Nexus 4 ısınma sorunu yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar dün nexus 4 aldım telefonu 10 15 dk kullanınca ısınmaya başlıyor gittikçede rahatsız ediyor bu durum bunun bir çözümü varmı?

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Malesef ki yok, gelecek olan Android güncellemeler belki sorunu kısmi olarak düzeltebilir.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ısınmayan telefon yok hatta ısınmayan elektronik alet yok olacağını da sanmıyorum bu konuya takılmayın.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
10-15 dk kullanınca ısınması anormal. Telefon rootlu ise işlemci hızını 1.2 ye düşür.

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anladım arkadaşlar bende yazılımsal veya donanımsal bir sorun sanmıştım eğer normal birşeyse yapıcak bişey yok,hiç telefon görüşmesi yapmadım ama uzun süre telefon görüşmesi yamak sıkıntı olucak desenize:crying:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

10-15 dk kullanınca ısınması anormal. Telefon rootlu ise işlemci hızını 1.2 ye düşür.

telefonum rootlu değil yapmayı bilmiyorum aslında yapmayada korkuyorum,10 15 dk kullanıyorum oyunda oynamıyorum ama ısınıyor ya niye böyle oluyor anlamadım

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
anladım arkadaşlar bende yazılımsal veya donanımsal bir sorun sanmıştım eğer normal birşeyse yapıcak bişey yok,hiç telefon görüşmesi yapmadım ama uzun süre telefon görüşmesi yamak sıkıntı olucak desenize:crying:

telefonum rootlu değil yapmayı bilmiyorum aslında yapmayada korkuyorum,10 15 dk kullanıyorum oyunda oynamıyorum ama ısınıyor ya niye böyle oluyor anlamadım

Telefon ısınıyor bu bir gerçek ancak 10-15 dk kullanma ile ısınma yaşamadım hiç. 1.2 GHZ'ye çektim işlemciyi, batarya ve ısınma konusunda değişiklik oldu.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Üzülmenize hiç gerek yok,Nexus 4 diğer telefonlara göre biraz daha ısınıyor olabilir bunun sebebi ise telefonun malzemesinin iletken olmasından dolayı.Mesela beni örnek al;
Android telefonumu Wifi bağlantı merkezi kullanıyordum yani telin internetini modem yapıyordum ve bu günde 8-9 saat aralıksız gidiyordu,telefon o kadar çok ısınıryor du ki üzerine mısır koysan patlamış mısır olur o derece.Ama ben hiç takmıyordum kafaya.
---
Yani normal kullanımca aşırı ısınmaz zaten,ama normal ısınma herkes de olan birşey nereden baksan tüm android kullanıcılarında ısnma vardır.Özellikle işlemciyi çok zorlayınca ısınma katlanarak artar,buna internet kullanımıda dail :)

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefon ısınıyor bu bir gerçek ancak 10-15 dk kullanma ile ısınma yaşamadım hiç. 1.2 GHZ'ye çektim işlemciyi, batarya ve ısınma konusunda değişiklik oldu.

vallahi root yapsammı bilmiyorum ama telefonu cidden 10 dk normal kullanmayla ısınıyor

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
4.3 ü kursana :D
ısınma falan kalmaz bence :D
xda da sızdırmışlar :D

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
S4pro ısınan bir işlemci. Isınma bir sorun yaratmaz çünkü ısınınca frekansı otomatik olarak azalıyor.

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkası cam olduğu için ısıyı daha çok iletmesi normal.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yeni gelen güncelleme acaba gözle görünür büyük değişiklik içericekmi onu çok merak ediyorum.

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yeni gelen güncelleme acaba gözle görünür büyük değişiklik içericekmi onu çok merak ediyorum.
ben sızıntı romu kullandım telefon uçuyor valla 4.3 ün tam hazır halimi bilmiyorum ama çok hızlı olmuş
yani devrim niteliğinde bir yenilik yok ama uçuyor telefon ben iPhone u sollamıştır diye düşünüyorum.

yayınlansın öyle kurmayı düşünüyorum inş kalmaz şu ısınma sorunu:laugh: haftaya resmen yayınlanacakmış galiba:laugh:
yok ısınma yok şarja takılıyken ısınıyor sadece :D
bence bu 4.3 ün üzerine 2 tane daha güncelleme gelecek yine 4.3.1 ve 4.3.2 diye bu durumda key lime pie(5.0) seneye kalabilir :/

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0

yok ısınma yok şarja takılıyken ısınıyor sadece :D
bence bu 4.3 ün üzerine 2 tane daha güncelleme gelecek yine 4.3.1 ve 4.3.2 diye bu durumda key lime pie(5.0) seneye kalabilir :/
zannetmiyorum bu sefer öyle uzayacağını çünkü 5.0'ın da bu sene sonunda ios 7 ile beraber çıkacağı söyleniyor

kemal_le1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.3 güncellemesinde hiç bir değişiklik yok sadece şarjı %10 daha fazla gidiyor ısınma sorunu aynı franko kernel henüz 4.3 geliştirme aşamasındalar kernel yüklenince herşey daha güzel olucak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oparatör interneti açık cebimde telefon kendiliğinden ısınıyor bu durum normal değil bence