Nokia'nın Şişen Pil Sorunu...

Bu konuyu okuyanlar

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Yanlış okumadınız... Nokia'nın N73'lerde de kullandığı piller şişip genişleyebiliyor...

bp-6m_300x300.jpg

Bir Nokia cep telefonunuz varsa, bir gün durup dururken bataryasının bulunduğu bölümün kapağının artık kapanmadığına şahit olabilirsiniz. Bu kulağa inanılmaz gibi gelen durum, Nokia'nın da resmi olarak kullanıcılarını uyardığı bir sorun. Son birkaç hafta içerisinde BP-6M model cep telefonu bataryasına sahip kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine firmanın yaptığı açıklama, bunun bilinen bir sorun olduğu ve endişe edecek bir şey olmadığı yönünde.

Pek çok kullanıcı bataryaların şişerek cep telefonu kapaklarının kapanmasını engelleyen bu durum karşısında paniğe kapılsalar da Nokia herkese sakin olmasını öneriyor. Firma bu durumda kullanıcıların tek yapmaları gereken şeyin, en yakın yetkili servise giderek, şişmiş pili ücretsiz olarak yeni bir batarya ile değiştirmeleri olduğunu söylüyor. Bunun Lithium-Ion pillerde olağan bir durum olduğunu söyleyen yetkililer, durumun herhangi bir sağlık sorunu veya tehlikeye yol açmayacağı konusunun da altını özellikle çiziyorlar...

Kaynak

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
benim 3250 de sorun vardı 6 ay kadar önce serviste ücretsiz değiştirdiler ben başka bir arıza için gitmiştim şaşırdım