Nijeryalı Dolandırıcılar Beni Denedi, Peki Sonuç :D

Bu konuyu okuyanlar

utkubatin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba arkadaşlar. Sizlere 2 gündür başımdan geçmekte olan dolandırıcı olayını anlatıcam.
Sahibinden.com da laptop ilanı vermiştim 1 hafta önce. Neyse yabancı bir numara whatsapp üzerinden mesaj attı, Adana İncirlik Askeri Üssünde görevli bir USA Askeri olduğunu ve laptopumu almak istediğini söyledi. Fiyatını sordu ve ben de dolar olarak söyledim. Daha sonra Türk lirası olarak sordu ben de 3800 tl olduğunu söyledim. Laptopumu Africa da görevli olan asker kardeşi için aldığını ve PTT Kargo aracılığıyla ona göndermemi istediğini, bunun için de bana 3800 tl + 150 tl kargo ücretini de göndereceğini söyledi. Eh bana da gayet makûl gelince olabileceğini söyledim. Banka hesap bilgilerimi, email adresimi, adımı-soyadımı ve telefon numaramı istedi. Ben de verdim. Ve ona ilk önce parayı yatırmasını ve parayı çekmem dahilinde kargoyu göndereceğimi, aynı zamanda da babamın özel harekat polisi olduğunu bana güvenebileceğini söyledim (gerçekten öyle) o da bana güvendiğini falan söyledi. Daha sonra sabah parayı yatıracağını ve benim de öğlene doğru kargoyu göndermemi söyledi. Bu arada Google a "Nijerya ya nasıl kargo gönderirim?" diye yazdım. Yazmamla birlikte bi baktım herkes Nijerya'lı Dolandırıcılar diye konu açmış forumlarda. Hemen girdim okudum ve hepsi benim yaşadıklarımla benzer neredeyse. Neyse ben hiç bozuntuya vermeden olayı babamla paylaştım daha sonra polis abilerime anlattım ve adamın verdiği adresi, numarasını ve konuşmaları onlarla paylaştım ve bekleyip gerçekten de beni nasıl dolandırıcağını izlemek istedim. Neyse sabah oldu ve bana "paranı gönderdim, fakat bankam bu alışveriş için bir şart koştu ve sana email gelecek dedi. Aynı diğer arkadaşların anlatmış olduğu gibi :) Emailime girdim ve Spam kutuya bir email düşmüş :) BankofAmerica diye bi isimle. Birebir sanki gerçek bankaymış gibi bir e posta atmışlar ki, bilmesem inanıcam yani o derece. E posta çok uzun onu yazamayacağım ama özetle "kargoyu belirtilen adrese gönderdikten sonra Takip numarasını ve kargo bilgilerinin fotoğrafını alıcıya gönderdikten ve bu onaylandıktan sonra, paranız belirttiğiniz hesaba otomatikmen yatacaktır" yazıyor. Eveet buraya kadar saf rolü oynadıktan sonra ona attığım mesajı sizlerle paylaşıyorum;

*I knew from the beginning that I was a cheater. Are you stupid of me? I had a police officer while I was talking to you. And now started an investigation for you and your family. I told you my father was a cop, you idiot! I'm in bed, man. Really eat the shit! Turkish cops and Turkish intelligence units organizing an operation for you Nigerian Cheaters
Changing the phone number is a useless son of a bitch*

Çoğu cümleyi translate yardımıyla yazdım arkadaşlar. Adama bunları yazdım p*zevenk numarasını değiştirdi hemen.

Böyle işte arkadaşlar. Belki bunu paylaşarak ben de bir sevabı vesile olurum, her an sizin başınıza da gelebilir. Sevgiyle kalın :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Geçmiş olsun. İyi ki hemen farkına varmışsınız.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Baştan beri hileci/dolandırıcı olduğumu biliyorum demişsin adama :D
Yine bir Google Translate harikası şu resme bakın :D :D :
Adsız.jpg

Yoksa Google doğru mu çevirdi? Olabilir. Olabilir. :)

utkubatin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Baştan beri hileci/dolandırıcı olduğumu biliyorum demişsin adama :D

Yav ona öyle söyledim kendisini salak gini hissetsin diye :) başından beri olmasa da sonuçta öncesinde öğrendim ve bilmemiş gibi devam ettim :)

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Bak sen saatçi dostlarımızın yaptıklarına :D Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
I'm in bed man yani yataktayım adamım gel zenci fantazisi yapalım demişsin :):)
Başından beri dolandırıcı olduğunu biliyordum yerine I knew you were a cheater olarak kısadan dert anlatılabilirdi ama iyi yazmışın gene.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
*Bir dolandırıcı olduğumu başından beri biliyordum. Beni aptal mısın? Sen konuşurken bir polis memuru vardı. Ve şimdi sizin ve aileniz için bir soruşturma başlattı. Babamın polis olduğunu söylemiştim, seni aptal! Yatak, adamım. Gerçekten b.k ye! Türk polisi ve Türk istihbarat birimleri size Nijeryalı Dolandırıcılar için bir operasyon düzenliyor
Telefon numarasını değiştirerek cehenneme bir evlat*

Gerçekten b.k ye!
Cehenneme bir evlat! :D :D

Geçmiş olsun...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
iyi yapmışsın :D

Özgemii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Sizlere 2 gündür başımdan geçmekte olan dolandırıcı olayını anlatıcam.
Sahibinden.com da laptop ilanı vermiştim 1 hafta önce. Neyse yabancı bir numara whatsapp üzerinden mesaj attı, Adana İncirlik Askeri Üssünde görevli bir USA Askeri olduğunu ve laptopumu almak istediğini söyledi. Fiyatını sordu ve ben de dolar olarak söyledim. Daha sonra Türk lirası olarak sordu ben de 3800 tl olduğunu söyledim. Laptopumu Africa da görevli olan asker kardeşi için aldığını ve PTT Kargo aracılığıyla ona göndermemi istediğini, bunun için de bana 3800 tl + 150 tl kargo ücretini de göndereceğini söyledi. Eh bana da gayet makûl gelince olabileceğini söyledim. Banka hesap bilgilerimi, email adresimi, adımı-soyadımı ve telefon numaramı istedi. Ben de verdim. Ve ona ilk önce parayı yatırmasını ve parayı çekmem dahilinde kargoyu göndereceğimi, aynı zamanda da babamın özel harekat polisi olduğunu bana güvenebileceğini söyledim (gerçekten öyle) o da bana güvendiğini falan söyledi. Daha sonra sabah parayı yatıracağını ve benim de öğlene doğru kargoyu göndermemi söyledi. Bu arada Google a "Nijerya ya nasıl kargo gönderirim?" diye yazdım. Yazmamla birlikte bi baktım herkes Nijerya'lı Dolandırıcılar diye konu açmış forumlarda. Hemen girdim okudum ve hepsi benim yaşadıklarımla benzer neredeyse. Neyse ben hiç bozuntuya vermeden olayı babamla paylaştım daha sonra polis abilerime anlattım ve adamın verdiği adresi, numarasını ve konuşmaları onlarla paylaştım ve bekleyip gerçekten de beni nasıl dolandırıcağını izlemek istedim. Neyse sabah oldu ve bana "paranı gönderdim, fakat bankam bu alışveriş için bir şart koştu ve sana email gelecek dedi. Aynı diğer arkadaşların anlatmış olduğu gibi :) Emailime girdim ve Spam kutuya bir email düşmüş :) BankofAmerica diye bi isimle. Birebir sanki gerçek bankaymış gibi bir e posta atmışlar ki, bilmesem inanıcam yani o derece. E posta çok uzun onu yazamayacağım ama özetle "kargoyu belirtilen adrese gönderdikten sonra Takip numarasını ve kargo bilgilerinin fotoğrafını alıcıya gönderdikten ve bu onaylandıktan sonra, paranız belirttiğiniz hesaba otomatikmen yatacaktır" yazıyor. Eveet buraya kadar saf rolü oynadıktan sonra ona attığım mesajı sizlerle paylaşıyorum;

*I knew from the beginning that I was a cheater. Are you stupid of me? I had a police officer while I was talking to you. And now started an investigation for you and your family. I told you my father was a cop, you idiot! I'm in bed, man. Really eat the shit! Turkish cops and Turkish intelligence units organizing an operation for you Nigerian Cheaters
Changing the phone number is a useless son of a bitch*

Çoğu cümleyi translate yardımıyla yazdım arkadaşlar. Adama bunları yazdım p*zevenk numarasını değiştirdi hemen.

Böyle işte arkadaşlar. Belki bunu paylaşarak ben de bir sevabı vesile olurum, her an sizin başınıza da gelebilir. Sevgiyle kalın :)

Bende dün sahibinden ne kamera ekledim. Hemen 3 kişi yazdı bana. Nijerya da olduğunu kardeşine hediye etmek istediği söyledi. Hep aynı hikayeler. Bende nasıl kargo gönderirim diye araştırma yaparken fark ettim. Dolandırılmak üzere olduğumun.

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Bende dün sahibinden ne kamera ekledim. Hemen 3 kişi yazdı bana. Nijerya da olduğunu kardeşine hediye etmek istediği söyledi. Hep aynı hikayeler. Bende nasıl kargo gönderirim diye araştırma yaparken fark ettim. Dolandırılmak üzere olduğumun.
Bu hala devam ediyorsa arada birilerini düşürüyorlar demek ki:D

racevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar devam ediyorlar. Yeni numara: Amerikalıyım ve İncirlik üssünde çalışıyorum , Cihazı Nijerya da okuyan çocuğuma alacağım. Ben üstten çıkamıyorum cihazı siz gönderir misiniz şeklinde.

Yazıcızade

Asistan
Reaksiyon puanı
82
Aynı şekilde geçen ay banada mesaj attılar. Sahibinden.com üzerinde dizüstü satıyordum. İncirlik üssünde asker olduğunu ve bilgisayarı Nijerya'da üniversitede okuyan kardeşi için alıyorum demişti. Mail gönderdiler falan. :)

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
sahibinden in sahibi yok mu

Ata.46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan benim tabletimi almak için biri ile konuşmaktayım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 35881

Mail adresi
Full isim
Iban
İstiyor

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Yazık yaa Hiç olmazsa biriniz dolandırıcık kitaplarından birini göndersenizde onlarda kendi ülkesinde olanları nasıl dolandırmalarını öğrenirler.

Böyle ülkeden ülkeye kolay oluyor dolandırmak. Ama ülke içinde birisini dolandırmak ustalık ister.
Bazı dolandırıcılar hakkında okumuşum forumlarınızda. Az kalsın o adam hakkında kitap hazırlasınlar hani o kadar yontemli dolandırıcılık yapıyorlarki Türkiyede adam ağzı açık okuyor konuyu :D

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Konuyu hortladı gene dolandırılmayın işinizi garantiye alın paranızı garantiye alın öyle gönderin

huseyinirmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhabalar :) aynı şey 2 saat önce başıma geldi :) Okay I like it, but I am originally from USA, I just got deployed to Adana (incirlik base). I am buying it as a gift for my cousin in Nigeria. So I accept your price of 3000tl+500tl for shipping it to my cousin in Nigeria via MNG cargo. Is that okay? tamam dedim konuştum felan hemen foruma baktım allahtan :) isim felan istedim
Name: Tunde Michael
Address:A67 Old Garage area
City: Osogbo
State: Osun state
Zip code: 23402
Country: Nigeria
Phone: 09056186479

Bozkus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
+234 817 230 3677 dün gece bana yazdi pc icin konu cok yardimci oldu

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ülkede çıkan dolandırılma olayları uluslararası üne kavuşunca bu ülkede keriz çok diyip nijeryalılar da bi nasiplenelim demişler.

AcustiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün Başıma geldi buyrun

Ekli dosyalar

• 445454545454.png
    445454545454.png
    551.3 KB · Görüntüleme: 1,086

amedeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan biri de beni buldu. yarın parayı göndercem diyo bakalım :p ilj postu okurken aynılarını yaşıyorum:)

OmeremO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, foruma yeni üye oldum ve sırf bu konu üzerine üyelik açtım. İki gündür benzer bir durumla karşı karşıyayım. Sahibinden de yayınladığım bir ilana bu dallamalardan biri atladı hemen. Yok ben askerim, nigeria dayım bilmem ne.. Kargoya vermeden önce yaptığım araştırmalarda burayı keşfettim ve dolandırılmaktan son anda kurtuldum. Şahsın bilgilerini aşağıda Paylaşıyorum

Name: NAHEED MUHAMEED

Address:NO 20,OSBC road

City: Osogbo

State: OSUN

Country: Nigeria

Zip Code: 0234

Tel no : +234 701 307 48 85
IMG_20180525_160706.jpg

münir öztürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar an itibari ile benimlede laptop için irtibata geçildi sabahtan beri kargo bakıyorum böle kansız piçler yüzünden
Yarın gerçi para hesabıma geçip çekmeden kargoyu göndermiyicektim ama soğuk bir duş aldım diyebilirim
name:Daniel Rael
address:eek:pposite Adventist
City:Otun
State:Ekiti state
zio code 23402
country nigeria
phone 08077910875
Thats my cousin's address ok
diye mesaj atmıştı
üniversitede okuyan kuzenı ıcın kendısı usten cıkamıyormus yalan aynı yalan
bunu bilişim suçlarına göndersek çara bulabılırlermı acaba gavat bu bılgılendırme
yarın ırtıbat kuruc pp.jpg aklar bakalım

An itibarı ile bilişim suçlarına mesaj yolu ile bilgi tel ve adresler paylaştım halkımız mağdur olmasın gayemiz odur
Forum başlığını açan arkadaşa teşekkür ederim

Son düzenleme:

Ramzn06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba aynisi benimde başıma geldi dün sabah watsapa bı mesaj geldi erken bı saatti +1 li bu numarayı netten baktım Washington numarasaydi neyse sahibindende bı ilanım için yazmış Suriye'de asker olduğunu söyledi kuzeni için hediye alacakmış kargo nijeryaya gidecekmiş herşey yolunda bende çoğu arkadaş gibi sevindim ama sonra nete nijeryaya kargo yazdım yazmam la çıkmam bir oldu hep aynı numara bütün post larda askerim falan sonra adresi ver dedim adresi falan aldım sonra dedim ki ürünümü Türkiye'de satacağım iyi günler hey dostum sorun ne falan dedi bende sana satmiyorum dedim engelledim AMAN ARKADASLAR DİKKAT EDİN!adres bilgileri cogu posta ayni

Altar50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Horttt :D aynısı başıma geldi googleye ''türkiye nijerya kargo ücreti'' yazdım aşşalarda bu post çıktı şerefsiz bana suriyede görev yaptığını söylüyor para yollamadan zaten kargo yapmazdım bu arada sattığım ürün 30.000TL antika bir osmanlı kıyafeti nijeryada kuzeni varmış :D bende heveslendim lan tüh :D motorlara bakıyordum 30 milyarlık :D 2007de başka bir sitede post açılmış bunlar babadan oğula nesil herhalde :D
asker.png

Ramzn06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bı bitmediler zaten bende de antika bı saat var ona yazdı ?