Note 8

Bu konuyu okuyanlar

kadirberr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba samsung note 8 aldım kamera konusunda sorum olacak bu canlı odak dışında portre modu var mı ve gece modu yokmu uzun pozlama gibi modların arasında göremedim bunları

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
canlı odak dışında portre modu yok. uzun pozlama ise pro modunda kendin ayarlayacaksın. Gece modu görmedim. Otomatik mod zaten güzelce ayarlıyor. Hdr çekersen tadından yenmez. Şunu da hatırlatayım pro mod kullanınca normal jpeg formatında kaydetmiyor. Ham olarak görüntü yüksek kalitede ve fazla mb olarak kayıt ediliyor. Sonradan bilgisayara atıp iyice düzenlemek gerekir. (bence buna değer efsane fotolar ortaya çıkıyor.)
jpeg olarak düzenlemek istersen kalite çok düşer (her telde ve fotograf makinesinde olduğu gibi)

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Samsungun çift kameralı telefonlarında canlı odak zaten portre modu demek diye biliyorum aynı görevi görüyor sadece ismi değişik

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Google Cam kullan portre modunda daha iyi

kadirberr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsungun çift kameralı telefonlarında canlı odak zaten portre modu demek diye biliyorum aynı görevi görüyor sadece ismi değişik
Evet öyle geçiyor ama 2x yakinlastiriyor e bu da görüntü kalitesini düşürüyor azda olsa

---- Mesajlar birleştirildi ----

canlı odak dışında portre modu yok. uzun pozlama ise pro modunda kendin ayarlayacaksın. Gece modu görmedim. Otomatik mod zaten güzelce ayarlıyor. Hdr çekersen tadından yenmez. Şunu da hatırlatayım pro mod kullanınca normal jpeg formatında kaydetmiyor. Ham olarak görüntü yüksek kalitede ve fazla mb olarak kayıt ediliyor. Sonradan bilgisayara atıp iyice düzenlemek gerekir. (bence buna değer efsane fotolar ortaya çıkıyor.)
jpeg olarak düzenlemek istersen kalite çok düşer (her telde ve fotograf makinesinde olduğu gibi)
Pro mod ayarlarına çok hakim değilim o yüzden birde ön kamerada da yok heralde portre modu değil mi

Son düzenleme:

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Pro mod ayarlarına çok hakim değilim o yüzden birde ön kamerada da yok heralde portre modu değil mi
aynen ön kamerada yok. belki yazılımsal olarak yapan program vardır (ben bulamadım) ama donanımsal olarak zaten tek kamera

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Evet biraz yakınlaştırıyor canlı odak veya portre modunda iphone cihazlarda da yakınlaştırıyor yapacak birşey yok ona