Node.js Hakkında Lütfen Yardım :/

Bu konuyu okuyanlar

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Flash ile node.js local server ına bağlanıyorum server a data gönderebiliyorum ama serverdan data göndereceğimde sadece son bağlanan client e data gönderiliyor yani çok kullanıcılı bi uygulama yapamıyorum farklı bir kodmu kullanmalıyım? Kod bu:
Kod:
var net = require('net');var mySocket;

var server = net.createServer(function(socket) {
    mySocket = socket;

mySocket.on("data", onData);
});

function onData(d)
{

console.log("From Flash = " + d);
    mySocket.write(d, 'utf8');

}

server.listen(9001, "127.0.0.1");

Socket.io kullanmak istemiyorum çünkü flash ile uyumsuz

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu konu shiftdelete de açılıyor ve 8 saatte 32 görüntülenme neden sadece telefon sorma konularıyla dolu bu forum? :/

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bu konu shiftdelete de açılıyor ve 8 saatte 32 görüntülenme neden sadece telefon sorma konularıyla dolu bu forum? :/

Kalite bariz bi şekilde düştü o yüzden. 1-2 yıl önce böyle değildi, çoluk cocuk dolunca haliyle o telefon mu bu telefon mu konularının çok olması normal.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Socket.io nun flash ile uyumsuz olduğuna emin misiniz ? Sadece websocket değil bir çok transfer tipini destekliyor socket.io çünkü.

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Socket.io nun flash ile uyumsuz olduğuna emin misiniz ? Sadece websocket değil bir çok transfer tipini destekliyor socket.io çünkü.

Nasıl olacağınıda yazsanız ben sadece html chat örnekleri gördüm flash o örneklerde verdikleri şekilde veri aktaramıyor anladığım kadarıyla. Şu socket.io bi html içinmi yapıldı yahu buda saçma geliyor :/ node.js deki write olayını flash alabiliyor ama işte sadece son bağlanana veri göndermesi ilginç :S

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Nasıl olacağınıda yazsanız ben sadece html chat örnekleri gördüm flash o örneklerde verdikleri şekilde veri aktaramıyor anladığım kadarıyla. Şu socket.io bi html içinmi yapıldı yahu buda saçma geliyor :/ node.js deki write olayını flash alabiliyor ama işte sadece son bağlanana veri göndermesi ilginç :S

Mesela şurda

http://stackoverflow.com/questions/10050497/flashsocket-on-socketio-and-nodejs-not-working

İlk olarak flashsocket kullanması tetiklenmiş,sizde bu şekilde yapmalısınız diye düşünüyorum.

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Mesela şurda

http://stackoverflow.com/questions/10050497/flashsocket-on-socketio-and-nodejs-not-working

İlk olarak flashsocket kullanması tetiklenmiş,sizde bu şekilde yapmalısınız diye düşünüyorum.

https://github.com/simb/FlashSocket.IO
Buda flash a yüklenecek library ama Building başlığına bakarsanız takla attıklarını görürsünüz library yi flash a yükleyip kod kısmında gereken şeyleri import ederkende bulunamadı diyor çok sinir bozucu. Onun dışında ben bu tüm clientlere veri gönderme işlemi için illa socket.io mu kullanmalıyım? Node.js ye bu özelliği (eğer yoksa) ekleyen başka bir eklenti yokmu?

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
https://github.com/simb/FlashSocket.IO
Buda flash a yüklenecek library ama Building başlığına bakarsanız takla attıklarını görürsünüz library yi flash a yükleyip kod kısmında gereken şeyleri import ederkende bulunamadı diyor çok sinir bozucu. Onun dışında ben bu tüm clientlere veri gönderme işlemi için illa socket.io mu kullanmalıyım? Node.js ye bu özelliği (eğer yoksa) ekleyen başka bir eklenti yokmu?

İnternette biraz araştırdım,hep socket.io ile anlatılmış.Socket.io dan başka onun türevi eklentiler var ama onlarla başınız daha çok ağrır bir süre uğraşmak zorunda kalmıştım gerçekten gerideler socket.io dan.Githubda yer alıyorsa o kod bir şekilde import edilir ben flash bilmediğimden tahminde bulunamıyorum ama elbet bir şekilde yapılır.Stackoverflowda sorabilirsiniz bunu yanıt vereceklerdir import işlemi için.

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Malesef github dilinden anlamıyorum :( Belli bi eğitim gerekiyor oradaki konuları anlamak için :/

Son mesajlar