Note 5 hala alınırmı ?

Bu konuyu okuyanlar

ISPARTA_1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar note 5 almayı düşünüyorum ama kafamda bazı tereddütler var .
1.si telefon 2 yılı aşkın bir süredir piyasada ve telefonu uzun süre kullanmak istiyorum kulanımımın 2. 3. Yıllarında bunun yarattığı donma kasma dönemin uygulamalarını açmada zorlanma vs yaşarmıyım?

2.si telefonun donanımına ve büyüklüğüne göre batarya küçük kalıyor sanki yani batarya sorun olurmu?

3.sü 32gb ve sd kart yok hafıza sorun olurmu

4.sü ve son olarak 2 yıllık olmasına rağmen nerdeyse çoğu 2017 telefon ile aynı fiyat ve 2015 in donanımıyla donanmış bu tel 2700 lirama değermi? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır değmez. Hepsi buradadan 2900e S7 Edge al . Mavi renklisi 3000 lira onu da düşünebilirrsin . Yine cihazı ortaya çıkaran gümüş de 3000 TL siyah edge ekranları gizliyor diyorlar.

S7 Edge işlemci tarafında üstün. Batarya tarafında da yine daha tasarruflu işlemci daha büyük batarya daha küçük ekran ile yine daha iyi.
Düşük ışık koşullarında kamera performansıda ciddi anlamda daha iyi. Netleme bakımından da S7 Edge , Note 5e göre üstün.
Suya dayanıklılık ve sd kart avantajlarıda var S7 Edgenin

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Şahsi fikrim o fiyata alınmaz suya dayanıklılık , sd kart , batarya , güncelleme gibi geride kaldığı yönler var s7 edge alın onun yerine

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
S7 edge daha iyi olur uzun kullanım açısından

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
O fiyatlara alınmaz bu sene son güncellemeyi de alır, batarya ve yükseltilemeyen hafıza en büyük sıkıntısı ama ille de spen lazımsa Note 7R yi bekle umarim gelir.
S7 edge bence de daha alinasi diyeceğim biraz daha zorlarsan S8 sıkarsan S8 + da alabilirsin bu böyle gider. :)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
1.si telefon 2 yılı aşkın bir süredir piyasada ve telefonu uzun süre kullanmak istiyorum kulanımımın 2. 3. Yıllarında bunun yarattığı donma kasma dönemin uygulamalarını açmada zorlanma vs yaşarmıyım?

2.si telefonun donanımına ve büyüklüğüne göre batarya küçük kalıyor sanki yani batarya sorun olurmu?

4.sü ve son olarak 2 yıllık olmasına rağmen nerdeyse çoğu 2017 telefon ile aynı fiyat ve 2015 in donanımıyla donanmış bu tel 2700 lirama değermi? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Note 5 artık alınmaz,S7 Edge'ye bak derim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mate 9 a güvenemiyorum markanın eski telefonlarının aşırı dandikliği ön yargı yaratıyo önermenizin sebebi nedir?
İyi birşeyler yaptılar o cihazda. Eskiye bakarak karar vermeyin. Fakat S7 Edge karşısında suya dayanıklık ve düşük ışık performansında zayıflık dezavantajları var.
S7 Edge tavsiye ediyorum ben Mate 9 yerine.

ISPARTA_1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır değmez. Hepsi buradadan 2900e S7 Edge al . Mavi renklisi 3000 lira onu da düşünebilirrsin . Yine cihazı ortaya çıkaran gümüş de 3000 TL siyah edge ekranları gizliyor diyorlar.

S7 Edge işlemci tarafında üstün. Batarya tarafında da yine daha tasarruflu işlemci daha büyük batarya daha küçük ekran ile yine daha iyi.
Düşük ışık koşullarında kamera performansıda ciddi anlamda daha iyi. Netleme bakımından da S7 Edge , Note 5e göre üstün.
Suya dayanıklılık ve sd kart avantajlarıda var S7 Edgenin
tel i direk bayiden almaktan yanayım ve edge 3500 gibi bütçemi çok aşan bi yerde çok zorlasam 3000 e s7 olur. s7 yi s7 edge yerine almak konusunda fikriniz nedir ? Ve internetten telefon almak konusunda fikriniz nedir?
--- Gönderi Güncellendi ---
UOTE="root61, post: 4258702, member: 482548"]O fiyatlara alınmaz bu sene son güncellemeyi de alır, batarya ve yükseltilemeyen hafıza en büyük sıkıntısı ama ille de spen lazımsa Note 7R yi bekle umarim gelir.
S7 edge bence de daha alinasi diyeceğim biraz daha zorlarsan S8 sıkarsan S8 + da alabilirsin bu böyle gider. :)[/QUOTE]
Teşekkürler

M

Murat Burç

SDN Okuru
tel i direk bayiden almaktan yanayım ve edge 3500 gibi bütçemi çok aşan bi yerde çok zorlasam 3000 e s7 olur. s7 yi s7 edge yerine almak konusunda fikriniz nedir ? Ve internetten telefon almak konusunda fikriniz nedir?
İnternetten telefon alınmasını tavsiye ederim. Ben S7 kullanıcısyım fakat internette 3000e hem de mavi gümüş gibi güzel renkleri bulunabiliyorken 3500e mağazadan S7 edge almam.
Ben S7yi geçen yaz samsung mağazasından 2550 tlye aldım. Bana indirim yaptılar. Edgeyide 3000e veriyorlardı. O zamanlar S7 2800 edge 3300dü zincir mağazalarda. Bir samsung mağazasıan gidin indirim yapın 3000e felan alabilirim deyin. Olmazsa internetten alın. Şayet internetten alacaksınız. Sorun çıkma ihtimaline karşıda kutuyu video çekerek açarsanız da kendinizi garantiye almış olursunuz. Aslında mağazadan alsanız bile kutuyu açarken videoya çekin ki bir sorun olursa hakkınızı ararsınız. Hatta mümkünse mağazada bile açarsınız.

ISPARTA_1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternetten telefon alınmasını tavsiye ederim. Ben S7 kullanıcısyım fakat internette 3000e hem de mavi gümüş gibi güzel renkleri bulunabiliyorken 3500e mağazadan S7 edge almam.
Ben S7yi geçen yaz samsung mağazasından 2550 tlye aldım. Bana indirim yaptılar. Edgeyide 3000e veriyorlardı. O zamanlar S7 2800 edge 3300dü zincir mağazalarda. Bir samsung mağazasıan gidin indirim yapın 3000e felan alabilirim deyin. Olmazsa internetten alın. Şayet internetten alacaksınız. Sorun çıkma ihtimaline karşıda kutuyu video çekerek açarsanız da kendinizi garantiye almış olursunuz. Aslında mağazadan alsanız bile kutuyu açarken videoya çekin ki bir sorun olursa hakkınızı ararsınız. Hatta mümkünse mağazada bile açarsınız.
Teşekkürler

Reaksiyon puanı
16,118
hediye gelse kabul ederim note5 siyah var değil mi? ey Samsung Note5 için tşekkürler zaten GT-S5360 Samsung var...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu saatten sonra o telefona 2000TL üzeri vermek bence yanlış. Şuan alınmaz.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
s7 edge'nin uzun kullanımı olduğu falan yok.. O cihazında seneye ömrü tükenecek. note 5 daha iyisi üretilene kadar zamanında en iyisiydi. note 7 s7 s8 çıktı diye fütursuzca bir köşeye atılması çok mu normal? Seneye de s9 çıkar s7 geçti artık dersiniz.. ;)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Samsung note 5 cok istisna durunlar disinda artik alinmaz. Note 5 yerine kssinlikle ve kesinlikle samsung s7 ailesinden bir model tercih etmelisiniz. S7 ailesi benzer fiyattan satilip daha her konuda daha iyi ozellikler sunmaktadir.

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
s7 edge'nin uzun kullanımı olduğu falan yok.. O cihazında seneye ömrü tükenecek. note 5 daha iyisi üretilene kadar zamanında en iyisiydi. note 7 s7 s8 çıktı diye fütursuzca bir köşeye atılması çok mu normal? Seneye de s9 çıkar s7 geçti artık dersiniz.. ;)
s7 android 8 i de alacak dolayısıyla en az 2 sene götürecek bir cihaz. Seneye android 8 i de verip cihazın fişini çekecek samsung tabiri caizse. Bu yüzden seneye alınmaz o telefon ama şu an alındığında 2 sene rahat götürecek bir cihaz. Note 5 ise samsungun güncelleme takviminden çıkardığı diğer bir deyişle öldürdüğü bir cihaz o yüzden uzun kullanım için tavsiye etmiyorum. Ha android 8 çıksın 9 çıksın ben 7 de kalırım ya da daha alalı bir sene olan telefonuma root atarım samsung un verdiği guncellemelere kalmam diyorsanız bir şey diyemem ama şu anda uzun bir süre gidecek bir cihaz değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güncelleme alan cihaz uzun ömürlüdür diye bir kaide yok . Şimdi Note 4 alsan seni 2- 2.5 sene idare eder . S7 Edge de seneye alınsa bile 3-4 sene götürecek bir cihaz güncelleme bitince cihaz bitmiyor kaldı ki Note 4 hala güvenlik güncellemesi alıyor . İos vari tavırlarla güncelleme bitti öldü deyip durmayın.

Güncelleme alacak aptal cihazları alınca bi b.k olmayacak eski amiral gemileri ''güncelleme almayacak eski amiral ''gemileri bile kamera donanım olarak orta segmentlerden üstün
Note 4 un A7 17den benchmarklarda yer yer grafik birimi olarak üstün olduğu bir komik bir durumdan bahsediyoruz. Seneye güncelleme almayacak S7 edgeyi güncelleme alacak orta segmente tercih ederim .

Son düzenleyen moderatör:

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Güncelleme alan cihaz uzun ömürlüdür diye bir kaide yok . Şimdi Note 4 alsan seni 2- 2.5 sene idare eder . S7 Edge de seneye alınsa bile 3-4 sene götürecek bir cihaz güncelleme bitince cihaz bitmiyor kaldı ki Note 4 hala güvenlik güncellemesi alıyor . İos vari tavırlarla güncelleme bitti öldü deyip durmayın.
Tercih meselesidir ben 3000 tl ye yakın telefon verip firmanın fişini çektiği bir telefon almam asla önermem de. Hatta hiçbir fiyat bandında önermem. Tamam note 4 de çok güzel telefondu note 5 de öyle ama telefon alacaksın yeni telefon alacaksın ama eski yazılımlarda kalmış olacak bana çok saçma geliyor zaten dedim root atarım veya android sürümünün eski olması benim için sorun değil diyenlerin alabileceği bir telefon

Samizel Destan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
2 Senedir Note 5 kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım şu an. Nougat güncellemesi ile telefon daha akıcı oldu zaten. S-Pen seven biriysen Note serisi al derim. Ama Note 7R gelirse uygun fiyatlı olacak diyorlar onu almanı öneririm ama gelmezsede Note 5'i gönül rahatlığı ile alabilirsin.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
2 Senedir Note 5 kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım şu an. Nougat güncellemesi ile telefon daha akıcı oldu zaten. S-Pen seven biriysen Note serisi al derim. Ama Note 7R gelirse uygun fiyatlı olacak diyorlar onu almanı öneririm ama gelmezsede Note 5'i gönül rahatlığı ile alabilirsin.
note 7r gelmeyecek Türkiye'de refurbished ürünler satışı yasak

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
telefonu kullanıyorsan alma bataryası kotu baska telefon b ak o fıyatlara.

ÖzTürK-_-3458

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S7 edge iyi bakarsan güzel cihaz kılıf ve ekran koruyucu ile koruman lazım yoksa cihaz düşerse baya masraf çıkarabilir.