Nikon D90 alacağım fakat..

Bu konuyu okuyanlar

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar nikon D90 f.makinesi alıcam ve netten alıcam uzun arayışlar sonucu altta verdiğim linkteki satış sitesinde çok uygun fiyata buldum ama gelin görünki gerek siteden gerekse fiyatından ötürü bir korku oluştu içimde sitenin müşteri hizmetleriyle görüştüm düşüncemi söyledim güvenebileceğimi istanbuldaki şubelerine eğer bi tanıdığım kişi varsa gönderip cihazı incelettirip öyle karar verebileceğimi söylediler ama müsait olan tanıdık yok.. kısacası bu site hakkında bilgisi olan alışveriş yapmış olan arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olurlarsa çok memnun olurum :confused1:

http://www.bedavashop.com/Nikon-D90...s10-Hafiza-Karti-UV-Filtre-HEDIYE,PR-365.html

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Böyle sitelerden alışveriş yapmanızı pek tavsiye etmem, paranızı alırlar mal geldi gelecek, gemide uçakta derler sonra bakmışsın piyasada yoklar piyasada çok fazla böyle firma var.

Eğer dükkanları varsa gidip görülüp "sıfır" ürün alınabilir.

Yalnız neden D90 alıyorsun? Çok iyi ama çok eskimiş bir makinedir.
Eğer fotoğrafçılığa yeni adım attıysan aşağı yukarı yarı fiyatına D5100 bile alsan daha iyidir düşüncesindeyim.

Tamam D90 ın imaj kalitesi çok iyidir de D5100 çok daha teknolojik ve kullanıcı dostu.

Ha kişisel tavsiyem Pentax al olur o ayrı konu :D

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni başlıyorum ünv. fotoğraf dersi alıcam fazlasıyla tavsiye edilen bir model olduğu için alıyorum yoksa biraz daha param olsa D70000 alıcaktım.) fiyat bakımından çok değişken bir model bu anlıyamadım bir türlü 2bin300 2bin800 arası her yerde var ne yapıcağımı bilemedim gidip teknosaya parayı bayılacak gibiyim bu işin sonunda. :D

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
yeni başlıyorum ünv. fotoğraf dersi alıcam fazlasıyla tavsiye edilen bir model olduğu için alıyorum yoksa biraz daha param olsa D70000 alıcaktım.) fiyat bakımından çok değişken bir model bu anlıyamadım bir türlü 2bin300 2bin800 arası her yerde var ne yapıcağımı bilemedim gidip teknosaya parayı bayılacak gibiyim bu işin sonunda. :D

Bu firma gittigidiyor üzerinden satış yapıyormuş zaten, hatta link vereyim Nikon D90 18-105 VR KIT & SIFIR KUTUSUNDA

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-d-90-18-105-vr-kit-amp-sifir-kutusunda-64134486 gg üzerinden alırsanız işi sağlama alırsınız... Sıfır Risk politikası var adamların, ürün size ulaştığında kontrol edersiniz, test işlemi bitince içinize sinmişse gg a bi tık ile paranızın satıcıya ulaşması komutunu verebilirsiniz... Yahut ürün sıkıntılı ise, geri gönderirsiniz gg a da durumu bildirirsiniz paranızı iade ederler... ;)

EDIT: Şu bağlantı => Tıklayın firmanın bize ait dediği profil sayfası... 586 işlem gerçekleştirmişler %100 olumlu puan almışlar...

Eğer 18-55 mm kit lens bana başlangıç için yeter diyorsanız, fiyat aşağı yönde epey oynar 1.699 TL ye varmış mesela...

NIKON D 90 KIT & SIFIR KUTUSUNDA

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler şimdi inceledim.) ithalatçı garantisinin işleyiş sistemi nasıl oluyor peki? sanırım esas güvenilmicek konu burası firma ilgili diyorlar ama bu garanti şekli biraz sıkıntılı oluyor diyorlar çoğu zaman ürünün yapılamadığı oluyormuş..

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Teşekkürler şimdi inceledim.) ithalatçı garantisinin işleyiş sistemi nasıl oluyor peki? sanırım esas güvenilmicek konu burası firma ilgili diyorlar ama bu garanti şekli biraz sıkıntılı oluyor diyorlar çoğu zaman ürünün yapılamadığı oluyormuş..

O konu hakkında şöyle yazmışlar

4) Alacağım ürünün Türkiye'deki garanti kapsamı nasıldır?

Tüm ürünlerimiz Sanayi Bakanlığından onaylı 2 yıl süre ile TÜRKİYE garantilidir.
Garanti Belgeniz ve Türkçe Kullanım Kitapçığınızda, Türkiye'nin 7 Bölgesinde bulunan Yetkili Servis istasyonları yazılıdır.

Arkadaşımda okuduğu bölüm sebebiyle bir cihaz aldı, hocalarına danışarak Canon 600D aldı... Nikon cihazların kullanım kolaylığı bakımından sıkıntılı olduğunu söyledi... Nikon kullanan arkadaşıyla muhabbet ettiğimde "Makine iyi fakat doğrudur Canon biraz daha akıcı kullanılıyor" demişti... Gerçi alışmış o Nikon' a çatır çatır kullanıyor, Nikoncu - Canoncu muhabbeti var piyasada her daim, yakında dahil olursunuz o muhabbetlere... :D

EDIT: Ekranın hareket ettirilebilir olması büyük artı diyorlar, bunu da göz ardı etmeyin derim...

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resim iş Öğretmenliği-grafik anasanat

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer işinize video lazım olucaksa d90 yerine d5100 veya canon 600d tercih etmeniz sizin yararınıza olucaktır. Şuan bile d5100 sizin için daha mantıklı bir seçim gibi duruyor. Hayırlı olsun şimdiden. :)

Bölümünüzü radyo-tv falan diye düşündüğümden sorudm.

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O konu hakkında şöyle yazmışlar

4) Alacağım ürünün Türkiye'deki garanti kapsamı nasıldır?

Tüm ürünlerimiz Sanayi Bakanlığından onaylı 2 yıl süre ile TÜRKİYE garantilidir.
Garanti Belgeniz ve Türkçe Kullanım Kitapçığınızda, Türkiye'nin 7 Bölgesinde bulunan Yetkili Servis istasyonları yazılıdır.

evet okudum ama yine aynı konu hakkında bunuda bir yerde okudum..

" Turkiyeye urun ithaletmek icin 7 bolgede servis bayinizin olmasi gerekiyor. Genelde firmalar bolgelerde kucuk tv tamiri yapan yerlerle anlasip oralari gosteriyorlar (Bu firma oyledir demiyorum) ve kanuni olarak getiriyorlar urunu. Grey Market / Gri Market denilen olay bu. Yani urun gercekten garantili. Ancak servise ulasmasi, sorunun cozumu cok zaman aliyor. Bazen cozulemiyebiliyor. vs... " garanti konusunda toshibadan bi darbe yedim bu yaz birde bu firmadan yersem teknolojiye fena küserim .)

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
evet okudum ama yine aynı konu hakkında bunuda bir yerde okudum..

" Turkiyeye urun ithaletmek icin 7 bolgede servis bayinizin olmasi gerekiyor. Genelde firmalar bolgelerde kucuk tv tamiri yapan yerlerle anlasip oralari gosteriyorlar (Bu firma oyledir demiyorum) ve kanuni olarak getiriyorlar urunu. Grey Market / Gri Market denilen olay bu. Yani urun gercekten garantili. Ancak servise ulasmasi, sorunun cozumu cok zaman aliyor. Bazen cozulemiyebiliyor. vs... " garanti konusunda toshibadan bi darbe yedim bu yaz birde bu firmadan yersem teknolojiye fena küserim .)

Arkadaşımda okuduğu bölüm sebebiyle bir cihaz aldı hocalarına danışarak Canon 600D... Nikon cihazların kullanım kolaylığı bakımından sıkıntılı olduğunu söyledi... Nikon kullanan arkadaşıyla muhabbet ettiğimde "Makine iyi fakat doğrudur Canon biraz daha akıcı kullanılıyor" demişti... Gerçi alışmış o Nikon' a çatır çatır kullanıyor, Nikoncu - Canoncu muhabbeti var piyasada her daim, yakında dahil olursunuz o muhabbetlere... :D

EDIT: Ekranın hareket ettirilebilir olması büyük artı diyorlar, bunu da göz ardı etmeyin derim...

...

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üstat gece gece aklıma giriyorsunuz :D d90 d5100 arası kaldım şimdi, okulun açılmasınada az kaldı.. al işte ne yapıcam ben :D

enki_omk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nikon D5100 ü aldım 18-105lik Vrle tavsiye için sağolun.)))

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

ProKameralar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nikon D5100'de çok giden bir makina ama keşke biraz daha verip D90 alsaydın :(