Nokia, Microsoft'un sistemini kullanacak.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Jerusalem

Profesör
Katılım
21 Haz 2007
Mesajlar
2,197
Puanları
0

Microsoft'un yazılımlarında kullandığı kopya koruma sistemi bundan sonra Nokia'nın mobil ürünleri için de kullanılacak. Kablosuz eğlence araçlarındaki müzik ve videolarda yer alacak olan sistem, mobil cihazlar arası ve bilgisayarla yapılacak paylaşımlarda kullanıcıların içeriği korunan bölümleri paylaşabilmesine olanak sağlayacak.

Anlaşmaya göre Nokia, PlayReady adı verilen DRM teknolojisinin linsansını alarak cep telefonu platformunda yaygın olarak kullanılan kendi S60 yazılımına dahil edecek.

Daha önce 2005 yılında Windows Media Player'ın Nokia telefonlara yerleştirilmesi üzerine iki şirket yine bir anlaşma imzalamıştı. PlayReady teknolojisini barındıran ürünlerin ise 2008'de piyasaya çıkması bekleniyor.

Anlaşma çerçevesinde iki şirket kullanıcıların mobil cihazlar üzerinden dijital içeriğe daha rahat ulaşabilmeleri adına çalışmalarda da bulunacaklar.

Perde arkasında konuşulanlar ise Nokia'nın yakın zamanda açılması beklenen internetteki müzik ve mobil içeriğe yönelik sitesi üzerine çalışmalarda bulunduğu yönünde. Yeni sitenin Apple'ın iTunes hizmetine rakip olacağından söz ediliyor.

..ChipOnline 'den bi' derleme daha. [size=7pt]Hatta düpedüz hacılama :* [/size]
 

alperveli

Profesör
Katılım
25 Ara 2006
Mesajlar
1,140
Puanları
0
nasılsa cep telefonlarını artık bilgisayar gibi oldu normaldir teknolojinin önü kesilmez güzel olmuş
 

byfelidae

Asistan
Katılım
24 Kas 2005
Mesajlar
232
Puanları
0
Nokia'ın E serisi ve bazı N serisi modellerinde DRM'ye benzer bir koruma zaten bulunmakta. :) Bildirdiğin için Teşşekürler...
 
Üst
stat counter