Note 2 mi , Nexus 4 mü ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Note 2 mi Nexus 4 mü ?

• Note 2

Kullanılan: 23 60.5%
  • Nexus 4

Kullanılan: 15 39.5%

• Kullanılan toplam oy
    38
  • Anket kapatılmış .

aschil

Doçent
Telefon alma konusunda ki bu 3. konum.Bir türlü karar veremedim.Siz bu iki telefon arasında kalsaydınız hangisini alırdınız ve neden ?

Benim kararsızlığımın sebebi:
Nexus 4 ün hızlı güncelleme alması ve donanımının istediğim gibi olmas.
Note 2 nin ise kullanıcı deneyiminin yüksek olması ve Nexus 4 ile hemen hemen aynı donanım özelliklerine sahip olması.

Not:Anket bitince bu ikisinden birini alacağım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum bende konu açtım karar verdim vazgeçtim karar verdim vazgeçtim. Bende S4 Note 2 arasında kaldım. Hala kararsızım.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Kardesim fiyat araligin ne acaba ?

Koca Adam

Profesör
iki telefonu da kullanan birisi olarak yeniden alacak olsam note 2 olurdu. Neden? dersen ben başlanfıç olarak büyük ekranlı cihazları seviyorum donanımı da iyi durumda ve çok oyun oynayan arkadaşlar için hafızası fazla sınır koymuyor...
Note 2 artıları;

-Ekran büyüklüğü
-S pen
-Hafıza artırılabilirliği
-Donanımının iyi olması
-samsungun amirallerinden birisi olması
-Nexus 4e göre kamerasının iyi olması

eksileri dersek gerçekten hiç aklıma gelmiyor :) işte burada başka kullanıcılar devreye girer der ki ben büyük ekran sevmiyorum + olan büyük ekran - olur ...

bilgimail

Üyecik
Ben Note 2 kullanıyorum. Ekranının büyük olması okul vb. için avantaj, .doc, .pdf okumak güzel.Şu an 128 GB a kadar hafızası artırılabiliyor (normalde 64 ama 128 GB SD kart alıp SD- MicroSD çeviricisi alıp yada yapıp takınca Note 2 de oluyor daha büyük SD ler için emin değilim.) ancak bana kendi hafızası yetiyor sanırım 10,25 GB'ı kullanıcı kullanabiliyordu. Root edilip 1.9 GHz 'ye kadar overclock olabiliyor ancak telefonun ön üst kısmı çok ısındığı için pek kullanmıyorum. Bazen takılmalar oluyor, bir iPhone gibi değil mesela rehber yaklaşık 1 sn de açılıyor, mesela yolda yürürken aniden telefonu cepten çıkarıp bir uygulamayı (hesap makinesi vb.) kullanmamız gerekiyorsa, böyle durumlarda 3-4 sn beklettiği olmuştu neden bilmiyorum. Hiç beklenmedik zamanlarda yavaşlayabiliyor. Bu yüzden stock Android denemek istedim ancak Note 2 nin CM' un sadece nightly sürümü vardı stabil sürüm yok diye yüklemedim. S Pen için S Note uygulamasının stabillik sorunu var. Yeni not oluştur tuşuna basınca 2 sn bekletiyor. Aniden çok hızlı not almak istediğim için kötü oldu bu. Tabi hızlı not almak için de seçenek sunulmuş ancak bu şekilde sadece 1 sayfa yazılabildiği için yine iyi değil. S Pen ile kapasitif tuşlara basılmıyor (bu eksiklik Note 8 de çözüldü) bu yüzden ek uygulama kullanıp bu tuşları ekrana koyuyorum(Button Savior). Telefonu masaya koyup not almak için telefonun altına kağıt vb. koymak gerekiyor ya da flip cover yoksa telefon sallanıyor not tutarken. Telefon büyük olduğu için bazen cepte rahatsızlık veriyor. Cepte telefondan başka bir şey olmaması gerekiyor yoksa cep şişik görünüyor. Telefonu diğer küçük telefonlar gibi ani manevra ile cepten çıkarmak zor(düşürmeden). Küçük cepli bir pantolonla telefonu tuvalette düşürülme ihtimali yüksek o yüzden cebe sabitlemek gerekiyor. Ağır olduğu için uzun süre tek elde tutulursa bileği ağrıtıyor. Kamerası iyi ancak bazen odaklanma problemi yaşıyorum. Kamerayı tuttuğum nesneyi bulanık gösterebiliyor ekranda üzerine dokunsam bile. Bataryası çıkarılabilir olduğu için şarjı bitince yolda hemen cebimden yedek bataryayı çıkarıp devam edebiliyorum. 1 gün gidiyor. Samsung'dan bataryalı docku aldığım için batarya dockla şarj olurken telefonu rahatlıkla kullanabiliyorum.

Son olarak Note 2 iyi telefon tavsiye ederim. Kullanım amacınıza uyuyorsa, eksileri sizin için problem değilse çok iyi.

Fenomenon

Asistan
nasıl bu 2 telefon arasında kalıyorsunuz :S s3 mü yoksa nexus 4 mü desen daha mantıklı olur yada mesela galaxy mega mı yoksa note 2 mi desen de olabilir ancak bu haliyle 2 telefon tamamen farklı segmentlerin telefonu
note 2 büyük ekranlı bir telefon nexus 4 daha küçük ekranlı bir telefon yani bu 2 seçenek arasında ekran büyük olsun dersen note 2, ama 4.7 yeter dersen nexus 4

DumDumaq

Dekan
1000 tane karşılaştırma videoları vr izlememişin beleşten 0 bilgi almaya çalışıyosun sen 3310 bile alamassın

aschil

Doçent
1000 tane karşılaştırma videoları vr izlememişin beleşten 0 bilgi almaya çalışıyosun sen 3310 bile alamassın
Evet izlemedim.Şebeke internetinden girince istesemde izleyemiyorum.Burası forum yeri herkes fikrini beyan eder,ama kimse kimseye sataşmaz bilmem anlatabildim mi ?
nasıl bu 2 telefon arasında kalıyorsunuz :S s3 mü yoksa nexus 4 mü desen daha mantıklı olur yada mesela galaxy mega mı yoksa note 2 mi desen de olabilir ancak bu haliyle 2 telefon tamamen farklı segmentlerin telefonunote 2 büyük ekranlı bir telefon nexus 4 daha küçük ekranlı bir telefon yani bu 2 seçenek arasında ekran büyük olsun dersen note 2, ama 4.7 yeter dersen nexus 4
Hocam telefon sadece ekran boyutuna göre alınmıyor ki.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Lg optimus g düşünmez misin? Ya da xperia sp

/xo/

Ready to Rock! °°°
Note 2 den saşma derim. Yazmayacagim şu var, bu var diye çünkü mobildeyim. Ikisi arasinda tabiki note 2 ama telefon almak için biraz bekle derim.

aschil

Doçent
Note 2 den saşma derim. Yazmayacagim şu var, bu var diye çünkü mobildeyim. Ikisi arasinda tabiki note 2 ama telefon almak için biraz bekle derim.
Note 3 için mi beklemem gerekiyor ? Hocam Note 3 çıksa bile Note 2 fiaytında abartılı bir düşüş olacağını zannetmiyorum ben.Tabi beklemekten kastınızı yanlış anlamadıysam.

4x4

Üyecik
Şubattan beri Note 2 kullanıyorum. Note 2 diyorum güzellik.

kpln04

Profesör
nasıl bu 2 telefon arasında kalıyorsunuz :S s3 mü yoksa nexus 4 mü desen daha mantıklı olur yada mesela galaxy mega mı yoksa note 2 mi desen de olabilir ancak bu haliyle 2 telefon tamamen farklı segmentlerin telefonu
note 2 büyük ekranlı bir telefon nexus 4 daha küçük ekranlı bir telefon yani bu 2 seçenek arasında ekran büyük olsun dersen note 2, ama 4.7 yeter dersen nexus 4
valla nedense bende bu ikisi arasında kaldım fiyat/performans oranlarının yüksek olmasından dolayı olabilir galiba

/xo/

Ready to Rock! °°°
Note 3 için mi beklemem gerekiyor ? Hocam Note 3 çıksa bile Note 2 fiaytında abartılı bir düşüş olacağını zannetmiyorum ben.Tabi beklemekten kastınızı yanlış anlamadıysam.
Ben telefon alınacaksa hep en iyi özellikleri, donanımı, yazılımı baz alırım. Note 2 şu anda pek de iyi değil göözümde. Kamerası 13mp ve daha yukarısı, S800 işlemcili, en az 2.2 ghz olan, 1080p ve büyük bir cihaz tercih etmini öneririm. Note2 falan gözümde geçiş telefonları benim.

Fenomenon

Asistan
Ben telefon alınacaksa hep en iyi özellikleri, donanımı, yazılımı baz alırım. Note 2 şu anda pek de iyi değil göözümde. Kamerası 13mp ve daha yukarısı, S800 işlemcili, en az 2.2 ghz olan, 1080p ve büyük bir cihaz tercih etmini öneririm. Note2 falan gözümde geçiş telefonları benim.
adam ne sormuş sen ne cevap veriyosun. ayrıca s800 işlemci çok mu iyi, 6 ay sonra "çöp"

/xo/

Ready to Rock! °°°
adam ne sormuş sen ne cevap veriyosun. ayrıca s800 işlemci çok mu iyi, 6 ay sonra "çöp"
Arkadaşa Note 2 yi önerdim ama tavsiye olarak da beklemesini söyledim. S800 gerçekten çok iyi bir işlemci. En az 1 sene lider kalır piyadada. Laf sokmak için yazıyorsun.

stat counter