Note Fan Edition Günlük Normal Pil Kullanımı?

Bu konuyu okuyanlar

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar;

eşime Note Fan Edition almayı düşünüyorum. Pil konusunda günlük normal kullanım için bir bilgi bulamadım. Kullanan arkadaşlara danışmak istedim.

Şu tarz bir kullanımda bataryası ne kadar süre gitmektedir?

- Kullanmadığında 4G ve wi-fi kapalı
- Günlük toplam 3-4 saat karışık facebook, whatsapp ve internet tarayıcı kullanımı
- Günlük 1 saat telefon konuşması
- Günlük 10-15 SMS
- Günlük yarım saat müzik dinleme
- Oyun oynamıyor eşim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

...

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Merhaba arkadaşlar;

eşime Note Fan Edition almayı düşünüyorum. Pil konusunda günlük normal kullanım için bir bilgi bulamadım. Kullanan arkadaşlara danışmak istedim.

- Günlük toplam 3-4 saat karışık facebook, whatsapp ve internet tarayıcı kullanımı
- Günlük 10-15 SMS
- Oyun oynamıyor eşim.

Cihazı kullanmadım ama tahmini olarak bu kullanım çok yoğun bir kullanım değil. Özellikle oyun oynanmadığından dolayı günü rahat bir şekilde çıkaracağı kanaatindeyim. Bu arada Note FE bence şuan da fiyat/performans konusunda en ideal cihazlardan biri. Cihaz performanslı, kamerası ve tasarımı da çok güzel onun dışında Note model olmasından dolayı Spen'i de bulunuyor. Eğer alırsanız şimdiden hayırlı olsun. Açıkçası ben öneririm.

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Teşekkür ederim.
Bataryasının günü çıkardığını okumuştum.
Fakat yazdığım senaryoda batarya ne kadar gider merak ediyorum.
Eeşim bir önceki telefonundan cok sıkıntı çekti pil yüzünden.
Aynı amanda aldığımız telefonlardan kendisi her gün şarj ettiğinden bataryası benim telefonumdan çok çok erken öldü.

Bu sebepten kullanıcı yorumlarına çok ihtiyacım var.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Aslında günümüz bataryalarını fazla doldurmak sorun değil. O konuda biraz dikkatli olunmalı. Yani uzun pil ömrü için cihazın kapanmaması lazım kapanmadan şarj edilmesi gerekiyor. Tam boşalım zarar veriyor. Mümkünse cihaz pil bitiyor, şarja takın uyarısı geldiğinde takılmalı. Onun yanı sıra Samsung'un cihazlarında çok fazla tasarruf modu var. Günü rahat çıkarır ama bir kullanıcı deneyimi daha çok işinize yarayacaktır. Ben çok fazla yorum yapamıyorum. Ama cihaz güzel.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
1 gün için yeten pil performansı var. Fazlası yok. Arkadaşım kullanıyor , onun deneyiminden bu fikirleri edindim.

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
1 gün için yeten pil performansı var. Fazlası yok. Arkadaşım kullanıyor , onun deneyiminden bu fikirleri edindim.

Teşekkür ederim.
Arkadaşınız wifi ve 4g yi kapalı mı tutuyor?
Kullanım tarzı yazdığım senaryoya yakın mı yoksa daha sık mı kullanır?

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Teşekkür ederim.
Arkadaşınız wifi ve 4g yi kapalı mı tutuyor?
Kullanım tarzı yazdığım senaryoya yakın mı yoksa daha sık mı kullanır?
Aslında Note Fan Edition ile ilgili Youtube üzerinde çok fazla inceleme ve kullanıcı deneyimi videoları var. İsterseniz onları izleyerek pil performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
@uclerb kullanıyodu, böyle etiketleniyo mu bilmiyorum ama siz bi yazın isterseniz.

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Aslında Note Fan Edition ile ilgili Youtube üzerinde çok fazla inceleme ve kullanıcı deneyimi videoları var. İsterseniz onları izleyerek pil performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hepsinin izledim inanaın.
Hep genel cümleler. Günü çıkarır diyorlar. Ekran süresi veriyorlar.

Volkan Manav'ın kanalında bu tarz gerçek pil kullanım testleri var ama Note Fan Edition incelememiş.

---- Mesajlar birleştirildi ----

@uclerb

Merhaba @uclerb hocam;

- Günlük 10-15 SMS
- Oyun oynamıyor eşim.

Son düzenleme:

uclerb

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hepsinin izledim inanaın.
Hep genel cümleler. Günü çıkarır diyorlar. Ekran süresi veriyorlar.

Volkan Manav'ın kanalında bu tarz gerçek pil kullanım testleri var ama Note Fan Edition incelememiş.

---- Mesajlar birleştirildi ----

@uclerb

Merhaba @uclerb hocam;

- Günlük 10-15 SMS
- Oyun oynamıyor eşim.

Merhaba hocam. Bu tarz bir kullanımda 1 ile 1.5 gün arasında kullanabilirsiniz. 1 gün garanti dayanır, ikinci gün ise sizin kullanımınıza bağlı değişir. Ben bütün gün oyun oynamama rağmen 5 saatin altında ekran süresi almıyorum, herhangi bir tasarruf modu da kullanmadan. WIFI ile 6-7 saat civarı ekran süresi veriyor ki çok iyi bir değer bu bana göre.

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Teşekkür ederim hocam.
o zaman 1,5 gün kullanır gibi görünüyor.