Note 8 kullanan var mı? (Note 8 vs iPhone X)

Hangisi en iyisi sizce

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

frknrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zamanında s8 ile iphone x arasında kalmıştım ve iPhone'u seçmiştim ama şimdi note 8 çıkınca iş biraz sıkıntıya düştü aklım note 8 de takılı kaldı. Hem ekran hemde 50 dolar bile olsa iphone dan daha ucuz ve yanında vr set de hediye veriliyor (yurt dışından getirtilecek). Üstelik yeni başlamış olsam da çizime başlamış birisiyim ve sizce note 8 de rahatça çizim yapabilir miyim? Ve en korkutuğum nokta ise samsung telefonların 1-2 yıl içerisinde çok yavaşlamaları. iki kere samsung telefon kullandım ve ikisinde de yaşadım. Yeni experience arayüzünde touchwizdeki gibi kasma veya donma fark ettiniz mi?

1)Note 8'i Samsung Sote'da denedim ve ekranın kıvrımlı kenarlarına dokunduğumda çok zor algıladığını fark etmiştim böyle bir sorun var mı gerçekten?
2)İki telefon da köşeden köşeye ekranı yaptı ancak uygulamalar optimize etmek zorunda kalıyorlar. İzlediğim videolara bakılırsa apple uygulamaları çok daha hızlı optimize etmiş, yani note 8 de uygulamalardaki siyah şerit sıkıntısı (yukarı ve aşşağıda) hala fazlaca karşımıza çıkıyor mu?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Note 8 de oldukça harika bir telefondur bir telefona göre oldukça muazzam çizimler yapabilirsiniz galaxy note 8 serisi 3 yıl boyunca ağır performans kaybı yaşamazsınız sizi rahat bir şekilde 4 yıl boyunca bütün ihtiyaçlarınızı karşılar Note 8 de Edge ekran hassasiyeti oldukça iyidir Teknosa Mağzalarında Note 8 i deneyimleyebilirsiniz kemarası oldukça güzel bir çok erişim kolaylığı var eğer İphone 8 almayı falan düşünüyorsanız oldukça masraf yapmanız gerekir bunun hızlı şarjı kablosu falan ayrı satılıyor İos ta güvenlik konusunda çok iyide değil Android den fazla yeni ios işletim sistemi çok iyi değil telefonun bünyesi kaldırmayınca telefon yavaşlıyor sd kart yok 3mm kulaklık girişi yok

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Aslında buraya destan yazardım Note 8'in daha iyi olduğunu kanıtlamak için.. Note 8 candır :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bana kalırsa Note 8.Yapılabilecek bir sürü şey var telefonda kullanım alanı çok fazla.Kutu içeriği de çok iyi.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Bana kalırsa Note 8.Yapılabilecek bir sürü şey var telefonda kullanım alanı çok fazla.Kutu içeriği de çok iyi.
Elinde 400 milyar yakın parasıyla en fazla bütçeli şirket neden 10. Yılına özel hazırladığı kazık fiyattaki telefonuna hızlı şarj koymuyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Elinde 400 milyar yakın parasıyla en fazla bütçeli şirket neden 10. Yılına özel hazırladığı kazık fiyattaki telefonuna hızlı şarj koymuyor.
Para parayı çekermiş.Gidip onu ayriyeten satıp bir de oradan kâr etmek amaç.2017 model MacBook modellerine bir tane USB 3.0 koymadı millet sırf bunun ne kadar paralar döktü.

Arif Akkoyu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
1 haftaya kadar note8 kullanıyodum sattım, nedenmi 1. şarjı az gidiyor 2. si arama yaparken ederken 2 kere kastı dondu ve kapandı açamadım 15 dk sonra açıldı. 3. sü ise parmak izi çok uzak kalıyor parmağa. (iris tarayıcı kullanmıorum her seferinde kafamamı kaldırcam telefonu)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Şuan 830 milyar dolar hocam bütçesi yaklaşık olarak seneye 1 trilyon dolar hedefliyolar :) ağabeyim s8 plus aldı telefon gerçekten çok güzel ekranı muazzam tabi note 8 daha iyidir kullanmadım bilmiyorum

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
İOS mu Android mi önce buna karar ver Android dersen Note 8 tabii ki.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İphone x te sorunlar baş göstermeye başladı bu sene fazla mesai yapacak apple çalışanları hoş note 8 de de ışık sızması söz konusu insanlar ne alacağını şaşırdı bu yıl :)

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
İphone x te sorunlar baş göstermeye başladı bu sene fazla mesai yapacak apple çalışanları hoş note 8 de de ışık sızması söz konusu insanlar ne alacağını şaşırdı bu yıl :)
Isik sizmasi diye bisey yok note 8 lerde kivrimli ekran ile kasanin birlestigi yerin yansimasi ekrandaki isik kivrimin uc noktasina yansiyor ve millette bunu isik sizmasi olarak cihazi kotuluyor. On numara bir cihaz alip kullanabilene.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bir ara x önde desemmi diye düşündüm ama batarya testini bi inceledim ıphone x çuvallamış 6000 tl verip adam gibi kullanamamak kadar işkence olamaz telefona bakıp duracaksan x mantıklı kullanacaksan note 8 !

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Isik sizmasi diye bisey yok note 8 lerde kivrimli ekran ile kasanin birlestigi yerin yansimasi ekrandaki isik kivrimin uc noktasina yansiyor ve millette bunu isik sizmasi olarak cihazi kotuluyor. On numara bir cihaz alip kullanabilene.
Note 8 kullananlar kulübünde ki kullanıcıların söyledikleri bu yönde daha dün 1 aydır kullanan arkadaş yazdı bakabilirsin kötülemek falan yok burda yani

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Kesinlikle Note 8 derim ben, İphone X o parayı haketmiyor bana sorarsan. (Hiç bir telefon haketmez tabiki ama en makul olanı düşünülmeli.)

Yavaşlama konusundan başlamak gerekirse bence bu konuda Samsung'tansa Apple daha tereddütte bırakmalı artık, daha geçen senenin telefonu olan İphone 7'ler bile IOS 11 ile mafoldu. Ne Android eskisi kadar sorunlu ne de IOS tamamen sorunsuz diyebiliriz artık. Experience arayüzü gerçekten mükemmel olmuş bana sorarsan, gerçi zaten Touchwiz'in son sürümleri de gayet stabildi ama bu daha iyi olmuş. Kaldı ki 4500-6000 TL vererek aldığın telefonlar genelde uzun süre götürebilecek telefonlar artık. Emin ol İphone'ların bu konuda pek bir avantajı kalmadı.

Şu söyleyip durdukları ışık sızması muhabbetine de bence pek inanma çünkü ben dahil çoğu kişi uzun zamandır onun sızma değil yansıma olduğunu söylüyoruz ama ne yazık ki telefona mana bulmak isteyenler bir şeyi tutturdu mu bırakmıyorlar.
Samsung'un bu konuda gayet anlaşılır bir açıklaması mevcut.
Edge ekranlı cihazların tamamında bu yansıma var ve bu bir sorun değil.

İphone X dediğimiz telefonsa ekstra pek birşey sunmayıp hatta bazı eksikleri olup buna rağmen gereksiz pahalı olan bir telefon. Yarın öbür gün yazılım güncellemelerini bile parayla yayınlamaya başlarlarsa şaşırmam. Şarj aleti bile ayrı para.

Bir de eğer çizim yapmaktan bahsediyorsan bence Note serisi zaten tek seçenek olur. Ara sıra Pen.up'ta Note sahibi insanların çizdiği resimlere denk geliyorum gerçekten inanılmaz şeyler var. Bu da istenildiğinde Note kalemiyle neler yapılabildiğini gösteriyor. Alışman mutlaka zaman alabilir ama zamanla çok iyi çizimler yapabilirsin bence Note 8 ile.

Kısacası o kadar parayı eksikli bir mala vermek bence pek mantıklı değil onun yerine hem donanım hem de yazılım konusunda dop dolu bir cihaz almak daha mantıklı olacaktık üstelik biraz daha ucuza.

frknrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle Note 8 derim ben, İphone X o parayı haketmiyor bana sorarsan. (Hiç bir telefon haketmez tabiki ama en makul olanı düşünülmeli.)

Yavaşlama konusundan başlamak gerekirse bence bu konuda Samsung'tansa Apple daha tereddütte bırakmalı artık, daha geçen senenin telefonu olan İphone 7'ler bile IOS 11 ile mafoldu. Ne Android eskisi kadar sorunlu ne de IOS tamamen sorunsuz diyebiliriz artık. Experience arayüzü gerçekten mükemmel olmuş bana sorarsan, gerçi zaten Touchwiz'in son sürümleri de gayet stabildi ama bu daha iyi olmuş. Kaldı ki 4500-6000 TL vererek aldığın telefonlar genelde uzun süre götürebilecek telefonlar artık. Emin ol İphone'ların bu konuda pek bir avantajı kalmadı.

Şu söyleyip durdukları ışık sızması muhabbetine de bence pek inanma çünkü ben dahil çoğu kişi uzun zamandır onun sızma değil yansıma olduğunu söylüyoruz ama ne yazık ki telefona mana bulmak isteyenler bir şeyi tutturdu mu bırakmıyorlar.
Samsung'un bu konuda gayet anlaşılır bir açıklaması mevcut.
Edge ekranlı cihazların tamamında bu yansıma var ve bu bir sorun değil.

İphone X dediğimiz telefonsa ekstra pek birşey sunmayıp hatta bazı eksikleri olup buna rağmen gereksiz pahalı olan bir telefon. Yarın öbür gün yazılım güncellemelerini bile parayla yayınlamaya başlarlarsa şaşırmam. Şarj aleti bile ayrı para.

Bir de eğer çizim yapmaktan bahsediyorsan bence Note serisi zaten tek seçenek olur. Ara sıra Pen.up'ta Note sahibi insanların çizdiği resimlere denk geliyorum gerçekten inanılmaz şeyler var. Bu da istenildiğinde Note kalemiyle neler yapılabildiğini gösteriyor. Alışman mutlaka zaman alabilir ama zamanla çok iyi çizimler yapabilirsin bence Note 8 ile.

Kısacası o kadar parayı eksikli bir mala vermek bence pek mantıklı değil onun yerine hem donanım hem de yazılım konusunda dop dolu bir cihaz almak daha mantıklı olacaktık üstelik biraz daha ucuza.
Çok teşekkür ederim :):)