yok :( daha doğrusu ben ulaşamadım tamirat yapan birisine ve yedek parçalarına, sizler bu konu hakkında bilgi sahibiyseniz eğer beni de bilgilendirir misiniz? Yakın zamanda yeni bi telefon almayı düşünüyorum, Note FE tam istediğim ayarda ve ölçüde olduğu için aklıma yatmıştı fakat önerir misiniz bu telefonu? çünkü telefonun yanında gelen garanti kapsamında olduğunu belirten firma için hiç olumlu ve insanı ikna edici yorumlar videolar göremedim çok tedirginim bu konuda lütfen sizler de yardımcı olur musunuz! Teşekkürler şimdiden.
İthalat garanti bakıyor ama iyi bir işçilik çıkarmıyor