Network Marketing Nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Network Marketing pazarlama karması içinde yer alan bir pazarlama yöntemidir. Halk arasında saadet zinciri olarak bilinir ama tam anlamı bu değildir. Network Marketing dediğimiz pazarlama yöntemine satış işlemini gerçekleştiren pazarlamacı kendi geliştirdiği network’ünü kullanarak satış işlemini gerçekleştirir.

Network Marketing ile ürün almak güvenilir mi?

Günümüzde hepimiz bir ürün veya hizmet almadan önce gerek internetten gerekse çevremizden o ürün veya hizmeti deneyimlemiş birinin görüşünü araştırırız. Son dönemde YouTube başta olmak üzere diğer mecralarda da ürün incelemeleri yapan fenomenler bunun en güzel örneğidir. Network marketing de ise size satışı yapacak olan kişi zaten sizin yakınınız vey daha önce iş yaptığınız birisidir ve o kişi size satacağı ürünü daha önce deneyimlemiş birisidir. Ürünü kendisi denemeden o ürünü zaten size anlatamaz birincisi bu ikincisi ise kendi deneyimini size olduğu gibi aktaracağından ve ürünü sizinde deneyimlemenize imkan sunduğundan oldukça güvenlidir.

Netwrok MArketig Yapmak İsteyenler Ne Yapmalı?

Öncelikle network marketing dışardan göründüğü gibi kolay değildir zor da değildir. Bu işi yapacak kişinin öncelikle kendisine güvenmesi ve kendini satış yapamasa bile motive edebiliyor olması lazım. Günümüzde bu işe örnek olarak QNET firmasını gösterebiliriz. Firma 2010 yılından beri ülkemizde ve yurtdışında ise 150 den fazla ülke varlığını sürdürüyor. QNET, netwrok marketing yönteminin en iyi yapıldığı firmalardan biridir. Network marketing yapacak kişilerin çalışacağı firmayı çok iyi araştırması gerekiyor çünkü hergün yeni bir firma çıkıyor burada önemli olan gerçekten köklü bir firma ile çalışmak. Gerisi zaten sizin bu işi yapabilirliğinize kalıyor.

ÆSir

Doçent
Dostum dostunu kazıkladı. Dosttum dostumu kazıkladım. Dostum dostunu dostu için kazıkladı. Sırtımdan para kazandıkları için sırtlarından para kazanacağım. Sonuç kasa hep kazanacak bize de yüz bin liralar kazanacak diye vaad verilecek. Hiç unutmam 2013 yaz ayında arkadaşım hararetle beni bir cafeye çağırdı. Merak ettim, gittim. İçeri bir girdim arkadaşın yanında godoman tipli 2 adam( çok zengin giyinmişler bak) gel sana 2.500 TL'ye blog tarzı bir web site açalım. Sende böyle arkadaşlarına açtır hepsinden para kazan. Arkadaşın arkadaşına açtırırsa sen yine kazan. Ufak bir ağaç hesabı ile 2 yılda 600-700 bin TL kazanacağım söylendi. Bu tür salata oyunlara inanmıyorum. Ismarladıkları çayı içtim ve kalktım. Olayın üstünden 5 sene geçmiş, geçen sene sordum ne kazandın çok mu zengin(!) oldun diye. 2 sene sonra bırakmış o da :) Yatırdığı site parasını bile çıkartamamış zavallım. Hah adını hatırladım :D Mega Holding. Adı bile KOCAMAN, MEGAMAN! Heyt yürüyün be!!!

Arkadaşım sıradan bir tanıtım yazısı yazdıracağınıza, "Arkadaşlar size network marketing konusunda bu konu üzerinden yardımcı olmaya çalışacağım" diye konu açsanız da insanları bilen bilmeyeni bir konu etrafında buluştursanız, sonrasında da firmanıza davet etseniz ilgilenenleri ne güzel olurdu değil mi? Biraz akıl gerekiyor bunun için ama çoğumuzda bu nimetten yok ne yazık ki :(

Arkadaşım sıradan bir tanıtım yazısı yazdıracağınıza, "Arkadaşlar size network marketing konusunda bu konu üzerinden yardımcı olmaya çalışacağım" diye konu açsanız da insanları bilen bilmeyeni bir konu etrafında buluştursanız, sonrasında da firmanıza davet etseniz ilgilenenleri ne güzel olurdu değil mi? Biraz akıl gerekiyor bunun için ama çoğumuzda bu nimetten yok ne yazık ki :(
Tebrik ederim

Arkadaşlar ilgilenmek isteyen kardeşlerim varsa söylemek isterim saat zinciridir kendileri çok inkar eder yok biz saadet zinciri değiliz vesayre diye.
Genel mantık sisteme girip belirli ücret karşılığı (internet sitesi olabilir,kahve verebilirler,yada çiftlikten hayvan sanal olarak) sizi üye yaparlar sizden sisteme adam dahil ettikçe kazancınızın artıcağını söylerler ki genel olarak doğrudur sisteme ne kadar adam sokarsanız kazancınız o kadar artar hatta sizin dahil ettiğiniz bir adamın dahil etttiklerinden bile kazanırsınız dikkat edilmesi gereken sisteme ne zaman girildiği.2-3 yıl süren bir sistem düşünün ilk yılında girdiniz gerçekten para kazanabilirsiniz ama 3. yıl girerseniz kaybedersiniz zaten bu işlerde kasa olarak tabir edilen sistem kurucuları parayı kapanmaya yakın 5-6 ay civarı kırarlar çünkü reklamları çok fazla herkez yüksek kar la para kazanıyor herkez eşini dostunu almış çiftlik bank gibi milli dini duyguları sömürerekde olabilir pek çok arkadaşım telef oldu benide sokmaya çalıştılar zamanında arkadaşlara saadet zinciri olduğunu ikna edemedim olan paralarına oldu yazık.

Velhasıl kelam boşverin arkadaşlar kolay para kazanma diye birşey yok bu dünyada ona harcayacağınız enerjiyi okula veya kendi işinizi kurmaya harcayın.

stat counter