Note 8'in Kronik Problemi Bu Mu? 3 Kutuda Aynı Sorun!

Bu konuyu okuyanlar

8note8note8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
servis, bu sorun diyor, fakat merkez asla diyor, iş çarşambadan sonra mahkemede artık, bilirkişi bakacak, bilirkişinin de umarım tanıdıklarından biir bu telefondan almıştır.
--- Gönderi Güncellendi ---
ışığını kıs o zaman...
:), eğer ki sayfayı beyaz değil de siyah seçersem yazıları da siyah yerine beyaz seçersem o zaman ışık azalıyor. Note 8 alacaklara duyurulur:):)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,344
servis, bu sorun diyor, fakat merkez asla diyor, iş çarşambadan sonra mahkemede artık, bilirkişi bakacak, bilirkişinin de umarım tanıdıklarından biir bu telefondan almıştır.
--- Gönderi Güncellendi ---

:), eğer ki sayfayı beyaz değil de siyah seçersem yazıları da siyah yerine beyaz seçersem o zaman ışık azalıyor. Note 8 alacaklara duyurulur:):)

Ben hiçbiri note 8 de böyle bir durumla karşılaşmadım sadece senin cihazda sorun olabilir diye düşünüyorum

Appaloosa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce bende bu olayı ışık sızması zannettim ve benimde canımı sıktı, ancak daha sonra fark ettim ki bu durum yansıma, şöyle izah edeyim:
Ekran tamamen beyaz değil de parça parça beyaz bir ekran açın, telefonu hafif bir şekilde yukarı aşağı döndürerek hereket ettirdiğinizde kenardaki sızma gibi görülen ışıkların hareket ettiğini göreceksiniz yani yukarı döndürünce ışıklar aşağı doğru kayıyor, aşağı döndürünce de yukarı. Egerki sızma olsaydı sızan ışık yer değiştirmezdi. Bu yansıma olduğunu gösteriyor. Fiber optik kabloların ışığı ucuna yansıttığını görmüşsünüzdür aynı mantık ile kıvrımlı ekran ışığı ekran kenarına iletiyor ve dikkat edin telefonun kasası parlak ve ekranın kenarına gelen ışığı yansıtıyor. Zaten ekranı kapattığınızda ışık sızan yerler tepenizde ışık varsa onu da yansıtıyor. Aslında bu durumu önleyebilirlerdi bu yansımayı engellemeleri için kasa ve ekran açısını biraz (çok az) değiştirselerdi yansıma gözümüze gelmez bizi rahatsız etmezdi nitekim bazı telefonlarda bu durumu yaşamayanların yansıma açısının farklı olduğunu düşünüyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada olayı yukarıdaki video da çözen arkadaş, senin cihazında sızma (yansima) yok.
Yalnız paylaştığın video açıkladığım olayı anlatan güzel bir ornek olmuş aynı ekran filminin ışığı kenarına iletmesi gibi ekranın kendisi de bu şekilde ışığı iletiyor ve parlak kasadan yansıma oluyor. Zaten bu durumdan şikayeti olanların bir çoğunun telefonunda ekran filmi yok benim telefonumda olduğu gibi.

Son düzenleme:

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
o sorun değil kronik sorun hiç değil kronik sorun iphone x modelinde bolca var SGN8 camında anti refle madde olmadığından kaynaklı bir durum... shepple botlara kanmayın...

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
o sorun değil kronik sorun hiç değil kronik sorun iphone x modelinde bolca var SGN8 camında anti refle madde olmadığından kaynaklı bir durum... shepple botlara kanmayın...

bende note 8 var iphone x de var ama kronikj bi sorun yok bu durum çoğu modelde var bu kasa açıklığı değil ışık yansıması bu durum telefonun su geçirme özelliğini vs etkilemiyor kasa açık değil yani ayrıca note 8 in şarjı çok çabuk iniyor % 100 söktükten 1 dk sonra tık tık düşmeye başlıyor kurcalar iken

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
bende note 8 var iphone x de var ama kronikj bi sorun yok bu durum çoğu modelde var bu kasa açıklığı değil ışık yansıması bu durum telefonun su geçirme özelliğini vs etkilemiyor kasa açık değil yani ayrıca note 8 in şarjı çok çabuk iniyor % 100 söktükten 1 dk sonra tık tık düşmeye başlıyor kurcalar iken
kullanıp şarjın bitmemesini istemek... komik bir fenomen...

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
kullanıp şarjın bitmemesini istemek... komik bir fenomen...

her iki modeli kullandığım için iphone x ile kıyasladığımda çok çabuk bitiyor iphone x de ise hiç bir veriyi kısıtlamıyorum note 8 de kısıtladığım kadar

ystipi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu sorun benim S8'de telin sağında bi kısım var ve telin üstünde ön kameranın üstünde var. Endişe etmedim değil ve bu yüzden su geçirmesini etkiliyor mu diye su geçirme oluyo mu diye telin yarısını suya soktum su geçirme olmadı.