Nokia 5300 XpressMusic Hakkında Görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şu anda kullandığım tarihi eserin (Nokia 7650) yarattığı sorunlar nedeniyle telefonumu değiştirmeye karar verdim. Sorunu merak edenler http://tinyurl.com/yta7wj başlığına bir göz atabilir.

Herneyse. Bugün telefonları incelerken çok hoşuma giden bir model oldu. Yıllar sonra ilk defa bir telefonun tipi içime sindi. :)
Nokia 5300 XpressMusic. Detayları http://europe.nokia.com/A4199012 adresinde mevcut. Gri olan tercihim...

Aslında bir iPod sahibi olarak, dijital müzik çalara ciddi bir ihtiyaç duymuyorum ama bu telefonun tipi beni cezbetti. Özellikleri hakkında da bir fikrim yoktu, ta ki eve gelip internette araştırana kadar.
1.3mp kameranın yeterliliğine şüpheliyim.
Menülerin de ne kadar rahat olduğuna emin değilim. Açıp inceleyemedim tam olarak.
Telefonu görmüş, almış/incelemiş arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok sevinirim.
Unutmadan, fiyat olarak da 440ytl dediler.

ferotti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir telefondan neler beklediğini de yazsaydınız. Ben bir Nokia manyağı olarak size cevap yazabilirdim. Ama madem 5300 XpressMusic hakkında nedir nasıldır demişsiniz bildiklerimi paylaşayım.
Öncelikle şunu belirteyim bir Nokia hayranı olarak şunu söylemeliyim ki Nokia kayar kapak konusunda malesef Samsung kadar iyi değil (neden bilmiyorum). Bana Nokia nın kayar kapağı olan benimde kullandığım N91 modelinde olan oldukça güvenlikli kapağı dışında hişç bir kayar kapaklı modeli sağlıklı gelmedi. Zaten N91paslanmaz çelik kasaya sahip.

Neyse bırakalım N91 i de;

Hoş 5300 hakkında pek de fazla bilgiye sahip olmasamda şunu söyleyebilirim;
Kapak üzerindeki yumuşak yapılı tuşlar çok da sağlıklı gelmedi.

Siz yine de iyice inceleme şansını bulabilirseniz kendiniz karar verin derim. Bir de bir telefondan neler beklediğinizi söylerseniz belki yardım olabilirim. MP3 playerım var demişsiniz. Ama yine de Mp3 çalsın ve iyi de fotoğraf çeksin diyorsanız [glow=red,2,300]N73[/glow]derim.

Reaksiyon puanı
0
Benim 7650 de kayar kapaklı ve maalesef dediğin gibi zaman zaman sıkıntı yaratıyor. Tabii bir başka açıdan bakınca da benim bir sinir anında telefonu yere fırlatıp ikiye bölmüş olmama rağmen tekrar birşeştirince tıkır tıkır çalıştığı için bravo dememek de elde değil. :)

Benim de o kapak üzerindeki tuşlarda takıldığım bir nokta var. Zaman içinde aşınıp sıkıntı yaratırlar diye korkuyorum. Sonuçta yumuşak kaplı birşey ve ben bu telefonu sürekli cebimde taşıyacağım. Gerçi o tuşları çok kullanacağımı sanmıyorum (sonuçta telefonla çok fazla müzik dinlemem gibi geliyor) ama görüntü itibariyle çirkinleşebilir.

N73'lere de çok baktım ama tip olarak bu çok daha çekici geldi. :D
Benim için en önemli faktörlerden birisi menünün nasıl göründüğü. Bazı Nokia modellerinde olan şu her aşağı tuşa bastığınızda dev bir ikonla bir bir farklı menüleri gösteren modellerdense bu telefonu almam. :) Anlatabildim mi bilmiyorum ama benim istediğim menü tipi aynı ekranda mesela 3x3 şeklinde 9 ayrı ikon içermeli.

ferotti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu Telefon diye bahsettiğin 5300 ise bilemiyorum fakat N73 ki zaten Symbian işletim sistemine sahiptir elbetteki menüsü normal şartlar altında 3x3 icon tipine sahiptir ve normal sıralı görünüme de dönebilmektedir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Telefon bir mp3 çalar olarak da çok şık görünüyor.

Reaksiyon puanı
0
Ferhan SELÜLOZ dedi ki:
Bu Telefon diye bahsettiğin 5300 ise bilemiyorum fakat N73 ki zaten Symbian işletim sistemine sahiptir elbetteki menüsü normal şartlar altında 3x3 icon tipine sahiptir ve normal sıralı görünüme de dönebilmektedir.

Ben 5300'dan bahediyordum. Umarım dediğin gibi 5300 da Symbian işletim sistemine sahiptir. :)
Ya da bilemiyorum, bütün Nokia'ların işletim sistemi Symbian mı? Maalesef cep telefonları hakkında çok yoğun bilgi sahibi değilim, biraz cahil kalıyorum bu konuda. :D

ferotti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;

Hayır malesef Tüm Nokia modellerinde Symbian yok, geneli Standart bir işletim sistemi kullanıyor.
5300 da standart sanırım.

N73 Symbian elbetteki :)

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence burada expresmusic kısmına takılmayalım onun tek +sı fazladan hafızası olmasıdır yoksa sesinin daha iyi olması veya kaliteli olması manasına gelmez ben 3250 expresmusic kullanıyorum sesi dehşet veriyor sadece 3250 den farkı 1gb hafızası olması oda her yerde bulunabilen bir şey zaten.Ayrıca 5300daki 1.3 mp bence çağımız telefonuna yetmez 2mp bile bize ayak uyduramıyor bence öyle bir telefona para verme...:)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ben bu telefonu begenmıyorum ama zevk meselesı tabı

1.3 mp konuuna gelınce bence 3,2 mplerın normallestıgı gunumuzde hafıf kalıyor

Kalpazan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bende 5200 veya 5300 xpress musıc alacagım fakat fıyat farkını yaratacak ozellıklerı çözmeye çalışıyorum en başta kamera var 5200 da vga camera var pek bırsey beklememek lazım ama yınede goruntu tatmın edıcı fotoğraları bastırmayacaksanız :) 5300 1.3 mgp teknolojisini kullanan bır telefon goruntu 5200 dan bıraz daha iyi ve ekran çözünürlükleri arasında fark var 5200 128*168 5300 240*320 arada fıyat farkı 100 ytl ses kalıtelrı gerçekten mukemmel boşuna xpress musıc serısı olmadıklarını gosterıyorlar kauçuk kaplamaları gerçekten mukemmel gözüküyor bir mp3 çalar görüntüsü veriyor.Müzik severlere biraz parası olanlara 5300 xpress musıc aynı müzik zevkine sahip ve goruntuye daha az onem verecek kısılere ıse 5200 onerıyorum ben 5200 almayı dusunuyorum bu yorumlarıda ordan burdan derledım... :) umarım fikir sahibi olmuşsunuzdur.

5200 ve 5300 ın parçaları çok kolay temın edılemedıgınden kvk garantılerınde tamir süresini sonuna kadar zorlayacak sürelerde kalıyor...

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu aldım. Çok kavgalı gürültülü oldu ama o başka hikaye, ona hiç değinmeyeceğim.
Gerçekten güzel bir telefonmuş, memnun kaldım. Yakın bir zamanda SDN için inceleme yapmayı düşünüyorum.
Bu arada 5200 - 5300 arasında kalan arkadaşlara tavsiyem 5300 alalarıdır. Ben telefonumu aldıktan sonra bir yakınımda 5200 gördüm ve ciddi bir görüntü kalitesi farkı var. Kendi gözünüzle görmeden "benim için farketmez" demeyin bence. Aradaki fiyat farkına değer... :)

CrazYKoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende 6131 var ve alalı 3 ay oldu.Gerçekten şık bi tasarımı var ve ağırda deil.Daha önce (6600) kullandığımdan mıdır bilinmez (6131) bana kendini çok sevdirdi ;D.İleride sorun yaratırmı bilemiyorum ama şu an müthiş memnunum neden derseniz ses acayip yüksek çıkıyor...Ekolayzer ayarları falanda yapınca süper oluyor...Evinde 5+1 falan olanlanlar için bişey diyemem tabiki ;D.Kamera'ya gelince 1.3 mp bana yeterli geliyor ve pc'de de gerçekten şık duruyor.8* zoom yapabiliyor tabikide her 1.3 gibi zoom fazla yaparsanız görüntü bozuluyor olabilir,normalde güzel..Ama 2 sorunum var? 1.si kamera (gece gerçekten kötü çekiyor.Gece modunu açsanızda çok fazla bi değişim olmuyor |) 2. sorunumda video izlerken tam ekran oluyor gerçekten kalitede bozulmuyor ama nokia'nın hiç bir telefonunda rastlamadığım bi sorunum var (video izlerken ileri/geri alma) diye bir fonksiyonu yok...İşletim sistemine gelince jar. olduğundan nette pek düzgün nth. uzantılı temalar,jar. uzantılı oyunlar bulamamıştım,buldusamda tam ekran olmadıklarından dolayı bana (atari) oyunlarını anımsatıyordu :D pek hoşuma gitmemişti,ama sonra arkadaş bi jar. uzantılı oyun ve nth. tema arşivi yapmış.90-100 adet tam ekran süper oyun ve 60-70 adet nth. uzantılı tema arşivini arkadaştan aldıktan sonra telefon hakkındaki görüşlerim değişti:)...Eğer Nokia 6131 model telefonu olan arkadaş varsa ve telefonuna yüklediği oyunlar ve temalardan sıkıldıysa yada memnun değil ise yardımcı olabilirim...YARDIMCI OLABİLDİMSE NE MUTLU BANA...
(((Umarım MSN Adresi Vermek Yasak Değildir)))

''MSN ADRESİM : [email protected]''

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
CrazYKoR dedi ki:
Arkadaşlar bende 6131 var ve alalı 3 ay oldu.Gerçekten şık bi tasarımı var ve ağırda deil.Daha önce (6600) kullandığımdan mıdır bilinmez (6131) bana kendini çok sevdirdi ;D.İleride sorun yaratırmı bilemiyorum ama şu an müthiş memnunum neden derseniz ses acayip yüksek çıkıyor...Ekolayzer ayarları falanda yapınca süper oluyor...Evinde 5+1 falan olanlanlar için bişey diyemem tabiki ;D.Kamera'ya gelince 1.3 mp bana yeterli geliyor ve pc'de de gerçekten şık duruyor.8* zoom yapabiliyor tabikide her 1.3 gibi zoom fazla yaparsanız görüntü bozuluyor olabilir,normalde güzel..Ama 2 sorunum var? 1.si kamera (gece gerçekten kötü çekiyor.Gece modunu açsanızda çok fazla bi değişim olmuyor |) 2. sorunumda video izlerken tam ekran oluyor gerçekten kalitede bozulmuyor ama nokia'nın hiç bir telefonunda rastlamadığım bi sorunum var (video izlerken ileri/geri alma) diye bir fonksiyonu yok...İşletim sistemine gelince jar. olduğundan nette pek düzgün nth. uzantılı temalar,jar. uzantılı oyunlar bulamamıştım,buldusamda tam ekran olmadıklarından dolayı bana (atari) oyunlarını anımsatıyordu :D pek hoşuma gitmemişti,ama sonra arkadaş bi jar. uzantılı oyun ve nth. tema arşivi yapmış.90-100 adet tam ekran süper oyun ve 60-70 adet nth. uzantılı tema arşivini arkadaştan aldıktan sonra telefon hakkındaki görüşlerim değişti:)...Eğer Nokia 6131 model telefonu olan arkadaş varsa ve telefonuna yüklediği oyunlar ve temalardan sıkıldıysa yada memnun değil ise yardımcı olabilirim...YARDIMCI OLABİLDİMSE NE MUTLU BANA...
(((Umarım MSN Adresi Vermek Yasak Değildir)))

''MSN ADRESİM : [email protected]''
.jar java değil mi

CrazYKoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşım aynen öyle ama 6131 işletim sistemi ( sadece 6131 e özel değil tabikide) sadece oyunlar jar. oluyo örneğin diğer içerikler: temasının uzantısı (nth.) oluyor

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ses kalitesi çok güzel gerçekten ama tlfu hiiçç beyenmedim fason yapmış nokia hele dış yüzeyi hemen soyuluyor sinir bozucu |)

CrazYKoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim evet haklısın dış yüzeyi çizikler ve benim sayemde oluşan hasarlar oldu ama şu şekilde halletmeyi düşünüyorum 30 ytl verip siyah yeni bir kapak taktırmak (tabiki orj.olması şartı ile) ;D

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BEnim arkadaşımda kullanıyo aldığı 2-3 hafta sonra hoparlöründe sorun çıktıı ve artık herşeyi cızırtılı cızırtılı çalmayaa başladı..Ama bu elektronik ürün istersen en kalitelisi olsun bir yerde sorun çıkmayacak diye kimse garantii veremezz...Hayırlısı olsun arkadaşımm

CrazYKoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Arkadaşım ama o sorun çözülebilir sanırsam...Maaliyeti hakkında bir bilgim yok ama ortalama en fazla 40-50 ytl e patlar...zaten patlamışta :D.Elektronik alet bunlar kardeşim napacaksın hassas oluyolar.

04061997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla ben ilkte 5300ile 5200 içinde düşünüyordum yindede ben 5300ı tercih ettim şuy anda kullanıyorum çok memnunum adam bana siyah kapak verdi ben ilkte istemedim fakat 30 ytl diyince sonra alırım dedim idre edim diye ama iyiki siyah almışım diyorumm yere düşsede hiç bir şey olmuyo zaten olmazdı fakat en azından 2-3 çizlime hasar görürdü yani kapaktan memnunum telefoncu adam demeseydi mavi-beyaz kapak alacaktımm