Note 8 Orjinal Stylus S Pen Kalem Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar note 8 telefonumun spen kalemi kırıldı yenisini almak istiyorum.servise sordum 150 tl olduğunu söylediler.internette orjinal olduğunu belirtip yarı fiyatına satanlar var.orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim.orjinal olmayan kalemler telefonaNote 8 herhangi bir zarar verir mi?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
arkadaşlar note 8 telefonumun spen kalemi kırıldı yenisini almak istiyorum.servise sordum 150 tl olduğunu söylediler.internette orjinal olduğunu belirtip yarı fiyatına satanlar var.orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim.orjinal olmayan kalemler telefonaNote 8 herhangi bir zarar verir mi?
cihaza zarar vermez. sadece bazı özellikleri kullanamazsınız.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
mesela ne gibi özelliklerini ?
Basım hassasiyeti çok daha kötü olur.Ucu belki S-Pen kadar ince olmaz.S-Pen ile gelen çoğu yazılım desteğini kullanamazsınız büyük ihtimalle.Malzeme kalitesi de daha kötü olur.Tabi bunlar orijinal değilse geçerli.

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
bankadan aldığım faiz parasıyla bu tür şeylere harcıyorum.malum inandığım dine göre de haram.bu yüzden pek hayır gelmiyor.bir kere alıştınmı da bırakamıyorsun
Başına gelmeyen kalmadı resmen kendime talihsiz derdim benden beterleri de varmış.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Basım hassasiyeti çok daha kötü olur.Ucu belki S-Pen kadar ince olmaz.S-Pen ile gelen çoğu yazılım desteğini kullanamazsınız büyük ihtimalle.Malzeme kalitesi de daha kötü olur.Tabi bunlar orijinal değilse geçerli.
yani eskisiyle karşılaştırmak gerek.ortadan kırıld.şimdilik bantlayarak kullanıyorum ama pek sağlam durmuyor.yerine de girmiyor

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Ele alıp kullanmadan anlamak çok zor.Siz en iyisi orijinalini alın.
yani aldıktan sonra önce denemek istiyorum.o yüzden nasıl anlarım diye soruyorum.şuanlık kalemi sadece not almak ve klavyeden yazı yazmak için kullanıyorum.servisteki fiyatı pahalı geldi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Satıcı puanı yüksek birinden alırsan orjinal getirir yamuk olmaz.
Hepsi buradanım orjinalini kendisi satmasını bekleyebilirsin

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
yani aldıktan sonra önce denemek istiyorum.o yüzden nasıl anlarım diye soruyorum.şuanlık kalemi sadece not almak ve klavyeden yazı yazmak için kullanıyorum.servisteki fiyatı pahalı geldi
Elinize alıp kullanırken orijinal kalemin hassasiyeti ve kalitesini anlarsınız hemen.Ekran üzerindeki yazma kabiliyeti asla orijinaller gibi olmaz buna dikkat etmelisiniz.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Elinize alıp kullanırken orijinal kalemin hassasiyeti ve kalitesini anlarsınız hemen.Ekran üzerindeki yazma kabiliyeti asla orijinaller gibi olmaz buna dikkat etmelisiniz.
yazma kabiliyeti derken ne demek istediğinizi anlayamadım

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
n11 de yarı fiyatına satılıyor lakin satın alan olmadığından pek güvenemiyorum
hepsiburada da satıcı göremedim
--- Gönderi Güncellendi ---
Satıcı puanı yüksek birinden alırsan orjinal getirir yamuk olmaz.
Hepsi buradanım orjinalini kendisi satmasını bekleyebilirsin
telefonu da bu şekilde n11 den almıştım.note 8 spen satıcılarının kalem hakkında yorumlarını göremedim

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
n11 de yarı fiyatına satılıyor lakin satın alan olmadığından pek güvenemiyorum
hepsiburada da satıcı göremedim

telefonu da bu şekilde n11 den almıştım.note 8 spen satıcılarının kalem hakkında yorumlarını göremedim
İsterseniz alın deneyin memnun kalmazsanız geri iade edersiniz o gün içinde.Fakat ben olsam yine de gider servisten orijinalini alırdım.Tercih sizin.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
İsterseniz alın deneyin memnun kalmazsanız geri iade edersiniz o gün içinde.Fakat ben olsam yine de gider servisten orijinalini alırdım.Tercih sizin.
bu şekilde yapmayı düşünüyorum.umarım orjinal olup olmadığını anlarım
note 8 telefonu bana şimdiden pahalıya maloldu.daha geçenlerde 100 tl ekran koruyucuya verdim.işe de yaramadı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
bu şekilde yapmayı düşünüyorum.umarım orjinal olup olmadığını anlarım
note 8 telefonu bana şimdiden pahalıya maloldu.daha geçenlerde 100 tl ekran koruyucuya verdim.işe de yaramadı
Kavisli ekranların dezavantajı işte illa gidip denemeniz gerek ekran koruyucuları.Orijinal olduğunu anlarsınız bence hem orijinal S-Pen sizde duruyor zaten kolayca karşılaştırma yapılır.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Kavisli ekranların dezavantajı işte illa gidip denemeniz gerek ekran koruyucuları.Orijinal olduğunu anlarsınız bence hem orijinal S-Pen sizde duruyor zaten kolayca karşılaştırma yapılır.
burada buff marka iyidir şeklinde yorumlar yapılmıştı.bu yüzden denemek istedim.orjinal üründür.lakin ben takmasını beceremeyince yandan kalkmalar ve belirgin çizik şeklinde izler kaldı.birkaç kez kaldırıp yapıştırmaya çalıştım sanırım bundan dolayı oldu.galiba bu şekilde koruyucuz kullanmaya devam edeceğim

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
burada buff marka iyidir şeklinde yorumlar yapılmıştı.bu yüzden denemek istedim.orjinal üründür.lakin ben takmasını beceremeyince yandan kalkmalar ve belirgin çizik şeklinde izler kaldı.birkaç kez kaldırıp yapıştırmaya çalıştım sanırım bundan dolayı oldu.galiba bu şekilde koruyucuz kullanmaya devam edeceğim
Bu Samsungun kendi kapaklı kılıfları vardı ama biraz pahalı ben onları çok beğenmiştim.Note 8 veya S8 alsam o kılıftan alırdım hem ekran koruyucu kullanmaya da gerek kalmıyor.Ben Htc One A9 kullanıyorum dot view kılıfları var çok güzel bu zamana kadar hep bunla kullandım ekran koruyucu da hiç takmadım buna rağmen 0 çizik var telefonda.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Bu Samsungun kendi kapaklı kılıfları vardı ama biraz pahalı ben onları çok beğenmiştim.Note 8 veya S8 alsam o kılıftan alırdım hem ekran koruyucu kullanmaya da gerek kalmıyor.Ben Htc One A9 kullanıyorum dot view kılıfları var çok güzel bu zamana kadar hep bunla kullandım ekran koruyucu da hiç takmadım buna rağmen 0 çizik var telefonda.
Kılıf görüntüyü bozuyor ondan kullanmıyorum
Htc de de kalem var mı?kalem hakkında bu kadar bilgiyi nerden biliyorsunuz?
Bu forumda Kalemi kullanırken yeni birsey farkettim.seceneklere dokunmadan uzerinse mause gibi el işaretçi cikiyor .yanı ekranın üzerine dokunmadan seçeneği nasıl seçiyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Kılıf görüntüyü bozuyor ondan kullanmıyorum
Htc de de kalem var mı?kalem hakkında bu kadar bilgiyi nerden biliyorsunuz?
Bu forumda Kalemi kullanırken yeni birsey farkettim.seceneklere dokunmadan uzerinse mause gibi el işaretçi cikiyor .yanı ekranın üzerine dokunmadan seçeneği nasıl seçiyor.
Htc de kalem yok ama daha önce S-Pen kullandım.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Htc de kalem yok ama daha önce S-Pen kullandım.
birşey sormak istiyorum.telefonumu fabrika ayarlarına sıfırladım.ama s pen işaretçisi kayboldu.daha göremiyorum.önceden kalemi çıkartınca direk belirirdi.şimdi kalem takılı olmadığı için göremiyorum.bu işaretçiyi geri nasıl getirebilirim
diğer arkadaşlarda bu sorunun cevabını biliyorlarsa cevaplamalarını bekliyorum
Telefonu açıp kapatınca sorun çözüldü

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar bugün n11 den spen kalemi aldım.eskisiyle karşılaştırdım.yeni kalemin ucu kullanırken hissiyatı biraz sert gibi geliyor bana.ucu bastırınca ileri geri oynuyor.ayrıca kalemin üzerindeki samsung yazısı daha parlak gözüküyor.bana pek orjinal değil gibi geldi.sizin düşünceniz nedir ?kullanmaya devam edeyim mi yoksa iademi edeyim