Nokia NGage'i Kırıp N95'e Kurdular

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


mila12

Dekan
Onursal Üye
Katılım
5 Kas 2007
Mesajlar
9,525
Puanları
48
Bir zamanlar oldukça tutan Nokia NGage cep telefonları sonradan rafa kalkmıştı. Nokia bir atakla NGage'i yazılım platformu olarak geri döndürdü ve N81 modeline uyguladı.NGage yüklü gelen N81 dışında kalan Nokia modelleri şimdilik kapsam dışında tutuluyordu. Dahi yazılım uzmanları bu NGage paketinde yer alan bazı kısımları silerek paketin N81 dışındaki Symbian modellerine de kurulmasını sağlamışlar. Jaspp.net sitesinde görev alan [email protected] takma adlı kullanıcı gerekli olan yazılımı bu adreste dağıtıma sunmuş. N serisinde yer alan yeni modellere bu yazılımı kurduktan sonra NGage keyfini sürmek mümkün oluyor. Nokia N95 ile yapılan denemelerde olumlu sonuçlar alınmış.

Kaynak


 
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
17,590
Puanları
63
ben bi ara n gage oyunlarını emulatör ile 6630 da oynuyodum performansı ngage ile aynıydı zaten emulatör de setup u sadece symbian a cevirip makinaya kuruyodu.

Çok kasmaya gerek yok ngage emulator diye aratın google da symbianlar için yazılımı bulup oyunları oynayabilirsiniz...
 

Antediluvian

Asistan
Katılım
17 Ağu 2007
Mesajlar
470
Puanları
16
Konum
İSTANBUL
N81 Falan hikaye arkadaşlar N95 8gb cok sağlam bir cihaz bide bu sıralar.. iphone cok ilgimi cekiyor.. adamlar sayfa cevirir gibi.. kristal ekranda kategoriden kategoriye geciyor.. Wifi de en büyük artıları tabi..Oyun oynayarak vakit gecirmek için.. daha renkli bi cihaz kullanmak isteyen olursa.. Ngage makul bir telefon.
 
Üst
stat counter