Nokia 5800 XpressMusic Özellikler

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Nokia'nın çoklu ortam canavarı diye andığımız Tube takma isimli 5800 XpressMusic'in tüm teknik özelliklerini sizin için derledik.

Nokia'nın 5800 XpressMusic isimli yeni cep telefonu, Comes With Music hizmetiyle beraber Remix isimli etkinlikle duyuruldu. Ürünün neredeyse eksiksiz olan özellikleri ve dev ekranı, müzik çalma yeteneğiyle birleşince birçok müzik tutkununa hitap eden bir ürün ortaya çıkmış gibi görünüyor. Ayrıntılarında sadece radyo özelliğine rastlayamadığımız 5800 XpressMusic, GPS, kablosuz ağ, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran gibi nitelikleriyle öne çıkıyor. Önce Nokia'nın anlattıklarına kulak verelim; sonrasında ise ürünün tüm teknik ayrıntılarını birer birer sıralayalım.

İzleyin

[SDNTV]2008_10_03_nokia5800_xpressmusic.mp4[/SDNTV]​

Nokia 5800 XpressMusic
Cep telefonu

Boyutlar: 111 x 51,7 x 15,5 mm
Ağırlık: 109 gram
Ekran: 640x360 piksel, 16 milyon renk, 3,2 inç, 16:9 görüntü oranı,ekran tutuş yönü için algılayıcı
Bilgi girişi: Dokunmatik ekran klavyesi, el yazısı tanıma
Ses: Tümleşik stereo hoparlör ve 3,5 mm kulaklık çıkışı.
Kamera: 3,2 megapiksel fotoğraf kaydı, Carl Zeiss optik ve çift LED flaş, 640x480 piksel video kaydı.
Depolama alanı: 81 MB dahili bellek, 8 GB microSD bellek kartı hediye.
Kablosuz bağlantı: Bluetooth 2.0, 802.11b/g, 3G
Yön bulma: A-GPS ve Nokia Maps
İşletim sistemi: Symbian OS 9.4 (S60 5. sürüm)

Bilgi için: Nokia
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şahsen beni tatmin etmedi özellikleri.. Kullanmak için telefona bağlı "pena" ya benzer birşey var.. dokunmatik ekranda yazıyı klavyede onun yardımı ile yazıyor olmak kötü.. Ha bunu güzel bi avataj haline getirmek içinse el yazısı tanıma özelliği koymuşlar ki Ne kadar ne oranda başarılı onuda bilemem.. Extradan pixel olarak ince uzun olmuş yani film izlerken normalden biraz daha tombik izleyeceğiz anlamına geliyor ki zaten telefonu multimedya özellikleri için tercih edicez..

Bütün kabiliyeti bu özellikler ile sınırlıysa kesinlikle düşünmeyeceğim bir telefon.. Ve en kötü yanı symbian işletim sistemi kullanılması (bence)..

Pardus007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özellikleri bakımından iphone'den iyi gibi gözüksede görünüşü açısından iphone kadar albenili değil. 6300 modelinin kasasına benzer bir tasarım kullanılsa bence daha hoş olurdu!

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şahsen beni tatmin etmedi özellikleri.. Kullanmak için telefona bağlı "pena" ya benzer birşey var.. dokunmatik ekranda yazıyı klavyede onun yardımı ile yazıyor olmak kötü.. Ha bunu güzel bi avataj haline getirmek içinse el yazısı tanıma özelliği koymuşlar ki Ne kadar ne oranda başarılı onuda bilemem.. Extradan pixel olarak ince uzun olmuş yani film izlerken normalden biraz daha tombik izleyeceğiz anlamına geliyor ki zaten telefonu multimedya özellikleri için tercih edicez..

Bütün kabiliyeti bu özellikler ile sınırlıysa kesinlikle düşünmeyeceğim bir telefon.. Ve en kötü yanı symbian işletim sistemi kullanılması (bence)..

O "pena" ya benzeyen birşeyi isteğe bağlı olarak minik klavye ile metin girişinde kullanıyorsunuz. Onun haricinde telefon tamamen parmakla kullanmaya uygun tasarlanmış.

Symbian işletim sistemi tabi ki henuz mükemmel olmadı ama yazılım desteği en geniş işletim sistemi denebilir.

ozell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence şu an piyasadaki en iyi dokunmatik ekran zaten bunun çıkmasını bekliyorum bunu alıcam...