Note 5 Batarya Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Her zaman şarj ettiğim kablo ve şarj aleti ile şimdi şarj etmeye çalıştığımda tam şarj için 5 saat yazıyor. Önceden 1 saat 50 dakikada filan full oluyordu hatta daha bugün gündüz vakti de şarj ettim fakat aynı şarj aleti olmasına rağmen, şu anda 5 saat diyor. Telefonu açıp kapamayı denedim, kaparken şarjım %17'ydi, açtığımda %12'ye düştü. Tekrar denedim açıp kapamayı, bu sefer bir şey olmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Şarj cihazını başka bir hızlı şarj özelliği olmayan telefona taktığın zaman bazen sapıtıp bu özelliğini yitirebiliyor. Bu yüzden normal hızda şarj etmeye çalışıyor. Note 5 için galiba kronik olan şey yada diğer telefonlarda da vardır bilmiyorum ama telefon açık ve kapalıyken şarj yüzdeleri uyumsuz oluyor. %100 doluyken kapat telefon %89-%90 gösterecektir. Ben eskisini başka telefonda kullanıyorum artık. Note 5 için yeni bir tane satın aldım. Dertten böyle kurtardım kendimi.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Şarj cihazını başka bir hızlı şarj özelliği olmayan telefona taktığın zaman bazen sapıtıp bu özelliğini yitirebiliyor. Bu yüzden normal hızda şarj etmeye çalışıyor. Note 5 için galiba kronik olan şey yada diğer telefonlarda da vardır bilmiyorum ama telefon açık ve kapalıyken şarj yüzdeleri uyumsuz oluyor. %100 doluyken kapat telefon %89-%90 gösterecektir. Ben eskisini başka telefonda kullanıyorum artık. Note 5 için yeni bir tane satın aldım. Dertten böyle kurtardım kendimi.
Şarj cihazını sadece kendi telefonum için kullanıyorum fakat perşembe günü telefonu okulda şarj etmiştim, onun etkisi var mıdır acaba ? Bir de benim hızlı şarj özelliği zaten çalışmıyordu fakat şu anda çok çok yavaş şarj oluyor yani normal hız değil bu. Gece 2'de takmıştım şarja, sabah 10'a kadar %79'a çıkabilmiş. Sen yeniyi orjinal olarak mı aldın ? Varsa linkini atar mısın ?

Son mesajlar