Nihat Hatipoğlu Ahlaksız Sahnelerde Rol Almak Caiz Değildir!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, yöneltilen bir soru üzerine oyunculuk yapmanın dinen bir sakıncası olmadığını belirterek "Ahlak dışı sahnelerde oynamak caiz değildir" dedi.

www.kamugundem.com-Nihat_HatipoYlu_hangi_cemaate_baYlY1.jpg

ATV ekranlarında iftar ve sahur programlarında izleyici ile buluşan Nihat Hatipoğlu'na ilginç sorular yöneltilmeye devam ediyor.

"ATEŞLİ SAHNELER CAİZ DEĞİLDİR"

Son olarak ünlü ilahiyatçıya oyunculuk yapmanın günah olup olmadığı soruldu. Oyunculuk yapmanın dinen herhangi bir sakıncası olmadığını belirten Hatipoğlu, "oyunculuk yapmak günah değildir ancak ahlak dışı, ateşli sahneler caiz değildir" ifadelerini kullandı.

HERKESİN AKLINA 'Fİ' DİZİSİ GELDİ

Hatırlanacağı üzere internet ortamında yayınlanan ve birçok ünlü ismin rol aldığı 'Fİ' dizisi, son dönemlerde ateşli sahneleri ile adından fazlasıyla söz ettiriyor.

Nihat Hatipoğlu Noktayı Koydu: Ateşli Sahnelerde Oynamak Caiz Değildir

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bu soruları niye soruyolar ki? Akıllı bir insan bunun cevabını kendi aklından da bulabilir. Gerçekten anlayamıyorum..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
onu bunu bırakın o sahnelere ne gerek var? filmde mermiler havada uçuşuyor gizli polis koruması gereken kadını ayartıp kadını ayıklarken kötü adamlar üzerlerine geliyor gerçek hayatta olsa farklı sonuçlanır xli lerde farklı ama gerçek hayatta o polis meslekten men edilir hapse de atılır...

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Yıllar önce Cuma hutbesinde bu tarz konular açılmış çoluk çocuğun tv ekranlarındaki bu roller ve kişiler üzerinde duruyordu hoca.

Konuşmasındaki can alıcı nokta "sanatçıyım diyorlar kendilerine, soruyorum kendilerine sanatınız neden ahlaksızlık üzerine kurulu, neden utanç duyuluyor sizlerden, neden sanatınız yüzkızartıcı, sanat dediğiniz avret ve avret yerlerinin ötesine geçmek mi" ...

Şu bir gerçek ki islam ülkesiyiz Elhamdulillah müslümanız, sakın sözlerimden irandaki saçma şeriat kanunlarını dayatıyor diye düşünmeyin fakat yönetim şeklimiz den tutunda cumhuriyetin kuruluşundan bunyana görsel ve yazılı medyada bilinçli bir şekilde ahlaksızlık pohpohlanıyor ve ne yazık ki birçokları bu bataklığı benimsiyor.

Tutup her koyun kendi bacağından asılır yahudi sözünü savunma olarak sunmayın.
O koyun kim olursa olsun etrafına mutlaka zarar verecektir. Bu konuda Behlül Dâne hazretlerinin kıssasını okuyabilirsiniz.

Gelin yanlış bildiğimiz şeyi benimsemekten alıkoyalım kendimizi çünkü bugün bizlerin yanlış bilip sesini çıkarmaması çoluk çocuğumuzun bu bataklığa düşünce elden birşey gelmemesine yol açacaktır.

Ahlaksız programları yarışma dizi film izlemeyelim böylece medya organlarının ahlaksıztan beslenemeyeceğini onlara gösterelim.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Bende dudaktan öpüşmeye falan karşıyım tv'lerde. İzlenmesi için yapıyorlar. Aşkı dudaktan öpüşmekmiş gibi gösteriyorlar. Sağtöremizi bozdular zaten fazlasıyla.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Valla sizin gibi düşünene değerli kardeşlerimizi bulmak zor..

Başka bir yere gitsem 'İslam Barbar! Öpüşme olmadan medeniyet mi olur gibi saçm a sapan şeyler diyorlar. Geri kafalılıkla suçlanıyorum falan felan

Halbuki bilmiyorlar ki asıl cahil ve medeniyetten uzak olan kendileri..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
aslında en modern din İslam gerisi masal barbar diyen kendi barbardır.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Öyle demeyin yav! Dudaktan Öpüşmek bağışıklık sistemini güçlendiriyorMUŞ! Yapılması lazım, yoksa olmaaaz...
:) :D :) :)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Öyle demeyin yav! Dudaktan Öpüşmek bağışıklık sistemini güçlendiriyorMUŞ! Yapılması lazım, yoksa olmaaaz...
:) :D :) :)

Bağışıklığı güçlendirecek bir sürü meyve sebze varken et ve süt ürünleri varken böylesi bir araştırma veya öne sürülmüş saçmalığın ne kadar doğru bir dayatma olduğunu düşünün birde ;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bağışıklığı artırır diye tezek kurutup sigara gibi sarıp için o zaman eşeğin ki uygunmuş...

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Öpüşmek, sağlığa yararlı olabilir veya olmayabilir. İnsanlar bunu niye toplumun önünde yapıyor? Normal şartlar altında zaten sen eşinle istediğini yap sana karışan yok.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Valla AR diye birşey kalmamış bunu şu mübarek Ramazan-ı Şerif ayında çok daha iyi anladım.

Otoban kenarlarında bulunan yeşilliklerde gizli kapaklı çiftleşen, birbirlerine kur yapan insanları gördükçe ben utandım..

Önce kendimize çeki düzen vermeliyiz, sonra zaten dünya düzelir.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
Niye caiz değildir diyor günah tır demıyor bana biri açıklasın bunu çünkü korkuyor

Reaksiyon puanı
30
İş yerine Hollandalı birisi geldi geçen günlerde. Adam yanımızda bir şey yemedi içmedi Ramazan ayı olduğu için. Elin Hollandalısı saygı gösteriyorsa sen de göstereceksin. Bu ülkenin vatandaşı olduğun halde, saygısızlık edip saygı beklemenin ne olduğunu kendi kendine düşün önce.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İş yerine Hollandalı birisi geldi geçen günlerde. Adam yanımızda bir şey yemedi içmedi Ramazan ayı olduğu için. Elin Hollandalısı saygı gösteriyorsa sen de göstereceksin. Bu ülkenin vatandaşı olduğun halde, saygısızlık edip saygı beklemenin ne olduğunu kendi kendine düşün önce.

Valla çok güzel birşey paylaştın helal olsun sağolasın. Bu yazıyı yazman aklıma ramazan ayından önce üç aylarda yaşadığım bir olayı hatırlattı bana.

Ramazan olmadığı için Oruç doğal olarak tutmuyordum. Bir yazılımcı abimiz geldi. 3 aylar olduğu için oruç tutuyormuş. ALLAH seni inandırsın ne çay içebildim ne yemek yiyebildim. Diyorum ya önce kendimizi eğitmeliyiz diye.

-- He şuda bir gerçek. Önceden lokantaların önünden geçerken yemek yiyenleri görmeyelim diye gazete örtülürdü camlarına saygı duyulurdu. Şimdi ise herşey apaçık ortada, sıkıntı yok ALLAH bizi böyle sınıyor ne acıkıyorum nede susuyorum ama azıcık saygı burada gösterilmeli.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Gelde sinirlenme, şimdi sen oruç tutuyorsun diye biz aç kalıcaz yemek yiyemiyicez öylemi ne yani bu zorlama olmuyormu saygı gösterirsin nedir saygı öküz gibi yemezsin gözlerine sokmamaya çalışırsın ama saygı göstericez diye aç kalmak zorlamaya girer k.b

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Gelde sinirlenme, şimdi sen oruç tutuyorsun diye biz aç kalıcaz yemek yiyemiyicez öylemi ne yani bu zorlama olmuyormu saygı gösterirsin nedir saygı öküz gibi yemezsin gözlerine sokmamaya çalışırsın ama saygı göstericez diye aç kalmak zorlamaya girer k.b

Aslında sen bu bahsettiğimizi yapacak bir insansın belliki, senin karşına biraz daha zor insanlar çıkmış hepsi bu. Onların namına senden özür diliyorum hakkını helal et.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Aslında sen bu bahsettiğimizi yapacak bir insansın belliki, senin karşına biraz daha zor insanlar çıkmış hepsi bu. Onların namına senden özür diliyorum hakkını helal et.
Senin özür dilemene gerek yok dostum problemim senle değil bizi rahatça yemek yemekten bile korkutan sözde müslümanlarda

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bu tür sahneler bizim dizilerimizde çok fazla. Gavur Kore'de bu tür sahneler yasak.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Senin özür dilemene gerek yok dostum problemim senle değil bizi rahatça yemek yemekten bile korkutan sözde müslümanlarda

İşte ben bunu anladığım için onların adına özür diledim, Kendimce şahsen ılımlı olmaya çalışıyorum tutmuyordur, inanmıyordur, tutamıyordur. Saygı göstermek gerektiği kanısındayım her zaman.

He şu bir gerçek inanmayana diyecek lafım tabikide yok ama inanan kardeşlerim için üzüldüğünden sebep tutmalarını tavsiye ediyorum napim :)

Neyse Sonunda birbirimizi anladık ben buna sevindim

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Aylık 600.000TL almak caiz mi?

Geçin bu işleri.

Din tüccarlığı hiç caiz değil. Zaten TV diye bir şey kalmadı 2017 yılındayız artık teknoloji gelişti TV'lerin ömrü bitti ve yandaş olmayan kanal yok.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bu adam, aldığı parayı nerde harcar bilemem. Günahı varsa kendisine, hiç değilse doğru bilgi veriyor genellikle.

Ama sorulan sorular gerçekten saçma.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Saydınız mı o kadar parayı?
Adam bence işini çok iyi yapıyor. Anlatımı çok güçlü.
Sorulan sorular evet saçma ama önemli olan anlattıkları bence.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Hocam, ben de anlattıklarını beğeniyorum zaten. Cidden seviyorum kendisini. Paraya laf edemem, nasıl harcadığına da bağlı. İnşAllah doğru kullanıyordur.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Açıkçası orasını burasını açan o paraları kazanıyor ise.. bir din adamının o parayıda benim açımdan kazanmasında sakınca yok. He kendisinide hiç sevmem. Hatta kanalda görünce değiştiriyorum ama dediğim gibi din adamıda o paraları kazanabilir sakıncası yok benim açımdan.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Aynen. Orasını burasını açana 500 bin vereceğimize din hocasına verelim hiç değilse.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kaldı ki kendisi de aldığı parayı yalanlamışt. Ben de inanmıyorum o kadar para aldığına.