Nokia, etkinlikte 8 MP kameralı telefonunu mu duyuracak

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Artık nefeslerin tutulduğu Mobil Dünya Kongresi'ne 3 günden daha az bir zaman kaldı. Ancak söylentilerin ve çeşitli iddiaların ardı arkası kesilmiyor.
Bu seferki söylentiye göre Finlandiya'nın telefon devi Nokia, 8 MP kameralı cep telefonuyla karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony Ericsson, C905 modeliyle 8 MP'e geçiş yapmıştı. Kısa bir süre sonra Samsung i8510 INNOV8'i; LG Mobile ise KC910 Renoir'i tanıtmıştı. Pek çok yeniliğe öncülük eden Nokia, beklenmedik şekilde sessizliğini korudu.
Nokia Blog sitesinde bugün bir fotoğraf örneği yayınlandı. Fotoğrafın EXIF bilgilerine baktığımızda cihaz ismi Nokia, objektif Carl Zeiss ve çözünürlük 3274x2448 piksel olarak görünüyor. EXIF bilgilerini değiştiren yazılımların varlığı düşünülürse heyecanlanmak için henüz erken olabilir. Yaşanacak gelişmeleri ilgiyle bekliyor; her zamanki gibi iddiaların doğru çıkmasını diliyoruz.
Fotoğrafın orjinali için tıklayın

Kaynak

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Nokia pazar payını daha fazla kaybetmek istemiyorsa beklentilere bir şekilde cevap vermeli...

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bunu başarabilmesi için yine eşek kadar telefon yapması gerekecek, çünkü marka nokia

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar bu haber başka forumlara dün düşmüştü nokia firmasından açıklama gelmiş 8 mp telefon piyasaya sürmeyeceklerini ve artık kamera yerine ağ bağlantılarına öncelik vereceklerini açıklamış

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Teknoloji artık midemi bulandırmaya basladı :D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
arkadaşlar bu haber başka forumlara dün düşmüştü nokia firmasından açıklama gelmiş 8 mp telefon piyasaya sürmeyeceklerini ve artık kamera yerine ağ bağlantılarına öncelik vereceklerini açıklamış
yalan mı sölüyoz kardeşim :D

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4

o zaman dogrusunu yapiyorlar !

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
yalan mı sölüyoz kardeşim :D

Yalan şölüyorsunuz demedimki. Nokia bunu yalanlamış ancak herkez yalanlandığını bilmediği için böle konular açılabiliyor doğal olarak bende görünce konu açıldığını bunun yalanlandığından haberi yok kimsenin gördüğüm kadarı ile diye bilgi vermek amacı ile yazdım mesaj.

Ancak bir ekleme yapacam herne kadar Nokia yalanlamışta olsa bu haberin doğru olup olmadığını ilerde görürüz çünkü bu güne kadar bir çok firmanın kimi projesi firmalar tarafından yalanlandıktan bir kaç ay sonra aslında o projelerin doğru olduğu ortaya çıkabiliyor.

Nokia 8 MP telefon yapmış olabilir ancak belli süre sonra çıkarmağı düşünüyolarsa kasıtlı olarak yanıtmaya yönelik olarak bu tür haberleri yalanlıyor olma olasılıklarıda yüksek

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben şahsen çok sevinirim böyle bişey olsa
şimdilik param yok ama sonrası için alırım
çekeceğimiz her fotoğraf için makine taşımak zor geliyor

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
yaw bütün tepkiler bana geldi sanki telefonu ben üretiyorum :D
arkadaşlar dikkat ben sadece haberini müjdeledim

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yaw değil 8mp 80 mp olsa bile bir halt olmaz...
yukardaki örnek resimde de görüldüğü gibi...
Cep telefonu ne kadar kaliteli resim çekerse çeksin bir fotoğraf makinası gibi kalite sunmuyor...
Ben çektiğim bir fotografı kesip biçmek üzerinde oynama yapmak isterim... boyutu büyük ama kalitesi bir şeye benzemeyen fotoğrafları ne yapayım...

zaten telefon ekrarında 1,3 mp ile 8 mp aynı görünecektir...

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
innov8 var bende ve fotoraf kameralarının çektiği fotoraflarla karşılaştırma yaptım sana şu kadarını şölüyorum arkadaşım Fotoraf makinalarının sunduğu kaliteği sunuyor.

Bizzat denedim.