Note 8 sarj cihazinda nem algilandi hatasi

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Mrb arkadaslar.oncelikle tum musluman alemimin bayrami mubarek olsun.bugun telefonum sarjda iken uzerine su sicradi ve resimdeki msj cikmaya basladi.ve bu msj bir turlu gitmiyor.tabi o esnada telefonu sarjdan cektim.bu hatanin sebebi nedir.telefonun su gecirmezlik ozelligi yokmuydu yoksa normal bir durum mu ?henuz tekrar telefonu sarja takip denemedim

Ekli dosyalar

• 20180617_162833.jpg
    20180617_162833.jpg
    65.2 KB · Görüntüleme: 505

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Hayırlı Bayramlar. :)
Usb Typce portuna kaçan su tam olarak kurumazsa telefon şarj olurken arızalanmaya başlar hatta pil bile şişip patlayabilir. O porta su sıçrayalı ne kadar zaman geçti?
O portu saç kurutma makinesi ile kurutmayı falan denedin mi?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Normal bir durum, şu geçirmez olması şarj soketinde kısadevre olmayacağı anlamına gelmez, hem telefon kısmını hem adaptör kablo uç kısmının kuruması şart.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Hayırlı Bayramlar. :)
Usb Typce portuna kaçan su tam olarak kurumazsa telefon şarj olurken arızalanmaya başlar hatta pil bile şişip patlayabilir. O porta su sıçrayalı ne kadar zaman geçti?
O portu saç kurutma makinesi ile kurutmayı falan denedin mi?
usb typce telefonun şarj girişine takılıyken su içersine kaçmaz diye düşünüyorum.adaptörün üzerine su sıçramadı
tam evden çıkacağım zaman olay gerçekleştiği için saç kurutma makinesi falan aklıma gelmedi.bir süre o mesaj telefonda kaldı.zaten mesajda kuruması zaman alır şeklinde mesaj çıkmıştı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Normal bir durum, şu geçirmez olması şarj soketinde kısadevre olmayacağı anlamına gelmez, hem telefon kısmını hem adaptör kablo uç kısmının kuruması şart.
tam olarak nem nerede algılandı onu anlamadım.telefonun şarj girişine sıçrayan su dan dolayı mı yoksa usb typece portuna sıçrayan sudan dolayı mı böyle mesaj çıktı.eğer usbden dolayısıyla olduysa telefonda o mesajın kalması tuhaf gibi

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Eğer halada aynı uyarıyı veriyorsa servise batırın derim. Her ihtimale karşı.

KorayKaplan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Tabiri caizse emcükle ağzını daya suyu içine çek olmazsa kurutma makinesi